Аналітика

Шанс перемогти Росію на полію бою: українські виробники закликають зняти заборону на експорт зброї. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець Віталій Бесараб
12 грудня, 2024 четвер
20:51

Сьогодні вкрай важливо розвивати власні можливості для виробництва далекобійних ракет та дронів. Такі виробництва можуть бути як вітчизняні, так і в співпраці з оборонними компаніями інших країн. До такої ініціативи долучилась й фінська група оборонних та безпекових технологій Summa Defense. Ця компанія у співпраці з українськими партнерами планує відкрити завод виробництва БПЛА у Фінляндії

Зміст

Перш за все хочу привітати наших військових з Днем Сухопутних військ України. Це найчисельніший вид Збройних Сил України, це ті герої, які стримують ворога на лінії фронту на своєму характері, навичках й мужності. Гадаю, жодна армія світу не має таких досвідчених сухопутних військ.

Фінська компанія Summa Drones створює спільне підприємство з українськими виробниками БПЛА

Втім, звісно, крім героїзму потрібна і зброя. У цьому питанні ми розраховуємо на власні можливості та на допомогу партнерів. Хоча обраний президент США Дональд Трамп в інтервʼю журналу Times заявив, що він категорично не згоден з тим, щоб посилати ракети на сотню миль у глиб Російської Федерації. Він мав на увазі ті ракети, які США передають Україні. Як на мене, такі типи ракет потрібно використовувати, адже тоді ворог матиме менше можливостей завдавати ударів по території України. Саме тому сьогодні вкрай важливо розвивати й власні можливості для виробництва далекобійних ракет та дронів. Такі виробництва можуть бути як вітчизняні, так і в співпраці з оборонними компаніями інших країн. Цікаво, що до такої ініціативи долучилась й фінська група оборонних та безпекових технологій Summa Defense. Ця компанія у співпраці з українськими партнерами планує відкрити завод з виробництва БПЛА у Фінляндії. Мова йде не тільки про повітряні БПЛА, а й про наземні та морські комплекси. Компанія Summa Defense створює дочірнє підприємство Summa Drones, яке буде долучати до роботи низку українських підприємств, що виготовлятимуть озброєння для потреб Сил оборони. До цієї групи входять українські компанії “КОРТ”, Skyassist, MPS Development, які здійснюють розробку дронів, виготовляють різні компоненти та здійснюють програмне забезпечення.

Українські технології належать лише Україні

Директор компанії "КОРТ", колишній командир окремого підрозділу 36-ї бригади морської піхоти України Вадим Кодачигов розповів, що у світі спостерігається великий інтерес до українських військових технологій. Саме тому, компанія Summa Defense зацікавилась співпрацею з українськими виробниками. Кодачигов також зазначив, що пропозиція від фінів була не єдиною. Він розповів, що компанія "КОРТ" є саме розробником. У компанії розробляють засоби зв'язку, БПЛА, а також засоби знищення ворожих дронів. Він розповів, що компанія "КОРТ" разом з Summa Defense створюють спільне підприємство на двох базових позиціях. 

По-перше, нікому не передавати українські технології. Українські технології є власністю українських компаній. За умовами співпраці, компанії організовують складальне виробництво, яке дає можливість фінській армії долучати українські технології у власних потребах. Кодачигов зауважив, що їхніми засобами будуть озброєні всі армії країн, розташованих навколо Росії. Це дозволить ефективно оборонятись проти РФ і дати гідну відсіч у разі російської агресії. 

По-друге, базовою умовою на створення спільних підприємств з будь-якими країнами, які допомагають Україні, є те, що частина озброєння, яке буде вироблятись на території Фінляндії, у випадку з компанією Summa Defense, фінська сторона має закуповувати для потреб ЗСУ.

Держава має дозволити експорт українського озброєння

Вадим Кодачигов зауважив, що головною проблемою сьогодні залишається нерозуміння державою того, що фінансування закупівель потребують саме виробники, а не імпортери, які є логістичними компаніями. Українські компанії ніколи не зможуть конкурувати з китайськими виробниками. За його словами, кількісно цю війну проти Росії неможливо виграти. Якщо Україна закуповує в Китаї 1000 дронів, то Росія 10000. Саме тому, Україна має робити акцент на технології. Це чи не єдиний шанс виграти цю війну. Для цього держава має звернути увагу на виробників, які розробляють та виготовляють дрони. Оскільки, як зауважив Кодачигов, українські виробники всі доходи вкладають у нові розробки для покращення ефективності Сил оборони. Одна із причин - кожен виробник розуміє, що таке конкуренція.

Вадим Кодачигов також додав, що компанія "КОРТ" має контракт з Міністерством оборони України. Втім, такий контракт займе щонайбільше 15 днів роботи виробництва. Завантаженість підприємства ледь перевищує 10%, оскільки не вистачає обʼємів для роботи. Це спричинено тим, що в нашій державі не вистачає бюджету для того, щоб фінансувати закупівлі. Єдиним розв'язанням цієї проблеми, за словами Кодачигова, є зняття заборони на експорт зброї.

Платформа TerMIT - роботизований комплекс, який полегшує роботу військових на лінії фронту

Співзасновник і директор компанії-виробника наземних роботизованих комплексів "Tencore" Максим Васильченко розповів про модульну наземну роботизовану платформу TerMIT. Платформа, в першу чергу, використовується для логістичних завдань. Зокрема, для перевезення вантажів дистанційно керованим методом. Все це потрібно для того, що військовослужбовці виконували такі завдання з максимальною безпекою для себе. Максим Васильченко додав, що платформа також використовується для інженерних завдань та як дистанційна турель.

платформа TerMIT

платформа TerMIT, фото: tencore.com.ua

Максим Васильченко розповів, як у короткі проміжки часу вдалось збільшити та масштабувати виробництво платформи TerMIT. За його словами, він та його партнери вже досить тривалий час займаються бізнесом в машинобудівній галузі. Саме тому вони мають великий досвід для масштабування розробок. Втім, вони не були готові до того, як швидко змінюються правила на полі бою та до того, як швидко змінюються технології. Васильченко зауважив, що компанія досі адаптовується до змін, а головні ідеї та інновації надходять від військових з фронту.

Максим Васильченко розповів, що оскільки платформа TerMIT є модульною, то будь-які тактико-технічні характеристики можна змінювати як завгодно. Зокрема, запас ходу може збільшуватись, чи зменшуватись відповідно до завдань на полі бою. Також на платформу можна встановити будь-який вид звʼязку, щоб ворог не міг сканувати частоти, а військовослужбовці ЗСУ могли використовувати на платформі ті засоби звʼязку, які у них є в наявності, або ж інженерні рішення.

Компанія "Tencore" має отримати перший контракт від держави

Максим Васильченко повідомив, що сьогодні головними замовниками платформи TerMIT є фонд "Коло" та фонд "Повернись живим" Тараса Чмута, благодійний фонд Сергія Притули, а також бізнес, який хоче допомогти армії. Васильченко повідомив, що контрактів та договорів з Міністерством оборони компанія не має, а з ДССЗЗІ ведуться переговори. Зараз вирішуються ряд бюрократичних питань, оскільки, як зауважив Васильченко, держава зовсім не була готова до війни. Васильченко висловив сподівання, що компанія до кінця року отримає перший контракт з Держспецзвʼязком. За його словами, з боку розробників була створена асоціація роботизованих сил України, а тому виробники та розробники будуть намагатись співпрацювати з державою більш плідно та ефективно.

 


 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.95
  • EUR
    Купівля 43.6
    Продаж 44.26
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
12 грудня
22:59
Литва прапор
Українські військові інструктори пройдуть навчання у Литві наступного року
22:48
Live
Назар Волошин (попереду), Реал Сосьєдад - Динамо
"Реал Сосьєдад" - "Динамо" 3:0: онлайн-трансляція матчу Ліги Європи
22:34
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Армія РФ запустила ударні БПЛА по Україні: на Київщині спрацювала ППО
22:19
Джо Байден
ППО, артилерія та дрони: Байден схвалив новий пакет допомоги Україні
21:56
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Одночасні дії демократій значно послаблять тоталітарні режими, влада України має вжити дій для об'єднання партнерів, - Безсмертний
21:02
Зрив опалювального сезону в Кривому Розі: роботи з відновлення виконані на 90%
20:21
книга року
BBC Україна оголосила переможців премії Книга року 2024
20:05
OPINION
Про біженців: позиція "Очі не бачать — серце не болить" тимчасова
19:47
ГУР
"Країни Росія не існує": ГУР атакувало сервери держдуми і конституційного суду РФ, - ЗМІ
19:36
пневматичний пістолет постріл
В українців із початку року вилучили понад 11 тис. мін і боєприпасів великого калібру, – поліція
19:30
Ексклюзив
постер США
Аналітик Несходовський пояснив, чому програма ленд-лізу для України так і не запрацювала з 2022 року
19:14
Андрес Карраско
Клуб УПЛ звільнив іноземця з посади головного тренера
19:05
Окупанти атакували одну з громад Сумщини безпілотниками: поранено людину
18:55
переселенці на Волині
На тимчасово окуповані території повернулися близько 1 тис. українців, – Мінсоцполітики
18:51
Володимир Зеленський в Запоріжжі
Зеленський у Запоріжжі відвідав першу в області підземну школу
18:40
РФ протягом дня тероризувала Нікопольщину важкою артилерією та дронами-камікадзе: поранено жінку
18:30
криптовалюта
Україна отримала б до 15 млрд грн податків у разі легалізації крипторинку, – дослідження
18:30
Оновлено
Владислав Крапивцов
"Жирона" оголосила про трансфер 19-річного українського футболіста
18:27
МАГАТЕ
Рада керівників МАГАТЕ підтримала резолюцію України щодо удару РФ по автівці місії
18:15
Марк Рютте
З початку повномасштабної війни в Україні втрати сторін перевищили 1 млн людей, – Рютте
18:13
Всеволод Князєв
Звільнення ексголови Верховного Суду Князєва: ВС залишив рішення Вищої ради правосуддя без змін
18:00
OPINION
блог Олександр Красовицький
Ніхто не знає майбутню конструкцію сирійського вузла
17:59
Росіяни атакували Степногірськ у Запорізькій області: серед постраждалих рятувальники
17:50
Дмитро Медведєв та Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін на зустрічі з Медведєвим заявив про необхідність "якнайшвидшої розрядки" ситуації в Україні
17:48
Ексклюзив
Віктор Орбан і Володимир Путін
"Це не має нічого спільного з миром": голова угорської громади Києва Томпа припустив, чому насправді Орбан телефонував Путіну
17:45
Володимир Зеленський
Стабілізація фронту та ППО: Зеленський на Запоріжжі провів засідання Ставки
17:43
Інтерв’ю
Марцін Босацький
Перемир’я з умовою позаблоковості — це геополітична васалізація України, - голова польсько-української парламентської групи Марцін Босацький
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
"Немає нічого спільного з реальністю": ексміністр навколишнього середовища і ядерної безпеки Костенко про власну ядерну зброю
17:24
Доммараджу Гукеш - новий чемпіон світу з шахів
Новим чемпіоном світу з шахів став 18-річний гросмейстер з Індії
17:22
У грудні на Покровському напрямку росіяни втрачають в середньому 400 осіб за добу, – Сирський
17:12
Заради 1 млн грн для "Азову": гурт BAH.ROMA переклав українською свій хіт "На глибині"
17:06
нафтовий танкер
ГУР ідентифікувало 238 танкерів, які входять до "тіньового флоту" РФ
16:55
Ексклюзив
Капустин Яр
"Закриття повітряного простору ще нічого не означає": у Defense Exprees прокоментували загрозу удару ракетою "Орешник" по території України
16:54
Ексклюзив
Курахове є пріоритетом РФ, щоб почати наступ на Покровськ: військовослужбовець Тимочко про загрози для ЗСУ
16:50
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Укренерго оприлюднило графіки вимкнення світла 13 грудня
16:43
За поезією Жадана: у Києві покажуть два вертепи від харківського театру ляльок
16:33
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
16:30
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті зафіксували 138 боєзіткнень: на Курахівському напрямку росіяни здійснили 37 атак
16:30
ракета
Україна зафіксувала понад 120 випадків, коли ракети або дрони РФ пролітали біля ядерних об'єктів, – Галущенко
16:13
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
Правозахисниця Денісова пояснила, в яких випадках людину зобов'язані зняти з військового обліку
Більше новин