"Ситуація складна, якщо не критична": Зеркаль після звільнення з Нафтогазу розповіла про загрозу добудови "Північного потоку-2"
Олена Зеркаль підтвердила свою відставку з посади радниці голови правління НАК "Нафтогаз України" та розповіла про ситуацію навколо добудови російського газогону "Північний потік-2", назвавши її "складною, якщо не критичною"
Про це Зеркаль написала у Facebook.
"Ситуація навколо газогону сьогодні складна, якщо не критична. Але я щиро вірю, що не все втрачено. Щоб добігти цю останню милю боротьби саме зараз необхідним є об'єднання зусиль політиків на чолі з Президентом та професійна і злагоджена робота дипломатичних команд та команд юристів", - написала Зеркаль.
Читайте також: Імовірно Коболєва звільнили з Нафтогазу, бо хтось хоче освоїти $2 млрд на балансі компанії, – Фурса
Ексрадниця голови Нафтогазу також розповіла про зусилля зі стримування добудови російського газогону та висловила сподівання, що нове керівництво компанії продовжить боротьбу проти "Північного потоку-2".
"Це був рік роботи з чудовою командою, яка працювала в міжнародних арбітражах проти Росії та забезпечувала спротив побудові "Північного потоку-2". Зусилля команди дозволили стримувати добудову проєкту весь цей час силою власних переконань та професійної роботи як у Вашингтоні, так і в європейських столицях. Санкції стали ключовим чинником збереження транзиту та $3 млрд доходу від транзиту українською ГТС. Нам вдалося переконати Конгрес та Сенат у необхідності розширення санкцій та створити законодавчі передумови та можливості їхнього застосуванння до широкого кола компаній, які беруть участь у будівництві ПП-2. ... Дуже сподіваюсь, що нова команда дослухається до наших порад і продовжить ефективну боротьбу проти ПП2", - додала Зеркаль.
Читайте також. "Хрест на корпоративній реформі": Коболєв назвав своє звільнення нелегітимним, в уряді відповіли
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року.
- На місце Коболєва уряд призначив Юрія Вітренка.
- Разом зі звільнення Коболєва було звільнено Наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
- Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
- Після звільнення Коболєва Наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на 4 незалежних членів ради.
- Коболєв має намір оскаржити постанову Кабміну щодо звільнення з Нафтогазу.
- Держдеп США назвав повагу до корпоративного управління і прозорості при призначенні персоналу енергетичного сектору ключовим фактором підтримки довіри до України, а посли G7 заявили про неприпустимість політичного втручання в управління державними підприємствами.
- ЄС, ЄБРР, Світовий банк та інші кредитори заявили, що сподіваються побачити підтвердження владою України прихильності курсу на реформи.
- Члени Наглядової ради Нафтогазу подали у відставку.
- Правління Нафтогазу заявило про неможливість роботи через відставку наглядової ради.
- Посли G7 закликали Кабмін швидко вирішити питання управління "Нафтогазом" таким чином, який "відображає заявлену прихильність міжнародним стандартам корпоративного управління".
- Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив послам G7, що наглядовій раді Нафтогазу запропонують працювати "під гарантії конструктивного діалогу" з Вітренком.
- Члени наглядової ради Нафтогазу погодилися продовжити співпрацю, Кабмін переобрав їх ще на рік.
- Уряд оголосив конкурс на посади чотирьох членів наглядової ради Нафтогазу і доручив компанії реструктуризувати борги теплокомуненерго та забезпечити тепловиків газом.
- Актуальне
- Важливе