Шмигаль доручив Фонду державного майна віддати в оренду "приватному російському проєкту" реконструйовану на державні кошти будівлю у Бабиному Яру, - Зісельс
Прем'єрміністр Денис Шмигаль дав доручення Фонду державного майна віддати в оренду проєкту "Меморіал Голокосту" Бабин Яр "реконструйовану на державні кошти будівлю колишньої контори Лук'янівського єврейського кладовища, яка є частиною українського проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру
Про це на своїй сторінці в фейсбуці заявив співпрезидент Вааду України Йосип Зісельс. інформує Еспресо.TV.
"Чергова ганьба! Як стало відомо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль надав доручення Фонду державного майна України віддати в оренду приватному російському проєкту "Меморіал Голокосту "Бабин Яр" реконструйований на державні кошти будинок колишньої контори Лук‘янівського єврейського кладовища, який є частиною українського проєкту комплексної меморіялізації Бабиного Яру", - зазначив він.
Зі свого боку веб-ресурс Киев-Власть опублікував протокол засідання оргкомітету з питань розвитку Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" від 29 квітня 2021 № 1. Про передачу будівлі на вул. Юрія Іллєнка, 44 сказано в 5-му пункті протоколу.
Читайте також: Троянський кінь Путіна, - Зісельс про російський проєкт меморіалу Бабиного Яру
Цей будинок - єдина вціліла споруда другого єврейського кладовища, спроруджений за проєктом архітектора Володимира Ніколаєва у 1892 році. Тут був головний вхід, і починалася центральна алея кладовища (відкрита 1894-го), яка впиралася у відріг Кирилівського Яру.
Під час німецької окупації в будинку перебувала казарма команди 1005, якій було доручено спалення трупів у серпні-вересні 1943 року. За радянських часів, після руйнування (в кінці 1950-х) і офіційного закриття єврейського кладовища (в 1962-му), в будівлі влаштували гуртожиток для хокейної команди "Сокіл". У 2010-х, коли "Сокіл" припинив свої виступи в професійному хокеї, будинок перейшов до Київської міської ради профспілок. Новий власник за договором іпотеки передав споруду приватній фірмі, тим самим перевищивши свої повноваження.
Дивіться також: Навіщо Путіну Бабин Яр? Програма "Історична правда"
Тільки в 2016 році за позовом прокуратури і за рішенням суду будівлю було повернуто державі і, відповідно до постанови Кабінету Міністрів від грудня 2015 року, віддано Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" для створення Меморіального музею пам'яті жертв трагедії.
Будинок був відреставрований на державні кошти і кошти приватних спонсорів. Всього в реставрацію вже вкладено понад 30 млн грн. і виділено ще 60 млн грн на 2021, але поки додаткові 60 млн грн. залишаються на державному рахунку.
Раніше 2 червня Окружним адміністративним судом міста Києва зареєстрований позов Асоціації єврейських організацій і громад України до Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації.
Серед вимог позову - зобов'язати Київраду і КМДА виконати вимоги розпорядження Кабінету Міністрів України "Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України", а саме - не допустити проведення будівельних робіт на Лук'янівському єврейському кладовищі і Кирилівському православному цвинтарі, що розташовані в межах території Бабиного Яру в Києві.
Позивач також просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо невиконання зазначеного Розпорядження Уряду щодо збереження місць поховань у населених пунктах України.
Зараз суд вирішує питання відкриття провадження в адміністративній справі.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе