На виборах у Мексиці перемагає Клаудія Шейнбаум, чинний президент та конкуренти визнали свою поразку
У неділю, 2 червня, в Мексиці відбулися одночасно вибори президента, мера столиці країни, Мехіко, а також губернаторів восьми штатів. За попередніми даними виборчої комісії, країну очолить Клаудія Шейнбаум
Про це повідомляє CNN.
Клаудія Шейнбаум відреагувала на оголошення про її прогнозовану перемогу на президентських виборах заявивши, що її адміністрація буде піклуватися про усіх мексиканців "без винятку", навіть якщо не всі підтримують її політику.
"Нашим обов'язком є і завжди буде піклуватися про кожного мексиканця без винятку. Тому, навіть якщо багато мексиканців не повністю згодні з нашим проектом, ми повинні будемо йти в мирі та злагоді, щоб продовжувати будувати справедливу і більш процвітаючу Мексику", - заявила вона.
За словами Шейнбаум, обидва її суперники на перегонах вже зателефонували їй, аби привітати з прогнозованою перемогою.
Також Шейнбаум з очікуваною перемогою на президентських виборах привітав чинний президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор.
"З усією любов'ю і повагою я вітаю Клаудію Шейнбаум, яка здобула перемогу з великим відривом. Вона стане першим президентом-жінкою Мексики... але також президентом, можливо, з найбільшою кількістю голосів, отриманих за всю історію нашої країни", - наголосив він.
Попередні результати
Відповідно до попередніх результатів, які оприлюднив Національний інститут виборів (INE), Шейнбаум набрала від 58,3% до 60,7% голосів. Її основна конкурентка, кандидатка від опозиційної коаліції Шочітл Гальвес - від 26,6% до 28,6% голосів.
Кандидат від Громадянського руху Хорхе Альварес Майнес посів третє місце, набравши від 9,9% до 10,8% голосів.
Виборчий суд має підтвердити результати президентських виборів, і якщо вони будуть підтверджені, Шейнбаум розпочне свою президентську діяльність 1 жовтня.
Що відомо про кандидатів
Такі результати не стали несподіваними, адже, за попередніми даними, в боротьбі за президентську посаду лідирувала колишня мерка Мехіко Клаудія Шейнбаум, а її найближчою суперницею була екссенаторка Шочітл Гальвес.
61-річна Шейнбаум є онукою єврейських іммігрантів, які втекли з Європи, – нагадує "Німецька хвиля". Вона представляє партію "Рух національного відродження" (МОРЕНА) чинного президента Мексики Андреса Мануеля Лопеса Обрадора й нерідко зазнає критики у зв'язку з сумнівами в її самостійності.
Шочітл Гальвес висунулася від альянсу партій правого спрямування "Сила і серце за Мексику".
На третьому місці за популярністю, відповідно до передвиборчих опитувань, був Хорхе Альварес Майнес від партії "Громадянський рух".
Недільні вибори стали найбільшими в історії країни. Понад 98 мільйонів виборців були зареєстровані для голосування в Мексиці. За даними Національного виборчого інституту, під час виборів різних рівнів 2 червня в Мексиці мають розподілити 20 708 посад, з них 629 – федерального значення.
По країні працювали 170 тисяч виборчих дільниць: 70,5 тисячі дільниць є основними, ще 90,2 тисячі – "допоміжними", відкритими задля розвантаження основних в округах, де кількість виборців перевищує 750 осіб. Дільниці почали закривати о 18:00 за місцевим часом.
Президента Мексики обирають на шестирічний термін. Як зазначають спостерігачі, серйозним викликом для нового глави держави стане боротьба зі злочинністю, зокрема з наркокартелями.
- Ця передвиборча кампанія у Мексиці стала найкривавішою в історії країни. Злочинні організація, які прагнули вплинути на тих, хто претендував на владу, вбили десятки політичних кандидатів. За даними агенції dpa, "за всю електоральну кампанію вбито щонайменше 34 кандидати на різні посади". За іншими даними, убитих учасників перегонів – 37. Зокрема, минулого тижня в Мексиці кандидата в мери застрелили просто під час зустрічі з виборцями. А за кілька місяців до виборів у центральному штаті Мексики Морелос розстріляли кандидата в конгрес від партії влади.
- Актуальне
- Важливе