Ситуація з артилерійськими снарядами непроста, проте ми можемо компенсувати цю прогалину завдяки касетним боєприпасам, - Згурець
Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець зазначив, що наразі ситуація з артилерійськими снарядами непроста, проте Україна може компенсувати цю прогалину завдяки касетним боєприпасам
Про це стало відомо з етеру телеканалу "Еспресо".
"Боєприпаси є складною темою, тому що вона визначає інтенсивність бойових дій і зараз, і на перспективу. Українська сторона сподівається на допомогу від країн ЄС, які обіцяли мільйон, але бачимо, що вони не встигають робити це з огляду на низку причин, а саме: вільне розгортання виробництва, здороження боєприпасів, неготовність так швидко перейти на військові рейки й на допомогу США. Там також відбувається процес збільшення виготовлення артбоєприпасів", - зазначив аналітик.
Згурець зауважив, що у підсумку, зараз ми забезпечуємо інтенсивність бойових дій коштом касетних боєприпасів.
"Ми отримали певну частину від США, запас цих боєприпасів у межах 3 млн ще є в американській армії, вони їх не використовують і це не ті боєприпаси, які зацікавлять Ізраїль. Так що думаю, що оцей певний ґеп у розгортанні потужностей європейців, ми виконаємо щонайменше на першому кварталі наступного року та будемо компенсувати коштом постачання тих касетних боєприпасів, які є в арсеналах американської армії", - сказав він.
Читайте також: Країни ЄС не встигають вчасно виготовити та поставити Україні обіцяні обсяги боєприпасів калібру 155 мм. Колонка Сергія Згурця
Аналітик додав, що ситуація із виготовленням боєприпасів тривожніша, тому що США вийдуть на виготовлення 100 тис. боєприпасів на місяці на кінець 2025 року, а поки що вони виготовляють 25 тис. боєприпасів на місяць, при тому, що Україна втрачає близько 200 тис. на місяць.
"Так що в принципі зараз ситуація непроста, проте коштом касетних ми можемо цей ґеп компенсувати. Історія з європейцями складніша, тому що фактично вони розгортають промисловість дуже повільно. У будь-якому разі розгортання промисловості - надзвичайно важливий компонент. Я сподіваюсь, що крім сподівання на європейців і американців ми будемо розгортати власні підприємства", - наголосив Згурець.
- 26 жовтня повідомлялося, що на початку цього року ЄС розробив план з передачі Україні боєприпасів протягом 12 місяців - спочатку з наявних запасів, а потім через контракти про спільні закупівлі та збільшення промислових потужностей. Проте минула більш ніж половина визначеного строку, а Україна отримала лише 30% від обіцяного.
- Актуальне
- Важливе