Україна і Німеччина підписали угоду про "безпекову співпрацю", ФРН оголосила про новий пакет військової допомоги
У п'ятницю, 16 лютого, президент України Володимир Зеленський прибув із робочим візитом до Німеччини на Мюнхенську конференцію та зустрічі з партнерами. Країни підписали угоду про "безпекову співпрацю", а очільник ФРН заявив про підготовку нового пакета допомоги Україні на 1,1 млрд євро
Канцлер ФРН Олаф Шольц на брифінгу з президентом Зеленським заявив, що Німеччина надасть Україні новий пакет військової допомоги на 1,1 млрд євро.
"Загалом на військову допомогу Україні Німеччина виділила 28 млрд євро. Сьогодні ми готуємо новий пакет допомоги Україні - це 1,1 млрд євро", - повідомив Шольц.
Зокрема, пакет допомоги міститиме 36 броньованих та колісних гаубиць із промислових запасів, 120 тис. снарядів, 2 системи ППО Skynex та ракети для IRIS-T.
Згодом німецький уряд оприлюднив список військової допомоги, яку передають Україні. Як уточнили в повідомленні на сайті уряду, до пакета допомоги входять, крім двох зенітно-ракетних систем Skynex разом із боєкомплектом, ракет для ЗРК IRIS-T і снарядів, 18 самохідних артилерійських установок (САУ) RCH-155 і 18 САУ Panzerhaubitze 2000, 40 розвідувальних дронів Vector та інше обладнання. З міркувань німецький уряд не уточнив деталей щодо способів транспортування і дат цих постачань.
Угода про безпекові гарантії
"Путін не досяг жодної зі своїх цілей, українські ЗСУ відвоювали більш ніж половину тих територій, які окупували росіяни. Сила спротиву людей в Україні гідна подиву", - наголосив Шольц.
Також канцлер заявив, що підписання Україною та Німеччиною угоди про "безпекові гарантії" є історичним кроком.
"Сьогодні ми робимо історичний крок. Президент Зеленський та я уклали угоду про двосторонні відносини, про безпекові гарантії. Цей документ важко переоцінити. Він встановлює, що Німеччина і далі буде підтримувати незалежну Україну, яка обороняється проти російської агресії", - запевнив він.
Зеленський на брифінгу зазначив, що Україна ще "не мала потужніших документів, ніж цей, який ми сьогодні підписали".
"Я вдячний Великій Британії за те, що ми відкрили цей трек, і всім країнам Сімки плюс. Олаф сказав про понад 20 країн, які підтримують, але конкретика у нас підписана на сьогодні тільки Британією та Німеччиною. Я знаю, що у нас є домовленості з іншими державами, ми напрацьовуємо відповідні угоди. Ми їх підпишемо. З тих перемовин, які у нас є з іншими державами, при всій повазі, я думаю, що це один з найпотужніших документів", - сказав президент.
Водночас він зауважив, що угода містить конкретику, на яку можуть розраховувати українці.
"Мені здається, найголовніше, що є у цій угоді, - це договір з конкретними цифрами, і цифри це не тільки гроші, а це роки. А також у разі повернення агресії після закінчення цієї війни є конкретні строки, коли ми діємо разом, підтримуємо Україну. Тобто це конкретика, на яку може розраховувати людина в Україні. Це і є безпекові гарантії", - зазначив Зеленський.
Зеленський зустрівся зі Штайнмаєром
Володимир Зеленський також провів зустріч із президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, передає пресслужба українського президента.
Зеленський подякував Штайнмаєру за візит до деокупованих населених пунктів Чернігівської області й ознайомив його з ситуацією на фронті та актуальними потребами захисників України у протидії російській агресії.
Окрім того, сторони наголосили на важливості запуску спільного виробництва озброєнь.
Президенти приділили особливу увагу реалізації Формули миру.
"Також вони зупинилися на питанні подальшого розвитку муніципальних і міжрегіональних партнерств між Україною та Німеччиною, що має втілюватись у конкретних домовленостях і проєктах. Зокрема, сторони узгодили подальші кроки щодо підготовки до наступної Конференції з відновлення України, яка має відбутися в Берліні у червні цього року", - повідомила пресслужба президента.
Речник президента Сергій Нікіфоров раніше повідомив у коментарі "Європейській правді", що Зеленський прибув із робочим візитом до Німеччини на Мюнхенську конференцію та зустрічі з партнерами.
"Україна та Німеччина під час візиту президента України Володимира Зеленського до Берліна підписали двосторонню угоду про безпекову співпрацю, у продовження декларації G7 про "гарантії безпеки" для України", - йдеться у повідомленні.
Зазначалося, що деталі угоди оприлюднять після брифінгу Зеленського з канцлером ФРН Олафом Шольцом, який запланований на 12:45 (за Берліном).
Пізніше Шольц прокоментував підписання угоди та назвав це "історичним кроком": "Володимир Зеленський і я сьогодні підписали угоду про наші довгострокові зобов'язання в галузі безпеки. Історичний крок".
Спершу про свій приїзд президент написав у телеграм.
"Попереду два важливі дні. Нова архітектура безпеки для України, нові можливості. Робимо все, щоб якнайшвидше закінчити війну на справедливих українських умовах та забезпечити надійний мир", - повідомив президент.
За його словами, він планує зустрітися з партнерами в Німеччині та Франції, а також взяти участь у Мюнхенській безпековій конференції.
Пізніше Офіс президента повідомив, що Зеленський розпочав переговори з Олафом Шольцом.
"Лідери планують обговорити подальшу підтримку України в оборонній, політичній та фінансовій сферах. За підсумками переговорів заплановане підписання Угоди про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Федеративною Республікою Німеччина", - йдеться у повідомленні.
Фото: Офіс президента
Що відомо про візит
Раніше в Офіс президента України повідомили, що у п'ятницю, 16 лютого, Зеленський відвідає Німеччину та Францію і проведе переговори з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом та президентом Франції Макроном.
17 лютого український президент виступить на головній сцені Мюнхенської безпекової конференції, а також проведе низку двосторонніх зустрічей.
Пізніше L'Express з посиланням на французьку президію повідомило, що президент Франції Емманюель Макрон і Зеленський підпишуть угоду про безпеку між двома країнами в Єлисейському палаці.
- Актуальне
- Важливе