Пошук "креативних рішень", щоб зберегти фінансування в Україну та як українці використовують бойові машини США на полі бою. Акценти світових ЗМІ 13 червня
У фокусі міжнародних видань - перетворення конфіскованих російських активів у новий потік фінансування для України, а також використання українськими військами"Бредлі", які надали США
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 13 червня.
Байден шукає нові шляхи, щоб зберегти потік фінансування в Україну
Фото: reuters
Оскільки повномасштабне вторгнення Росії триває вже третій рік, Байдену та його союзникам доводиться "творчо підходити" до допомоги Україні, пише видання POLITICO.
Оскільки раніше Джо Байден пообіцяв фінансувати боротьбу України з Росією стільки, скільки буде пот*рібно, від лідерів G7 президент США вимагатиме просування комплексного плану з конвертації заарештованих російських активів у новий потік фінансування для України. Це дозволить вивільнити мільярди доларів для посилення її оборони у 2025 році й надалі.
У США поглиблення розбіжностей Республіканської партії щодо України позбавило Байдена можливості постійно надавати допомогу від платників податків США. І якщо Дональд Трамп повернеться до влади в листопаді, чиновники побоюються, що він може повністю відмовитися від підтримки Америки, завдавши смертельного удару глобальній коаліції.
На цьому тлі країни G7 дедалі більше об’єднуються навколо схеми заморожених активів як, ймовірно, найкращого та єдиного доступного шляху для забезпечення надходження допомоги та сприяння переламуванню хвилі війни. Очікується, що цього тижня група домовиться про реалізацію плану, навіть попри поточні розбіжності щодо того, як саме його структурувати. Байден також проведе пресконференцію з президентом України Володимиром Зеленським як ще одну демонстрацію солідарності.
Розроблений план фінансування зосереджується на використанні відсотків та інших доходів від інвестицій, отриманих від заморожених активів, для забезпечення кредиту в розмірі близько 50 мільярдів доларів для України, у схемі, розробленій для навігації через купу нормативних актів у кількох країнах, яка ніколи раніше не застосовувалася.
Деякі європейські чиновники, в тому числі в Німеччині та Франції, залишаються скептичними. І навіть Зеленський висловив певні побоювання, попередивши минулого тижня, що фінансування, яке він генерує, може бути недостатнім.
Понад 250 мільярдів доларів російських активів, які перебувають у західних фінансових установах, було заморожено з початку війни. Але протягом більшої частини останніх двох років європейські країни чинили опір перенаправленню цих грошей. Вони побоювалися, що це викличе ширшу стурбованість щодо безпеки активів, що зберігаються в єврозоні, що спонукатиме інші країни витягувати свої гроші з регіону та підривати його загальну стабільність.
Країни Великої сімки продовжують торгуватися щодо того, як структурувати угоду, включаючи такі основні елементи, як те, які країни нададуть допомогу наперед, звідки вони збиратимуть ці гроші та скільки триватиме фінансування. У Європі міністри фінансів особливо стурбовані перспективою позики Україні лише для того, щоб закінчити війну до того, як вони будуть повністю повернуті.
Україна випробовує американську бойову техніку на міцність
Фото: The Washington Post
Після надання Україні минулого року американські "Бредлі", кожна з яких важить близько 28 тонн, їх спочатку використовували для прориву російської оборони під час торішнього контрнаступу. Але тепер їх відправляють для полювання і знищення іншої бронетехніки, для порятунку поранених солдатів і як мобільну гармату для зачистки позицій противника, йдеться у репортажі The Washington Post.
Восени підрозділ Віктора з 47-ї окремої механізованої бригади, та "Бредлі" рушили на схід від Донецька, щоб дати відсіч росіянам в Авдіївці. В інтерв'ю з лікарні, де він відновлювався від поранень та розмовляв із журналістами видання, він високо оцінив броню "Бредлі". Віктор виділив озброєння автомобіля, включаючи керовані ракети та 25-міліметрову гармату, яка може стріляти бронебійними снарядами "розміром із хот-дог".
"Використання "Бредлі" є одним зі способів, якими українська армія намагається компенсувати поточні виклики на полі бою, спричинені значною мірою серйозним перебоєм у військовій допомозі США протягом місяців політичного тупика у Вашингтоні", - пишуть американські журналісти.
Доктрина США зазвичай вимагає, щоб Бредлі діяли групами та поряд з іншими транспортними засобами, такими як танки, і зазвичай вражали цілі на великих відстанях, щоб уникнути вогню противника. Ця стратегія доповнюється додатковим захистом потужних військово-повітряних сил. Але постійна загроза озброєних російських безпілотників змусили українське командування мобілізувати лише одну або дві машини одночасно, щоб уникнути її виявлення.
З близької відстані "Бредлі" також може цілити в будівлі, де розміщені російські війська, і легші укріплення — небезпечну роботу краще залишити артилерійським підрозділам, які ведуть вогонь з безпечної відстані, але це було зроблено через те, що гаубичні снаряди обмежені.
Проросійські акаунти опублікували кадри з дронів, які стверджували, що "Бредлі" Віктора було знищено, що змусило екіпаж евакуюватися. Попри це, військовий відповів, що заяви були дезінформацією, і через три дні показав, що його підрозділ виконує окреме завдання в тому ж районі.
До слова, за даними Пентагону, Сполучені Штати поставили в Україну 300 "Бредлі". Розроблений США у 1980-х роках для захисту і доповнення армійського парку M1 Abrams, "Бредлі" отримав прізвисько "бойове таксі" за свою здатність переправляти шістьох солдатів як пасажирів через поле бою під захистом важкої броні.
- Актуальне
- Важливе