Огляд

Скасування заборони використання зброї США для "Азову" та розмови про українську енергетику на конференції у Берліні. Акценти світових ЗМІ 12 червня

Ірина Запотічна
12 червня, 2024 середа
11:02

У фокусі міжнародних видань - чому азовцям не дозволяли використовувати американську зброю та про що говорили й до чого закликали на конференції у Берліні

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 12 червня.

"Азову" дозволили використовувати американську зброю

США скасували заборону на озброєння українських військових, накладену близько десяти років тому, пише видання The Washington Post.

"Бригада "Азов" відома своєю наполегливою, але зрештою невдалою обороною металургійного заводу "Азовсталь" у Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Вона вважається особливо ефективною бойовою силою. Однак приблизно десять років тому їй було заборонено використовувати американську зброю, оскільки офіційні особи США встановили, що деякі з її засновників дотримуються расистських, ксенофобських та ультранаціоналістичних поглядів, а правозахисники ООН звинуватили групу в порушеннях гуманітарних норм", - додають журналісти.

Бригада отримала повідомлення про результати перевірки в листі від посольства США в Києві, в якому йдеться, що перевірка визначила, що бригада відповідає вимогам для допомоги США у сфері безпеки, повідомив заступник командира підполковник Святослав Паламар виданню. 

Скасування заборони було пріоритетом для українських чиновників, які кажуть, що бригада могла б бути більш ефективною під час оборони Азовсталі, якби мала доступ до американського обладнання. Український чиновник, який говорив на умовах анонімності через делікатність переговорів, сказав, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба порушив тему заборони з держсекретарем Ентоні Блінкеном, коли головний дипломат США відвідав Київ минулого місяця.

Так хоча частина західної зброї була доставлена ​​на Азовсталь, щоб допомогти українським військам захищати завод, вона була доставлена ​​іншим військам, які захищали завод, а не "Азову". 

Президент Росії Володимир Путін давно посилався на расистські та ультранаціоналістичні елементи батальйону "Азов" як на елемент свого звинувачення в тому, що українські бійці та їхні правителі в Києві є неонацистами. Зміни в політиці США вже знову викликали критику Росії.

В Україні назва бригади стала синонімом останнього удару країни в обложеному Маріуполі. Зрештою Україна наказала військам, що залишилися на металургійному заводі, здатися російським військам, щоб вижити. Станом на початок травня в полоні залишалося понад 900 осіб.

Президент Зеленський на останньому форумі з питань відбудови України закликав допомогти відновити енергомережу

Енергетика

Зеленський звинуватив президента Росії Володимира Путіна у використанні енергії як зброї та заявив, що близько 80% теплової та третини гідрогенерації було знищено з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, зазначили у Bloomberg.

Президент України виступив на конференції у Берліні, яку спільно організували Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц і як зібрала представників уряду, міжнародних організацій і керівників компаній.

Присутніх закликали до інвестицій, які допомогли б протягом наступних трьох-чотирьох місяців відновити 1 гігават потужності з 9 гігаватів, які були знищені російськими атаками.

Уряди, керівники та інвестори вже готуються до програми реконструкції в Україні, яка, за оцінками Європейського інвестиційного банку, може становити понад 1 трильйон доларів державного та приватного капіталу.

У своєму вступному слові Шольц сказав, що приватний капітал є ключовим у зусиллях по відбудові, додавши, що це також має бути бізнес-обґрунтуванням. Своєю чергою Урсула фон дер Ляєн сказала, що Європейський Союз наразі зібрав близько 500 мільйонів євро (537 мільйонів доларів) для термінового ремонту енергетичної мережі України, а також постачає 1000 додаткових генераторів електроенергії та майже 8000 сонячних панелей.

І фон дер Ляєн, і Шольц підтвердили свою тверду підтримку можливого членства України в ЄС. Президентка комісії сказала, що переговори про вступ з урядом у Києві мають розпочатися цього місяця.

Україна не може отримати кредит на 50 мільярдів доларів із використанням російських активів через конфлікт між США та ЄС

Між США та європейськими країнами виникла серйозна розбіжність щодо плану надання великої позики для України. У європейських урядах відчутний гнів щодо плану США, який, як вони стверджують, означатиме, що вони будуть змушені повернути позику, якщо щось піде не так, тоді як американські компанії потенційно можуть отримати найбільшу вигоду від контрактів на реконструкцію України згідно з планом, пише POLITICO.

Уряди ведуть перегони не лише тому, що Україні відчайдушно потрібні гроші, а тому, що немає впевненості, що президентство Дональда Трампа підтримає цю ініціативу. За словами трьох чиновників, пишуть американські журналісти, остаточну угоду тепер буде відкладено принаймні до осені. 

Щоб спрямувати допомогу Україні, Вашингтон запропонував взяти Україні кредит у розмірі 50 мільярдів доларів, який щороку повертатиметься з прибутків, отриманих від знерухомлених російських активів. Теоретично ЄС і США згодні з цим планом, але вони не згодні щодо того, хто буде на гачку, якщо щось піде не так.

"Ключове питання полягає в тому, хто юридично буде зобов’язаний повернути позику, якщо дружній до Росії уряд Угорщини накладе вето на продовження санкцій ЄС проти Кремля, які згідно з законом повинні продовжуватися кожні шість місяців, таким чином розморожуючи активи центрального банку Росії".

Європа та Америка також борються за контроль над позикою та вплив на те, як витрачаються гроші, заявили високопоставлені європейські чиновники. Якщо Вашингтон або установи з великими частками в США, такі як Світовий банк, роздадуть гроші, американські компанії отримають найкращі прибутки, кажуть вони.

На знак обурення європейці тепер пропонують забезпечити власну позику для України, без США чи G7. Згідно з альтернативним планом ЄС візьме для України позику в розмірі 50 мільярдів євро, яку він поверне коштом надходжень від російських активів на суму близько 200 мільярдів євро, заморожених в ЄС. 

Попри те на зустрічі міністрів фінансів минулого тижня кілька столиць попередили, що це може підірвати єдність Заходу, оскільки кожна країна G7 надасть Україні власну двосторонню позику.

Теги:
Читайте також:
Київ
+4.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.87
    Купівля 41.87
    Продаж 42.49
  • EUR
    Купівля 43.45
    Продаж 44.29
  • Актуальне
  • Важливе
2025, п'ятниця
3 січня
01:51
Андрій Шевченко
Шевченко: для України футбол – це символ надії та стійкості
01:36
побиття
У ТЦК Сум військовослужбовець побив місцевого жителя: чоловік помер у лікарні
00:49
Герман Галущенко
РФ використовує заборонені касетні боєприпаси для ударів по енергосистемі України, - Галущенко
00:29
Нововасилівка
"Справжнє пекло": у DeepState розповіли про ситуацію у Нововасилівці - в 7,5 км від Дніпропетровщини
00:00
Маріуполь
У Маріуполі окупанти розшукують двох дезертирів, підозрюваних у вбивстві підлітка в Новоазовську, - МВА
2025, четвер
2 січня
23:35
Володимир Зеленський
"Чекати роки не потрібно": Зеленський висловився щодо балотування на другий термін і умов проведення виборів
23:23
Ексклюзив
Роман Безсмертний
"Цей крок вимагає розвитку": Безсмертний про припинення транзиту російського газу Україною
22:54
Мобільний зв’язок, смартфон, телефон
Сервіс замовлення квитків у Армії+ упродовж тижня протестували 14 тис. користувачів
22:42
Оновлено
ЗСУ
На фронті з початку доби відбулося 118 боєзіткнень: на Покровському напрямку ЗСУ відбили 27 ворожих атак
22:30
автобус в Нововолинську
В Україні запустили онлайн-кабінет перевізника для міжнародних автобусних маршрутів
22:12
Володимир Зеленський у Брюсселі
Зеленський: гарантії безпеки без США слабкі для України, а роль Трампа може бути вирішальною в завершенні війни
21:48
Випалені будівлі, воронки від снарядів і руїни: воїни 24-ї ОМБр показали зруйнований росіянами Часів Яр
Українські військові контролюють фактично весь Часів Яр, - ОСУВ "Хортиця"
21:16
Окупанти, кримінал, росіяни
На ТОТ Херсонщини у росіян побільшало зламаної техніки, що, ймовірно, пов'язано із саботажем, - "Атеш"
21:08
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Безсмертний: є шанс, що 2025 рік прискорить перемогу України
20:54
Оновлено
Унаслідок атаки по Києву 1 січня постраждала будівля Спілки письменників України. Волонтери за лічені години розібрали завали
20:39
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Як противник намагається оточити Покровськ через сусідні населені пункти. Колонка Сергія Згурця
20:21
155 механізована бригада
ДБР почало розслідування обставин формування 155-ї механізованої бригади "Анна Київська"
20:02
дрон Shahed-136, атака росії по Києву 17 жовтня
За 5 днів відкачали 25 тонн: через обстріл РФ у Південний Буг біля Миколаєва потрапила олія
20:00
OPINION
Світ — не шахівниця, правила не працюють
19:50
Екс-прем'єр Фіцо
Фіцо заявив про можливе скорочення допомоги українським біженцям у Словаччині через зупинку транзиту газу РФ
19:39
У Франківську патрульні затримали чоловіка, який перебував у розшуку
Поліція Київщини розшукує жінку, яка залишила немовля в сумці на вулиці
19:28
обстріл
Унаслідок ракетної атаки по Києву 1 січня пошкоджено адмінбудівлі Верховної Ради
19:11
енергосистема
РФ змінила тактику ударів по енергосистемі під час масованих атак у 2024 році
19:10
На селище в Кенії з космосу впало півтонне сталеве кільце
18:36
Молдова
У Молдові євро став базовою валютою обмінного курсу
18:36
Фінляндія
У Фінляндії просять офіційно арештувати танкер Eagle S у зв'язку з пошкодженням кабелю у Балтійському морі
18:34
МЗС України
ООН заявила про обмеження релігійних свобод в Україні. МЗС відреагувало
18:33
Ігор Клименко і Дмитро Фінашин
Клименко призначив Героя України Дмитра Фінашина своїм радником з питань ветеранської політики
18:12
Ілон Маск
Маск планує провести розмову в прямому етері з ультраправою кандидаткою у канцлери Німеччини Вайдель
18:07
Міністерство оборони України
Міноборони обіцяє реформи в командуванні Сухопутних військ ЗСУ після комплексного аналізу
18:00
OPINION
Перемога буде: чого очікувати економіці у рік Дерев’яної Змії
17:55
Аварія танкерів РФ: супутник зафіксував нафтову пляму біля Керченської протоки площею близько 10 кв. км
17:48
Укрзалізниця
"Для всіх, у чиєму житті замало див": у Києві курсує Магічний експрес від УЗ
17:35
Придністров'я
У самопроголошеному Придністровʼї заявили про зупинку роботи всіх промислових підприємств через відсутність енергоресурсів
17:34
опалення
У Харкові повністю відновили надання комунальних послуг після масованої атаки РФ 25 грудня
17:12
Курт Волкер
Курт Волкер припустив, що Україні доведеться піти на територіальні поступки РФ
17:06
Тренування з помповою рушницею Maverick M88 під час проходження БЗВП
Військові у 2025 році отримуватимуть "Пакунок пораненого"
17:02
На фото: режисерка "Барбі" Ґрета Ґервіґ
Жінки зняли тільки 16% з 250 найкасовіших фільмів 2024 року, - дослідження
16:55
паспорт рф
Нацспротив: на ТОТ українців, які не обміняли паспорт на російський, вважатимуть "мігрантами"
16:52
Українське зерно, яке висипали у Польщі
Польські фермери анонсували протест у Варшаві, зокрема, проти імпорту сільгосппродукції з України
Більше новин