Огляд

Скасування заборони використання зброї США для "Азову" та розмови про українську енергетику на конференції у Берліні. Акценти світових ЗМІ 12 червня

Ірина Запотічна
12 червня, 2024 середа
11:02

У фокусі міжнародних видань - чому азовцям не дозволяли використовувати американську зброю та про що говорили й до чого закликали на конференції у Берліні

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 12 червня.

"Азову" дозволили використовувати американську зброю

США скасували заборону на озброєння українських військових, накладену близько десяти років тому, пише видання The Washington Post.

"Бригада "Азов" відома своєю наполегливою, але зрештою невдалою обороною металургійного заводу "Азовсталь" у Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Вона вважається особливо ефективною бойовою силою. Однак приблизно десять років тому їй було заборонено використовувати американську зброю, оскільки офіційні особи США встановили, що деякі з її засновників дотримуються расистських, ксенофобських та ультранаціоналістичних поглядів, а правозахисники ООН звинуватили групу в порушеннях гуманітарних норм", - додають журналісти.

Бригада отримала повідомлення про результати перевірки в листі від посольства США в Києві, в якому йдеться, що перевірка визначила, що бригада відповідає вимогам для допомоги США у сфері безпеки, повідомив заступник командира підполковник Святослав Паламар виданню. 

Скасування заборони було пріоритетом для українських чиновників, які кажуть, що бригада могла б бути більш ефективною під час оборони Азовсталі, якби мала доступ до американського обладнання. Український чиновник, який говорив на умовах анонімності через делікатність переговорів, сказав, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба порушив тему заборони з держсекретарем Ентоні Блінкеном, коли головний дипломат США відвідав Київ минулого місяця.

Так хоча частина західної зброї була доставлена ​​на Азовсталь, щоб допомогти українським військам захищати завод, вона була доставлена ​​іншим військам, які захищали завод, а не "Азову". 

Президент Росії Володимир Путін давно посилався на расистські та ультранаціоналістичні елементи батальйону "Азов" як на елемент свого звинувачення в тому, що українські бійці та їхні правителі в Києві є неонацистами. Зміни в політиці США вже знову викликали критику Росії.

В Україні назва бригади стала синонімом останнього удару країни в обложеному Маріуполі. Зрештою Україна наказала військам, що залишилися на металургійному заводі, здатися російським військам, щоб вижити. Станом на початок травня в полоні залишалося понад 900 осіб.

Президент Зеленський на останньому форумі з питань відбудови України закликав допомогти відновити енергомережу

Енергетика

Зеленський звинуватив президента Росії Володимира Путіна у використанні енергії як зброї та заявив, що близько 80% теплової та третини гідрогенерації було знищено з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, зазначили у Bloomberg.

Президент України виступив на конференції у Берліні, яку спільно організували Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц і як зібрала представників уряду, міжнародних організацій і керівників компаній.

Присутніх закликали до інвестицій, які допомогли б протягом наступних трьох-чотирьох місяців відновити 1 гігават потужності з 9 гігаватів, які були знищені російськими атаками.

Уряди, керівники та інвестори вже готуються до програми реконструкції в Україні, яка, за оцінками Європейського інвестиційного банку, може становити понад 1 трильйон доларів державного та приватного капіталу.

У своєму вступному слові Шольц сказав, що приватний капітал є ключовим у зусиллях по відбудові, додавши, що це також має бути бізнес-обґрунтуванням. Своєю чергою Урсула фон дер Ляєн сказала, що Європейський Союз наразі зібрав близько 500 мільйонів євро (537 мільйонів доларів) для термінового ремонту енергетичної мережі України, а також постачає 1000 додаткових генераторів електроенергії та майже 8000 сонячних панелей.

І фон дер Ляєн, і Шольц підтвердили свою тверду підтримку можливого членства України в ЄС. Президентка комісії сказала, що переговори про вступ з урядом у Києві мають розпочатися цього місяця.

Україна не може отримати кредит на 50 мільярдів доларів із використанням російських активів через конфлікт між США та ЄС

Між США та європейськими країнами виникла серйозна розбіжність щодо плану надання великої позики для України. У європейських урядах відчутний гнів щодо плану США, який, як вони стверджують, означатиме, що вони будуть змушені повернути позику, якщо щось піде не так, тоді як американські компанії потенційно можуть отримати найбільшу вигоду від контрактів на реконструкцію України згідно з планом, пише POLITICO.

Уряди ведуть перегони не лише тому, що Україні відчайдушно потрібні гроші, а тому, що немає впевненості, що президентство Дональда Трампа підтримає цю ініціативу. За словами трьох чиновників, пишуть американські журналісти, остаточну угоду тепер буде відкладено принаймні до осені. 

Щоб спрямувати допомогу Україні, Вашингтон запропонував взяти Україні кредит у розмірі 50 мільярдів доларів, який щороку повертатиметься з прибутків, отриманих від знерухомлених російських активів. Теоретично ЄС і США згодні з цим планом, але вони не згодні щодо того, хто буде на гачку, якщо щось піде не так.

"Ключове питання полягає в тому, хто юридично буде зобов’язаний повернути позику, якщо дружній до Росії уряд Угорщини накладе вето на продовження санкцій ЄС проти Кремля, які згідно з законом повинні продовжуватися кожні шість місяців, таким чином розморожуючи активи центрального банку Росії".

Європа та Америка також борються за контроль над позикою та вплив на те, як витрачаються гроші, заявили високопоставлені європейські чиновники. Якщо Вашингтон або установи з великими частками в США, такі як Світовий банк, роздадуть гроші, американські компанії отримають найкращі прибутки, кажуть вони.

На знак обурення європейці тепер пропонують забезпечити власну позику для України, без США чи G7. Згідно з альтернативним планом ЄС візьме для України позику в розмірі 50 мільярдів євро, яку він поверне коштом надходжень від російських активів на суму близько 200 мільярдів євро, заморожених в ЄС. 

Попри те на зустрічі міністрів фінансів минулого тижня кілька столиць попередили, що це може підірвати єдність Заходу, оскільки кожна країна G7 надасть Україні власну двосторонню позику.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:31
Валерій Залужний
"Перед Україною вже стоїть не Росія": Залужний вважає, що у 2024 році розпочалася Третя світова війна
16:21
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
16:02
Ексклюзив
Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх
"За останній рік було відкрито 7 нових посольств в Африці": спецпредставник України Субх
16:00
OPINION
Ракетою "Рубіж" Москва цілила у голови на Заході
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
15:30
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:28
поїзд №143/146 Чоп - Будапешт - Відень
Укрзалізниця запустить прямий щоденний потяг з Києва до Будапешта
15:27
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
15:26
Микола Княжицький
У законопроєкті про безпеку в закладах освіти не передбачено фінансування такої можливості, - нардеп Княжицький
15:13
федина
"Свобода слова нам лише сниться": нардепка Федина в річницю Революції Гідності
15:05
Петер Стано
У ЄС прокоментували інформацію про застосування РФ міжконтинентальної балістичної ракети
14:47
На виборах в Ізраїлі перемагає блок партії "Лікуд" на чолі з експрем'єром Нетаньягу
МКС видав ордери на арешт прем'єра Ізраїлю Нетаньягу, міністра оборони Галланта й лідера військового крила ХАМАСу Дейфа
14:33
суд, прокуратура, вирок
Ексвласник "Житомирських ласощів" Ігор Бойко програв арбітраж проти України
14:14
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 26, серед них діти
14:07
Ексклюзив
"Сказати, що у Росії з’явилась нова диво-зборя, не можна": аналітик Їжак про ймовірний удар по Дніпру МБР "Рубеж"
14:04
OPINION
Влада вирішила клонувати "Вовчий суд"
14:03
Президент України Володимир Зеленський на саміті Європейського політичного співтовариства в Будапешті, Угорщина, 7 листопада 2024 р.
Зеленський про удар по Дніпру: Була нова російська ракета, всі характеристики – міжконтинентальної балістичної
14:03
15 років тюрми отримала агентка фсб
До 15 років засуджено агентку "007", яка шпигувала для ФСБ під виглядом волонтерки
13:29
хакер
Українські хакери привітали окупантів з річницею Революції гідності на 19 сайтах російських фірм на ТОТ
13:28
"Моє місце буде в ДШВ": актор Артур Логай розповів, що має бронь, але пройшов військові навчання
13:05
аеропорт "Бориспіль"
Віцепрем'єр з відновлення Кулеба назвав умови відновлення польотів у Львові й Борисполі
12:46
діти, злочини росії
Парламент підтримав за основу законопроєкт щодо захисту прав депортованих і примусово переміщених дітей
12:37
оператори БпЛА
У ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних роботизованих комплексів
12:35
Помаранчева революція
20-річниця Помаранчевої революції у День Гідності та Свободи
12:26
Італія виділила €160 тис. для Національного інституту раку в Києві
12:20
грузія
На війні в Україні загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі
12:18
Банан, приклеєний до стіни: роботу художника Мауріціо Каттелана продали за $6,2 млн
12:00
Ексклюзив
Обмін полоненими
Як працюватиме закон про виплати військовим, які потрапили у полон чи зникли безвісти: пояснення правозахисниці
12:00
OPINION
Пекін дає зброю Москві. Як це пояснити Трампу?
12:00
електроенергія
У регіонах діють графіки погодинних вимкнень: ситуація в енергосистемі 21 листопада
11:36
На стримінгах зʼявився плейліст зі S.T.A.L.K.E.R. 2 з 440 українськими піснями
11:26
Угорщина розгорне додаткові засоби ППО поблизу українського кордону
11:15
Ексклюзив
Революція гідності
Результати розслідувань знищені і знищуються зараз, - адвокат родичів Героїв Небесної сотні Титич
11:10
Огляд
світ, міжнародний огляд
Ракети Storm Shadow летять у РФ вслід за ATACMS, а Зеленський чекає на смерть Путіна. Акценти світових ЗМІ 21 листопада
Більше новин