Представник НБУ Бевз після заяви про відставку: Повернення НБУ до ручної взаємодії з банками — неприпустиме
Команда керівників Департаменту ліцензування Нацбанку всім складом подала у відставку, щоб подати сигнал про посилення централізації ухвалення рішень центробанком, що може містити ризики ручної взаємодії із банками, а як наслідок — нової кризи
Про це заявив Олександр Бевз, директор Департаменту ліцензування Нацбанку, в ефірі програми “Великий ефір Василя Зими” на телеканалі Еспресо.
“На певному етапі ми почали розуміти, що ті пропозиції, які ми надаємо, не приймаються або не сприймаються, а процеси недостатньо прозорі. Ми бачимо, що колегіальність працює дуже слабо. Централізація рішень дуже висока. У такому контексті сенс колегіальності, який був основною реформою 2015 року, втрачається”, — пояснив Бевз.
Він підкреслив, що тиску у класичному вигляді, зокрема погроз, не було.
“Під тиском ми маємо на увазі підміну колегіального ухвалення рішень централізованим. Це створює можливість для одноосібного прийняття рішень. Банківська криза сталася тому, що в банках не було якісного управління, не було ризик-менеджменту. Це дозволяло красти гроші, вкладати їх у неякісні активи. Що в цей час робив регулятор? У ручному режимі взаємодіяв з банками. Це ключова небезпека, до неї в жодному разі не можна повернутись”, — підкреслив фахівець.
-
Голова Національного банку України Яків Смолій 1 липня 2020 року подав у відставку через політичний тиск на Центральний банк.
-
Центральний банк очолив екскерівник державного "Укргазбанку" Кирило Шевченко.
-
Рада НБУ 5 жовтня 2020 року оголосила догану і висловила недовіру першій заступниці голови регулятора Катерині Рожковій та заступнику голови Дмитру Сологубу.
-
Посол Європейського союзу в Україні Матті Маасікас наголосив на важливості незалежного і професійного Нацбанку.
-
Команда керівників Департаменту ліцензування 30 червня 2021 року повним складом подала керівництву НБУ заяви про звільнення, повідомив директор Департаменту ліцензування Нацбанку Олександр Бевз.
- Актуальне
- Важливе