Бронювання працівників цирків від мобілізації: очільник Мінкульту та голова комітету ВР з інформполітики відреагували на критику
В. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв відповів на критику бронювання працівників пересувних цирків від мобілізації
Про це він написав у Facebook.
"Обурив хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа. Це звичайна неповага до людей сфери, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їхнього суспільного значення, як і в цілому значення культури в країні, що воює", - висловився Карандєєв.
За його словами, ДП "Дирекція пересувних циркових колективів України" проводить вистави у найвіддаленіших територіальних громадах, його специфіка – постійні гастролі по всій Україні, перебування у відрядженні 11 місяців на рік, виїзди на деокуповані території, показ вистав у госпіталях, в укриттях, непристосованих приміщеннях.
Чиновник наголосив, що влада має забезпечити роботу колективу, який "не розбігся по закордонах, а відповідально виконує своє мистецьке мобілізаційне завдання".
До того ж він зазначив, що заброньовано не весь колектив, а лише 14 осіб, 11 із яких – виконавці найскладніших циркових жанрів, а ще троє – технічні працівники, які організовують вистави.
"Мені не соромно за тих працівників сфери культури, які сьогодні в Україні працюють за фахом, я пишаюся ними не менше, ніж тими митцями, які змінили сценічний одяг на військову форму", - підкреслив Карандєєв.
Також він висловився щодо бронювання працівників медіа, які беруть участь у телемарафоні "Єдині новини".
"Щодо бронювання працівників медіа. Під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні та за кордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню, – українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації й опорою національної безпеки України. Тому частина працівників цієї сфери теж заброньована", - резюмував чиновник.
Тієї ж думки дотримується й голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв. У коментарі РБК-Україна він заявив, що діячі культури й медіа "відіграють важливу роль у суспільному житті" українців.
"І мова тут не про марафон чи цирк, на тему яких усі намагаються продемонструвати дотепність. А про критерій виконання важливої соціальної функції", - сказав нардеп.
"Що, у когось є сумніви, що медіа (всі - особливо, у воєнний час), або колективи культури (хоча б основні, які здатні зібрати залу від села до обласного центру), грають важливу роль у суспільному житті й убезпечують громадян від того, щоб люди остаточно з глузду не зʼїхали під тиском війни? Ну, і ясно, що треба також бронювати тих технічних фахівців, без яких просто неможливе функціонування медіа або робота колективів і закладів культури", - додав Потураєв.
Мінкульт назвав загальну кількість заброньованих працівників культури й медіа
"Станом на сьогодні за поданням МКІП статус заброньованих по всій країні отримали лише 1150 працівників сфери культури та трохи більше ніж 700 медійників. Ці люди критично важливі для своїх підприємств", - поінформували у пресслужбі відомства.
Там нагадали, що уряд постановою від 27 січня 2024 року визначив Порядок та критерії віднесення підприємств, установ, організацій до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Відтак підприємства, які відповідають встановленим критеріям, подають до МКІП звернення та супровідні документи.
Після отримання статусу критично важливого заклад надає МКІП перелік людей, яких підприємство хоче забронювати на період воєнного стану. Кількість таких осіб не може перевищувати 50% від загальної кількості військовозобовʼязаних працівників підприємства.
Після розгляду в міністерстві матеріали щодо бронювання військовозобов’язаних працівників направляються для погодження до Генштабу. Остаточне рішення про бронювання по кожній окремій особі приймає Мінекономіки.
- 8 квітня стало відомо, що Мінкульт додав цирки до списку критично важливих підприємств. Таким чином їхні працівники підлягають бронюванню від мобілізації.
- Актуальне
- Важливе