Суд ЄС зняв європейські санкції із матері Євгена Пригожина
Суд загальної юрисдикції Європейського Союзу зняв обмеження ЄС з матері засновника ПВК Вагнера Віолетту Пригожину
Про це мовиться в документі Суду загальної юрисдикції ЄС.
"Навіть якщо останній несе відповідальність за дії, що підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, зв’язок між пані Пригожиною та її сином, встановлений на момент ухвалення оскаржуваних актів, ґрунтується винятково на їхніх родинних стосунках і тому не є достатнім для виправдання її включення до оскаржуваних списків у відповідь на незаконну анексію Криму та Севастополя Росією в березні 2014 року та дестабілізаційні дії Росії на сході України", - ствердили в пресрелізі.
Зазначається, що Рада ЄС запровадила санкції проти Віолетти Пригожиної згідно з даними, за якими вона володіє ТОВ Concord Management and Consulting, яка входить до групи "Конкорд", яку заснував та якою володів до 2019 її син. Зокрема вона є власницею інших підприємств, які пов'язані з Пригожиним. Тож, на думку Ради, таким чином вона підтримує дії та політику, які підривають цілісність, суверенітет і незалежність України.
У цьому контексті Віолетта Пригожина звернулася до Генерального суду з проханням скасувати оскаржувальні акти в частині, що стосуються саме її.
"У своєму сьогоднішньому рішенні Генеральний суд задовольнив її клопотання.З матеріалів справи вбачається, що пані Пригожина більше не є власницею Concord Management and Consulting з 2017 року, хоча вона володіла акціями цього підприємства. Крім того, Рада не змогла довести, що вона
володіла іншими підприємствами, пов'язаними з її сином, на дату прийняття оскаржуваних актів.
Отже, зв'язок, який би становив асоціацію між двома особами, встановлений на момент прийняття оскаржуваних актів і на які посилалася Рада, ґрунтується винятково на їхніх родинних стосунках, що, з огляду на критерії, застосовані Радою у цій справі, викладення мотивів, на яких ґрунтуються оскаржувані акти, та практику Суду ЄС, не є достатнім для обґрунтування її включення до санкційних списків", - мовиться в матеріалах.
Журналіст Радіо Свобода Рікард Джозвяк ствердив, що санкції ЄС проти Віолетти Пригожиної залишаються чинними, а скасування стосуються лише того рішення Ради ЄС, коли їх застосували вперше:
"Заява ЄС: "Слід зазначити, що нещодавнє рішення суду стосується лише рішення від 23 лютого 2022 року. Отже, заходи щодо заморожування активів та заборони на в'їзд щодо Пригожиної все ще застосовуються, оскільки рішення, ухвалене 14 вересня 2022 року, про поновлення її включення до списку, все ще залишається чинним", - написав він у твіттер.
- Нагадаємо, стало відомо, що засновник ПВК Вагнера Євген Пригожин, попри санкції, заробив щонайменше $250 млн на видобутку нафти, газу, алмазів та золота у Сирії й Африці.
- Актуальне
- Важливе