Як та коли садити лілії восени: терміни та правила
Лілії - це гарні рослини, які здатні прикрасити будь-яку клумбу своїм яскравим цвітінням. Ці багаторічні ніжні квіти є символом жіночності та родючості
Саджання лілій восени дає можливість квітам краще вкоренитися перед настанням зимових холодів. Коли температура повітря знижується, рослини починають активно розвивати кореневу систему, що є важливим фактором для їхнього подальшого розвитку навесні.
Крім того, рослини, які були висаджені восени, зазвичай цвітуть раніше, ніж ті, що були посаджені навесні.
Коли садити лілії восени?
Кліматичні умови у різних куточках України суттєво відрізняються. Важливо зважати на те, щоб перед першими заморозками цибулини встигли укоренитися, але не почали процес вегетації. Оптимальний час для посадки лілій восени - з середини вересня до початку листопада, залежно від погоди. Необхідно підібрати час, коли середньодобова температура встановиться на рівні +10°C.
Крім того, при купівлі посадкового матеріалу важливо звернути увагу на тривалість спокою рослин та вид. Американські селекційні гібриди варто висаджувати в середині вересня, обов'язково враховуючи середньодобові температури. Це дозволить цибулинам вкоренитися до перших морозів. Якщо їх посадити безпосередньо перед заморозками, вони можуть не вижити.
Азійські варіанти є більш морозостійкими та менш вимогливими, тому їх можна висаджувати у ґрунт у середині жовтня. Оптимально це робити за 3-4 тижні до очікуваних заморозків.
Східні види можна вирощувати у відкритому ґрунті лише в південних регіонах. В інших областях їх слід садити в теплицях, щоб забезпечити оптимальні умови для росту.
Цибулини лілій, Фото: leto.ua
Як правильно посадити лілії восени?
Спочатку подбайте про якісний посадковий матеріал, адже восени можна висаджувати цибулини, що були викопані цьогоріч. Тому, якщо ви купуєте лілії, ретельно перевіряйте маркування.
Ці рослини потребують сонячного місця без протягів та з хорошим дренажем. Уникайте ділянок, де застоюється вода після дощу. Ґрунт повинен бути слабокислим або кислим, залежно від сорту рослини. Також при підготовці посадкових ям важливо забезпечити якісний дренаж. Використовуйте для цих цілей керамзит або дрібний щебінь для покращення водовідведення.
Для зменшення кислотності ґрунту можна додати вапняк або деревну золу. Якщо ж потрібно підвищити кислотність, слід використовувати хвойну тирсу.
Якщо ваша земля, яка виділена для висадження лілій, дещо виснажена, тоді підготуйте її більш ретельно. Перекопайте ґрунт, додайте мінеральні добрива, торф та пісок.
Глибина посадки визначається розміром цибулини та сортом лілій:
- Для низькорослих та середньорослих сортів оптимальна глибина лунки - 15 сантиметрів. Якщо ж цибулини дрібні, тоді посадкову глибину можна зменшити до 8 сантиметрів. Відстань між цибулинами має становити 15-25 сантиметрів.
- Високорослі сорти висаджують на глибину 20 сантиметрів, при цьому дотримуються відстані у 30 сантиметрів між квітами.
Після висадження цибулин ґрунт добре ущільнюють, а зверху викладають шар мульчі з торфу або тирси. Це допоможе захистити рослини від морозів та зберегти вологу в ґрунті.
Догляд за ліліями восени
Під час осіннього саджання цибулин, догляд за рослинами охоплює такі основні етапи: регулярний полив, розпушування ґрунту для кращої аерації, очищення ділянки від бур'янів та своєчасне підживлення для забезпечення рослин усіма необхідними поживними речовинами.
У разі сухої погоди полив необхідний, якщо ж надворі дощі, тоді в додатковому зволожені землі немає потреби. Крім того, запас вологи в ґрунті буде затримувати мульча.
Підживлення - це один із найбільш важливих етапів догляду за рослинами восени. У цей час цибулини накопичують поживні речовини для наступної вегетації. Додавання суперфосфату і сульфату калію значно підвищить їхню витривалість взимку, а також допоможе вкоренитися. Для приготування живильного розчину вам знадобиться розвести по 1 столовій ложці кожного добрива (фосфату та калію) у 10 літрах води. Оптимальна норма для поливу становить 10 літрів на 1 квадратний метр.
Лілії, Фото: Freepik
Садити лілії восени - це не лише можливо, але й корисно для самих рослин. Завдяки правильній технології посадки та догляду, ви зможете насолоджуватися яскравими квітами вже на початку літа.
Джерело: Agro-Market
- Актуальне
- Важливе