РФ прагне знову приєднатися до Ради ООН з прав людини. У Держдепі США відреагували
Російські дипломати намагаються домогтися того, аби РФ знову прийняли до Ради ООН з прав людини на трирічний термін. Але у Держдепі США вважають, що представництво Росії в органі не узгоджується з її діями в Україні
Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер під час брифінгу.
За його словами, департамент досить чітко визначив позицію щодо підходу Росії до прав людини.
"Держсекретар чітко заявив, що ми бачили, як Росія вчиняє воєнні злочини та злочини проти людства в Україні. Ми чітко дали зрозуміти, що має бути притягнута до відповідальності за ті злочини, які вони скоїли, і тому, звичайно, я вважаю, що представництво в органі, який займається правами людини, не узгоджується з їхніми діями в Україні", - наголосив Міллер.
Раніше про наміри РФ повернутися до організації писали у BBC, посилаючись на копію позиційного документа, який Росія поширює серед членів ООН з проханням про підтримку.
Зазначалося, що голосування до Ради ООН з прав людини відбудеться наступного місяця.
У документі Росія обіцяє знайти "адекватні рішення для питань прав людини" і закликає перестати перетворювати Раду на "інструмент, який обслуговує політичну волю однієї групи країн". Таким формулюванням РФ натякає на Захід. У документі також стверджується, що Росія не хоче, щоб ця група "карала нелояльні уряди за їх незалежну та зовнішню політику".
Окрім того, Росія звинувачує "Сполучені Штати та їхніх союзників" у втраті членства.
BBC нагадує, що Рада ООН з прав людини знаходиться в Женеві й складається з 47 членів, кожен з яких обирається на трирічний термін. На наступних виборах, які відбудуться 10 жовтня, Росія змагатиметься з Албанією та Болгарією за два місця в раді, які зарезервовані для країн Центральної та Східної Європи.
У голосуванні візьмуть участь усі 193 члени Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Дипломати поділилися, що Росія веде агресивну кампанію, пропонуючи малим країнам зерно та зброю в обмін на їхні голоси. Таким чином, на думку посадовців, цілком можливо, що Росія може повернутися до Ради.
У звіті цього місяця три агітаційні групи – UN Watch, Фонд прав людини та Центр прав людини Рауля Валленберга – дійшли висновку, що Росія "не відповідає вимогам" для членства в Комісії з прав людини.
"Переобрання Росії в Раду зараз, коли її війна проти України все ще триває, було б контрпродуктивним для прав людини та дало б сигнал про те, що ООН несерйозно ставиться до притягнення Росії до відповідальності за її злочини в Україні", - йдеться у звіті.
Велика Британія також заявила, що "рішуче виступає проти" спроби Росії знову приєднатися до Ради з прав людини.
- 7 квітня Генасамблея ООН призупинила членство Росії в Раді ООН із прав людини.
- Актуальне
- Важливе