Україна підписала безпекову угоду з Польщею
8 липня у Варшаві президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки
Про це повідомила пресслужба Офісу президента України.
Відповідно до угоди Польща цьогоріч має надати Україні ще декілька пакетів військової допомоги й продовжувати надавати підтримку протягом наступних 10 років.
Вказується, що Польща розгляне можливість передачі Україні не менше як однієї додаткової ескадрильї МіГ-29 (щонайменше 14 винищувачів).
"Документ уперше з-поміж уже підписаних двосторонніх безпекових угод передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі нашої країни, випущених у напрямку Польщі", - зазначає пресслужба ОП.
"Також уперше в безпековій угоді йдеться про створення "українського легіону" – підготовку особового складу Сил безпеки й оборони України на території Польщі, приєднатися до якого зможуть громадяни України, які тимчасово проживають у Польщі та інших державах", - додали там.
В угоді прописано умови співпраці в оборонній промисловості, зокрема розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні.
Також відповідно до документа Польща продовжуватиме роботу логістичного хабу POLLOGHUB та використання потенціалу ЛитПолУкрбригу задля посилення ЗСУ.
Документ має на меті посилення співпраці в невійськовій сфері, зокрема у розвідці, кібербезпеці, морській та інформаційній безпеці, захисті критичної інфраструктури.
Окремі блоки угоди стосуються економічного відновлення й відбудови, прикордонної інфраструктури та розвитку транзитного потенціалу.
Політичне співробітництво містить питання євроінтеграції, реалізації Української формули миру, санкцій, відшкодування збитків Україні, а також притягнення агресора до відповідальності.
Також Варшава має підтримувати Україну на шляху до ЄС і НАТО.
Загалом Україна уклала вже 21 двосторонню безпекову угоду: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою та Польщею.
Повний текст угоди з Польщею доступний за посиланням.
Уранці в ОП анонсували, що Володимир Зеленський особисто зустрінеться з Дональдом Туском, а згодом у розширеному складі за участі делегацій.
"Заплановані переговори про продовження оборонної співпраці, підтримку України на шляху до євроінтеграції та очікування від саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні. Також обговорять участь Польщі у відновленні України, розвиток торгівлі та гуманітарну співпрацю", - йшлося у повідомленні.
"Наполегливість і мужність. Ці слова найкраще описують ставлення Зеленського у битві за безпечну Україну та безпечну Європу. Ви завжди можете розраховувати на нас у цій боротьбі", - написав Туск на своїй сторінці у соцмережі Х, вітаючи початок зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.
- Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявляв, що двостороння угода про безпеку з Україною майже готова і вона на "99%" буде підписана ще до саміту у Вашингтоні, який відбудеться 9-11 липня.
- Актуальне
- Важливе