Ізраїль поінформував ООН про припинення співпраці з її палестинським агентством БАПОР
Міністерство закордонних справ Ізраїлю офіційно сповістило ООН про те, що країна виходить з угоди 1967 року про визнання палестинського агентства у справах біженців БАПОР, після того, як парламент ухвалив закон щодо суттєвого обмеження його діяльності в Ізраїлі, а також на Західному березі річки Йордан і в секторі Гази
Про це інформує The Times of Israel.
Генеральний директор МЗС Ізраїлю Яків Бліцштейн надіслав листа президенту Генеральної Асамблеї ООН Філемону Яну, в якому запевнив, що "Ізраїль продовжить працювати з міжнародними партнерами, включаючи інші агентства ООН, щоб забезпечити надання гуманітарної допомоги цивільному населенню в Газі таким чином, щоб це не підривало безпеку Ізраїлю". Країна очікує активної участі ООН у цих зусиллях.
Новий закон, який набуває чинності через три місяці, забороняє БАПОР працювати на території Ізраїлю та забороняє ізраїльським урядовим установам співпрацювати з агентством.
Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що БАПОР є частиною проблеми в секторі Гази, а не її рішенням, наводячи як доказ участь працівників агентства у подіях 7 жовтня та наявність серед них бойовиків ХАМАС. Він також зазначив, що ООН неодноразово отримували докази використання об’єктів БАПОР у терористичних цілях, однак жодних дій не було вжито.
За словами Каца, лише 13% гуманітарної допомоги сектору Гази надходить через БАПОР, а твердження про відсутність альтернатив – це фікція.
- 29 жовтня парламент Ізраїлю проголосував за заборону діяльності агенства ООН у справах палестинських біженців (БАПОР) на ізраїльській території.
- Актуальне
- Важливе