Огляд

Розпад РФ, Путін втрачає на нафті, небезпеки окопної війни, катівня дітей у Херсоні. Світові ЗМІ про Україну 14 грудня

Юрій Мартинович
14 грудня, 2022 середа
22:00

Росія будує величезну мережу окопів, пасток і перешкод, щоб уповільнити рух України, європейські ультраправі радіють корупційному скандалу у ЄС, Папа Римський пропонує менше купувати різдвяні подарунки, а натомість жертвувати Україні - про це та не тільки писали світові ЗМІ

Зміст

New York Times:

  • Американські журналісти видання New York Times написали велику аналітичну статтю з яскравими ілюстраціями про те, що Росія будує величезну мережу окопів, пасток і перешкод, щоб уповільнити рух України. У статті аналітики роздумують про значення теперішньої окопної війни, нагадуючи, що окопи для України не новина. Адже така війна вже давно є характерною рисою битв на сході України за Донбас. Однак за темпами та масштабами російського будівництва нових окопів за останні пару місяців, їм "немає рівних". Журналісти аналізують кількість і темпи створення нових російських перешкод на фронті. Зокрема, відзначають, що Росія побудувала цілу серію оборонних перешкод на південь від річки Дніпро, щоб перешкодити Україні перетинати її.
  • Також New York Times проаналізували нещодавній обмін полоненими, який відбувся між США та Росією. Журналісти акцентували на персонах, які досі перебувають в ув’язненні, зокрема про Пола Вілана, громадянина США, якого затримали ще кілька років тому у РФ. У виданні кажуть, що Пол Вілан звичайний турист, а не Джеймс Бонд, і що росіяни це знають. Однак це не полегшує його звільнення. Росія наполягає на тому, що 52-річний Вілан є шпигуном, якого спіймали на гарячому, чий 16-річний вирок за шпигунство цілком заслужений. У жорсткій грі Кремля ціна за його звільнення є вищою, ніж для баскетбольної зірки Брітні Ґрінер, яку було засуджено за звинуваченнями в контрабанді наркотиків, але звільнено минулого тижня.

Washington Times:

  • У виданні Washington Times не оминули увагою сьогоднішню атаку дронами української столиці.  Вони зазначили, що перед світанком росіяни відправили у сторону Києва 13 безпілотників іранського виробництва з Азовського моря, які були знищені ППО, однак декілька адміністративних будівель та кілька приватних споруд постраждали. Президент України Володимир Зеленський у короткому відеозверненні високо оцінив українські системи протиповітряної оборони. У Washington Times пишуть, що за словами української влади, ЗСУ зірвали російську атаку на Київ і прилеглий регіон. Спроби ударів особливо підкреслюють, наскільки столиця України залишається вразливою до регулярних атак Росії, які останніми тижнями руйнують інфраструктуру та населені пункти, переважно на сході та півдні країни.
  • Крім цього, як вдалося з’ясувати The Washington Post, президент США Джо Байден підпише рішення про передачу Україні систем протиповітряної оборони Patriot тільки після отримання від Пентагону відповідей на свої застереження. Про це заявив високопоставлений чиновник адміністрації Байдена. Зокрема, Байдена цікавлять питання щодо навчання та технічного обслуговування, законності передачі та її впливу на військову здатність США. Міністерство оборони зараз працює над параметрами програми підготовки і триватиме понад шість місяців. Інший американський чиновник сказав, що зброя буде надходити зі складів США, але не з оперативних підрозділів.

Politico:

  • У фокусі уваги журналістів американської медіа-організації в галузі політичної журналістики Politicо були європейські ультраправі, які радіють корупційному скандалу пов’язаному з ЄС та Катаром. Для таких лідерів, як Марін Ле Пен і Віктор Орбан, проблеми Європейського парламенту є доказом подвійних стандартів ЄС щодо верховенства права. Протягом багатьох років ці лідери стикалися з критикою чиновників ЄС, які звинувачували їх у зневазі верховенством права, пригніченні меншин і підтримці зв’язків з іноземними недемократичними режимами, такими як "путінізм" у Росії. Але зараз, коли корупційний скандал охопив Брюссель, європейські ультраправі лідери відчувають, що черевик на іншій нозі — і вони атакують проєвропейський істеблішмент, який вони кажуть, керував масовою корупцією, читаючи їм лекції про те, як треба керувати. Підсумок полягає в тому, що праві, починаючи від Марін Ле Пен у Франції та закінчуючи прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном і президентом Польщі Анджеєм Дудою, можуть спробувати перетворити скандал на політичну зброю — як важіль у суперечках щодо верховенства права з Брюсселем і для посилення настроїв проти ЄС перед виборами до Європейського парламенту в 2024 році.

CNN:

  • У виданні CNN звернули увагу читачів на слова речника Кремля Дмитра Пєскова, що Москва не отримувала пропозицій щодо можливого припинення вогню між Україною та Росією на святковий період, додавши, що "ця тема не стоїть на порядку денному". Цей коментар було зроблено на черговому брифінгу на тлі шквалу нових ударів Росії по Києву.
  • Також CNN зацитували слова ЮНІСЕФ про те, що фізичне та психічне здоров’я українських дітей "під невтішним ризиком", оскільки досі триває війна. ЮНІСЕФ попередив у середу, що російські удари по критично важливій інфраструктурі в Україні поставили під ризик фізичне та психічне здоров’я "майже кожної дитини" в країні. Оскільки війна наближається до позначки десяти місяців, температура продовжує падати, а жителі залишаються без постійного доступу до електроенергії, опалення та води, майже сім мільйонів дітей в Україні стикаються не тільки з сильним холодом, але й не можуть отримати доступ до освіти та охорона здоров’я.
  • Крім цього, у CNN передрукували заяву Папи Римського, який пропонує менше купувати різдвяні подарунки, а натомість жертвувати Україні. Папа Римський Франциск запропонував цього року купувати менше подарунків на Різдво та натомість пожертвувати виручені кошти Україні, оскільки вторгнення Росії наближається до позначки десяти місяців. "Зустрічаймо Різдво з українцями в серці", – сказав Папа під час загальної аудієнції у Ватикані в середу вранці.

The Guardian:

  • Журналісти британського видання The Guardian звернули увагу читачів на те, що російські нафтові доходи впали в листопаді, незважаючи на зростання видобутку. Падіння розглядається як доказ того, що зусилля Заходу перекрити доходи Кремля спрацьовують. За оцінками експертів, Росія заробила близько 15,8 мільярдів доларів від продажу нафти в листопаді, що є другим найнижчим доходом цього року після 14,7 мільярдів доларів у вересні.
  • Також британські журналісти написали про те, що у звільненому Херсоні виявили російську "катівню дітей". Українські слідчі викрили у місті Херсоні "камеру тортур", де ймовірно утримували дітей та знущалися над ними російські  окупаційні війська, повідомив голова прав людини України Дмитро Лубінець. Російські спецслужби тримали дітей у так званій "дитячій камері", де їм давали мало води та майже не давали їжі, сказав Лубінець із посиланням на свідчення місцевих жителів. Згідно зі свідченнями, діти піддавалися психологічному насильству з боку російських поневолювачів, які говорили їм, що батьки їх покинули і вони ніколи не повернуться додому.

BBC:

  • Журналісти BBC пишуть, що уряд Великої Британії майже вдвічі скорочує кошти, які він виділяє місцевим радам на допомогу українським біженцям через тиск на державні фінанси. Ради отримають 5900 фунтів стерлінгів (з 10 500 фунтів стерлінгів) за кожного українського біженця, який прибуде до їхньої місцевості. А ось благодійники, які приймають українців, що перебувають у Великій Британії більше року, отримають збільшення "подяки" за свою участь. Понад 100 000 громадян України прибули до Великобританії в рамках урядової програми Homes for Ukraine.
  • Також британські журналісти фокусували увагу читачів на тому, як війна Росії проти України впливає на бізнес у Великій Британії. Зокрема BBC розповіли про велику компанію, яка працювала в місті Халл понад 160 років, а тепер змушена закритися після того, як вона припинила продажі в Росію через війну в Україні. Fenner Dunlop виробляє конвеєрні стрічки, які використовуються в гірничій промисловості, і Росія була її найбільшим ринком до вторгнення.

Gazeta Wyborcza:

  • Польські журналісти написали розлогу статтю про те, що Путінські латифундисти розкрадають український чорнозем. У статті аналізують, хто і скільки захопив української землі на окупованих територіях. Масштаби розграбування – сотні тисяч гектарів легендарних чорноземів.
  • Також у Gazeta Wyborcza звернули увагу на важливому опитуванні проведеному в Україні. 85% українці вважають, що війна має тривати до тих пір, поки не будуть звільнені всі окуповані території, включаючи Крим і Донбас. І для більшості українців повернення до роботи важливіше, ніж пряма фінансова допомога. Лише 9% українців переконані, що війну можна закінчити після звільнення територій, окупованих Росією після 24 лютого. Цікаво, що найбільша підтримка звільнення всіх окупованих територій зафіксована на сході країни – за це висловилися 87% респондентів.

Polskie Radio:

  • Журналісти Polskie radio опублікували інтерв’ю з добровольцями з Росії та Криму, що воюють у складі ЗСУ. Польські журналісти зазначають, що самої перемоги над російським агресором буде недостатньо для подальшого мирного життя України й цілої Європи. Для спокою потрібно, щоб розпалався російська імперія, яка зараз функціонує під виглядом РФ.

Стежте за найважливішими новинами України! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
17:49
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пообіцяв посилити підтримку України через "дуже явну ескалацію з боку Путіна"
17:42
держдума РФ
Держдума РФ ухвалила трирічний бюджет із рекордними видатками на війну в 2025 році
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Залишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
17:02
Віктор Ляшко
У бюджеті заклали 190 млн грн на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців, - Ляшко
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:31
Валерій Залужний
"Перед Україною вже стоїть не Росія": Залужний вважає, що у 2024 році розпочалася Третя світова війна
16:21
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
16:02
Ексклюзив
Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх
"За останній рік було відкрито 7 нових посольств в Африці": спецпредставник України Субх
16:00
OPINION
Ракетою "Рубіж" Москва цілила у голови на Заході
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
15:30
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:28
поїзд №143/146 Чоп - Будапешт - Відень
Укрзалізниця запустить прямий щоденний потяг з Києва до Будапешта
15:27
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
Більше новин