В Адміністрації Байдена працюють над тим, щоб Україна отримала всю ухвалену Конгресом допомогу до кінця його каденції
Адміністрація президента США працює над перенесенням фінансування залишків допомоги Україні після завершення нинішнього фінансового року, аби поставити весь обсяг до кінця каденції Джо Байдена
Про це повідомила заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх, передає Укрінформ.
"Я поки не маю офіційних оголошень з цього приводу, але можу вам сказати, що ми прагнемо забезпечити, щоб Україна отримала ресурси, схвалені Конгресом, до кінця терміну президентства (Джо Байдена – ред.)",- зазначила Сінгх.
За її словами, це означає, що адміністрація працює над тим, щоб в Україну була відправлена вся допомога, затверджена Конгресом у травні в пакеті на понад $60 млрд.
"І ми працюємо з міжвідомчими структурами для цього", - додала представниця Пентагону.
У відповідь на критику законодавців щодо повільного використання коштів на підтримку України, Сінгх нагадала, що впродовж шести місяців, поки Конгрес ухвалював новий пакет, Пентагон не мав коштів, щоби поповнити свої склади.
"Тож, коли ви не можете поповнювати й відновлювати власні запаси, ви не можете виділяти пакети допомоги",- зазначила вона.
Сінгх також пообіцяла, що як тільки з’явиться можливість для офіційних оголошень з цього питання, Міністерство оборони негайно зробить це.
Раніше видання Politico писало про те, що Білий дім працює над "планом Б", який би розширив повноваження стосовно надання Україні військової допомоги на $5,9 млрд до завершення фінансового року наприкінці вересня.
Зазначалося, що такий план може дозволити продовження поставок зброї для Києва без дій американського конгресу.
У матеріалі нагадували: повноваження щодо пакета допомоги Україні, ухваленого у квітні цього року, дозволяють Пентагону використовувати власні запаси для допомоги Києву.
Потім кошти витрачають, аби замінити обладнання в арсеналах Штатів, однак такі повноваження втрачають свою чинність з 1 жовтня.
"Новий обхідний шлях, який вимагає від адміністрації Байдена оголосити, що вона використовує допомогу, що залишилася, найближчими місяцями дозволить Пентагону продовжувати постачати зброю Києву. Проте за цим методом США не зможуть вводити нові типи обладнання, які не були в попередніх поставках", - пояснює видання.
Водночас представник міністерства оборони Сполучених Штатів, підполковник Чарлі Дітц зауважив: якщо такий план реалізують вчасно, "поставки можуть вийти за межі (фінансового року, - ред.) без проблем".
- 14 вересня адміністрація президента США Джо Байдена звернулася до конгресу з проханням продовжити дію президентських повноважень щодо скорочення озброєнь (PDA) до 2025 року, щоб зберегти близько $6 млрд для України після закінчення фіскального року 30 вересня.
- Водночас наступного дня радник із національної безпеки президента США Джейкоб Салліван анонсував новий пакет допомоги США Україні до кінця вересня.
- 20 вересня стало відомо, що міноборони США працює з конгресом, щоб продовжити термін президентських повноважень для виділення залишкових коштів допомоги Україні після того, як завершиться фінансовий рік наприкінці вересня.
- Актуальне
- Важливе