Аналітика

Шанс перемогти Росію на полію бою: українські виробники закликають зняти заборону на експорт зброї. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець Віталій Бесараб
12 грудня, 2024 четвер
20:51

Сьогодні вкрай важливо розвивати власні можливості для виробництва далекобійних ракет та дронів. Такі виробництва можуть бути як вітчизняні, так і в співпраці з оборонними компаніями інших країн. До такої ініціативи долучилась й фінська група оборонних та безпекових технологій Summa Defense. Ця компанія у співпраці з українськими партнерами планує відкрити завод виробництва БПЛА у Фінляндії

Зміст

Перш за все хочу привітати наших військових з Днем Сухопутних військ України. Це найчисельніший вид Збройних Сил України, це ті герої, які стримують ворога на лінії фронту на своєму характері, навичках й мужності. Гадаю, жодна армія світу не має таких досвідчених сухопутних військ.

Фінська компанія Summa Drones створює спільне підприємство з українськими виробниками БПЛА

Втім, звісно, крім героїзму потрібна і зброя. У цьому питанні ми розраховуємо на власні можливості та на допомогу партнерів. Хоча обраний президент США Дональд Трамп в інтервʼю журналу Times заявив, що він категорично не згоден з тим, щоб посилати ракети на сотню миль у глиб Російської Федерації. Він мав на увазі ті ракети, які США передають Україні. Як на мене, такі типи ракет потрібно використовувати, адже тоді ворог матиме менше можливостей завдавати ударів по території України. Саме тому сьогодні вкрай важливо розвивати й власні можливості для виробництва далекобійних ракет та дронів. Такі виробництва можуть бути як вітчизняні, так і в співпраці з оборонними компаніями інших країн. Цікаво, що до такої ініціативи долучилась й фінська група оборонних та безпекових технологій Summa Defense. Ця компанія у співпраці з українськими партнерами планує відкрити завод з виробництва БПЛА у Фінляндії. Мова йде не тільки про повітряні БПЛА, а й про наземні та морські комплекси. Компанія Summa Defense створює дочірнє підприємство Summa Drones, яке буде долучати до роботи низку українських підприємств, що виготовлятимуть озброєння для потреб Сил оборони. До цієї групи входять українські компанії “КОРТ”, Skyassist, MPS Development, які здійснюють розробку дронів, виготовляють різні компоненти та здійснюють програмне забезпечення.

Українські технології належать лише Україні

Директор компанії "КОРТ", колишній командир окремого підрозділу 36-ї бригади морської піхоти України Вадим Кодачигов розповів, що у світі спостерігається великий інтерес до українських військових технологій. Саме тому, компанія Summa Defense зацікавилась співпрацею з українськими виробниками. Кодачигов також зазначив, що пропозиція від фінів була не єдиною. Він розповів, що компанія "КОРТ" є саме розробником. У компанії розробляють засоби зв'язку, БПЛА, а також засоби знищення ворожих дронів. Він розповів, що компанія "КОРТ" разом з Summa Defense створюють спільне підприємство на двох базових позиціях. 

По-перше, нікому не передавати українські технології. Українські технології є власністю українських компаній. За умовами співпраці, компанії організовують складальне виробництво, яке дає можливість фінській армії долучати українські технології у власних потребах. Кодачигов зауважив, що їхніми засобами будуть озброєні всі армії країн, розташованих навколо Росії. Це дозволить ефективно оборонятись проти РФ і дати гідну відсіч у разі російської агресії. 

По-друге, базовою умовою на створення спільних підприємств з будь-якими країнами, які допомагають Україні, є те, що частина озброєння, яке буде вироблятись на території Фінляндії, у випадку з компанією Summa Defense, фінська сторона має закуповувати для потреб ЗСУ.

Держава має дозволити експорт українського озброєння

Вадим Кодачигов зауважив, що головною проблемою сьогодні залишається нерозуміння державою того, що фінансування закупівель потребують саме виробники, а не імпортери, які є логістичними компаніями. Українські компанії ніколи не зможуть конкурувати з китайськими виробниками. За його словами, кількісно цю війну проти Росії неможливо виграти. Якщо Україна закуповує в Китаї 1000 дронів, то Росія 10000. Саме тому, Україна має робити акцент на технології. Це чи не єдиний шанс виграти цю війну. Для цього держава має звернути увагу на виробників, які розробляють та виготовляють дрони. Оскільки, як зауважив Кодачигов, українські виробники всі доходи вкладають у нові розробки для покращення ефективності Сил оборони. Одна із причин - кожен виробник розуміє, що таке конкуренція.

Вадим Кодачигов також додав, що компанія "КОРТ" має контракт з Міністерством оборони України. Втім, такий контракт займе щонайбільше 15 днів роботи виробництва. Завантаженість підприємства ледь перевищує 10%, оскільки не вистачає обʼємів для роботи. Це спричинено тим, що в нашій державі не вистачає бюджету для того, щоб фінансувати закупівлі. Єдиним розв'язанням цієї проблеми, за словами Кодачигова, є зняття заборони на експорт зброї.

Платформа TerMIT - роботизований комплекс, який полегшує роботу військових на лінії фронту

Співзасновник і директор компанії-виробника наземних роботизованих комплексів "Tencore" Максим Васильченко розповів про модульну наземну роботизовану платформу TerMIT. Платформа, в першу чергу, використовується для логістичних завдань. Зокрема, для перевезення вантажів дистанційно керованим методом. Все це потрібно для того, що військовослужбовці виконували такі завдання з максимальною безпекою для себе. Максим Васильченко додав, що платформа також використовується для інженерних завдань та як дистанційна турель.

платформа TerMIT

платформа TerMIT, фото: tencore.com.ua

Максим Васильченко розповів, як у короткі проміжки часу вдалось збільшити та масштабувати виробництво платформи TerMIT. За його словами, він та його партнери вже досить тривалий час займаються бізнесом в машинобудівній галузі. Саме тому вони мають великий досвід для масштабування розробок. Втім, вони не були готові до того, як швидко змінюються правила на полі бою та до того, як швидко змінюються технології. Васильченко зауважив, що компанія досі адаптовується до змін, а головні ідеї та інновації надходять від військових з фронту.

Максим Васильченко розповів, що оскільки платформа TerMIT є модульною, то будь-які тактико-технічні характеристики можна змінювати як завгодно. Зокрема, запас ходу може збільшуватись, чи зменшуватись відповідно до завдань на полі бою. Також на платформу можна встановити будь-який вид звʼязку, щоб ворог не міг сканувати частоти, а військовослужбовці ЗСУ могли використовувати на платформі ті засоби звʼязку, які у них є в наявності, або ж інженерні рішення.

Компанія "Tencore" має отримати перший контракт від держави

Максим Васильченко повідомив, що сьогодні головними замовниками платформи TerMIT є фонд "Коло" та фонд "Повернись живим" Тараса Чмута, благодійний фонд Сергія Притули, а також бізнес, який хоче допомогти армії. Васильченко повідомив, що контрактів та договорів з Міністерством оборони компанія не має, а з ДССЗЗІ ведуться переговори. Зараз вирішуються ряд бюрократичних питань, оскільки, як зауважив Васильченко, держава зовсім не була готова до війни. Васильченко висловив сподівання, що компанія до кінця року отримає перший контракт з Держспецзвʼязком. За його словами, з боку розробників була створена асоціація роботизованих сил України, а тому виробники та розробники будуть намагатись співпрацювати з державою більш плідно та ефективно.

 


 

Теги:
Читайте також:
Київ
+25.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.21
    Купівля 41.21
    Продаж 41.71
  • EUR
    Купівля 47.62
    Продаж 48.36
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
16 червня
18:30
Петер Сіярто
Угорщина ветувала план Єврокомісії щодо відмови від нафти і газу з Росії, – Сіярто
18:25
Про курсантів, що вступили на навчання за пів року до повномасштабної війни з РФ: стартували зйомки другого сезону "Прикордонників"
18:22
Андрій Портнов
ДПСУ відмовилася надати інформацію про те, чи повертався Портнов в Україну незадовго до вбивства
18:07
Ексклюзив
Грім
Протягом року можемо очікувати на серійне виробництво балістичних ракет в Україні, питання лише у фінансах, - авіаційний експерт Криволап
18:05
Полон вбиває, як і байдужість: у Львові рідні полонених азовців провели акцію-нагадування
"Платних внесень до списків не існує": Лубінець попередив родини військовополонених та зниклих безвісти про активізацію шахраїв
18:02
OPINION
Чи збираємося врешті-решт змінюватися ми?
17:54
Оновлено
Повернення українських дітей, співпраця у політиці, економіці та відбудові: Україна й Австрія підписали низку меморандумів
17:49
Суспільне офіційно розпочало Нацвідбір на Дитяче Євробачення-2025
17:45
Ексклюзив
Молдова
"Кремль намагається об'єднати усі проросійські політичні партії в одну потужну силу": експерт Рохов про парламентські вибори в Молдові
17:34
Володимир Зеленський
Рівень довіри до Зеленського знизився на 9% у травні 2025 року, - опитування КМІС
17:32
Аль Пачино
Аль Пачіно став першим актором, який отримав аудієнцію у Папи Лева XIV
17:27
Ексклюзив
священник
Мобілізація священників: які релігійні громади зможуть бронювати своїх служителів та чи потрапили у перелік церкви Моспатріархату
17:17
PR
Шампунь – м'який догляд за волоссям з різними ефектами
17:15
Ексклюзив
Віктор Орбан
"Це не була узгоджена операція з Росією": професор УжНУ Тодоров про розвідку Угорщини, яка шпигувала в Україні
17:08
РФ влаштувала "дитячий саміт миру" у таборі "Артек", - ЦНС
17:07
Ексклюзив
Трамп путін
Трамп дає Путіну карт-бланш на продовження війни до осені, - політтехнолог Горбач
16:43
"Це божевілля": Зеленський заявив, що РФ пропонувала обміняти полонених на викрадених українських дітей
16:42
Оновлено
Зеленський і Трамп
Обговорить оборонний пакет, який Україна готова купити: Зеленський зустрінеться з Трампом на полях саміту G7
16:35
Бред Пітт
Бред Пітт зізнався, за якої умови готовий знову знятися в одному фільмі з Томом Крузом
16:30
Ексклюзив
Віктор Орбан
Я б не був оптимістом, що у 26-му році правління Орбана скінчиться, - професор УжНУ Тодоров
16:28
Марія Захарова
США скасували новий раунд російсько-американських перемовин, - МЗС РФ
16:28
Україна повернула 4 дітей з ТОТ
"Родина постійно стикалася з перевірками і переслідуваннями": Україна повернула з ТОТ 15-річного хлопця з мамою
16:25
гривня тисяча гривень
Українці отримали у квітні 445 млн грн кешбеку. Це у 12 разів більше, ніж на старті програми
16:19
ЗСУ
З початку доби на фронті сталося 99 боїв: найбільше на Покровському та Новопавлівському напрямках
16:14
пневматичний пістолет постріл
Ексзаступника міністра охорони здоров’я планували вбити, - ДБР
16:08
Ігор Клименко
РФ під час останніх репатріацій передала Україні тіла окупантів, - МВС
16:06
Україна Польща
У проєктах відбудови України беруть участь понад 3 тис. польських компаній, – Мінекономіки
16:01
ядерна зброя
"Гонка ядерних озброєнь": Китай найшвидше нарощує арсенал, США й РФ стикаються з проблемами, - SIPRI
16:00
OPINION
Чи може держава бути ефективним власником
15:51
На війні загинув художник монументально-декоративного мистецтва Михайло Климченко
15:47
Ексклюзив
Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні
Харизма Зеленського та прем’єрки Італії Мелоні певним чином тотожні, - експертка Вдовиченко
15:46
літо
Дощі та вітер, проте тепла погода: прогноз на 17 червня від Наталки Діденко
15:39
Партнерський матеріал
Понад 500 лідерів громад об'єдналися на форумі "ЧАС ДІЯТИ.UA" з нагоди 10-річчя БФ "МХП-Громаді"
15:22
Ексклюзив
Україна НАТО
Колективна безпека Європи сьогодні фактично тримається на стійкості Сил оборони України, - військовий експерт
15:14
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Росіяни запустили нову схему крадіжки української власності на ТОТ, - Центр нацспротиву
15:01
Єврокомісія
Єврокомісія внесе правки до 18-го пакету санкцій проти РФ, які, зокрема, стосуватимуться Білорусі, - ЗМІ
14:40
Марія Бурмака та KOLABA випустили новий спільний трек до дня народження співачки
14:32
РФ атакувала промисловий об'єкт в Тернополі
У повітря столиці та Київщини за два дні від атак РФ потрапили понад 1,9 тис. тонн шкідливих речовин, - Міндовкілля
14:26
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:06
ракета, зброя
Москва вимагатиме від України позбутися західної зброї, аби завершити війну, - МЗС РФ
Більше новин