Вибори до Європарламенту: оприлюднено попередні результати голосування
У понеділок, 10 червня, Європейський парламент оприлюднив попередні результати голосування на виборах, які відбулись 9 червня у 20 країнах Європи
Про це йдеться на сайті Європарламенту.
Попередні результати голосування
За попередніми результатами голосування, правоцентристська Європейська народна партія (ЄНП), очільницею якої є Урсула фон дер Ляєн, стане найбільшою політичною групою в новому скликанні Європарламенту.
На другому місці - Прогресивний альянс соціалістів і демократів (S&D).
Третьою в рейтингу стала політична група Renew Europe, яка підтримує вступ України до ЄС та надання військової підтримки Києву.
Попередній розподіл місць в Європарламенті:
- Європейська народна партія (ЄНП) - 186 місць;
- Прогресивний альянс соціалістів і демократів (S&D) - 135 місць;
- Renew Europe (проєвропейська політична група "Оновити Європу") - 79 місць;
- Європейські консерватори та реформісти (ECR) - 73 місця;
- Ідентичність і демократія (ІД): 58 місць;
- Зелені/Європейський вільний альянс (Greens/EFA) - 53 місця;
- Незалежні, або неприєднані депутати - 45 місць;
- Ліві - 36 місць;
- Інші - 55 місць.
Раніше Politico назвало переможців та переможених за попередніми результатами голосування.
"Після недільних виборів до Європейського парламенту можна сказати одне: не всі будуть святкувати", - зазначили у виданні, спрогнозувавши, що перемогу святкуватимуть праві сили, тоді як "зелені" та ліберали поставати перед труднощами.
Переможці
Урсула фон дер Ляєн
За результатами недільного голосування президентка Єврокомісії перемогла з можливою коаліцією соціалістів, лібералів та її власної правоцентристської Європейської народної партії (ЄНП). Як очікується, разом ці три групи, які підтримували її під час нинішнього терміну, матимуть близько 407 голосів у палаті, у той час, як для отримання другого мандату їй потрібен був лише 361 голос у парламенті.
У виданні оцінили, що ЄНП має всі шанси проштовхнути її кандидатуру.
Європейська народна партія перемогла в Німеччині, Іспанії, Польщі, Болгарії, Словенії, Люксембурзі, Кіпрі, Латвії, Естонії, Фінляндії, Хорватії та Греції.
Вони також отримали шість місць у Нідерландах, перевершивши очікування.
Джорджія Мелоні
Значно випередивши своїх суперників, лідерка консервативної партії "Брати Італії" перемогла на виборах в Італії, що робить її одним з небагатьох лідерів великої європейської країни, який повернеться додому з перемогою.
"Брати Італії" отримали підтримку 28,9% виборців й посилили позиції Мелоні як всередині країни, так і позиціонували прем’єрку однією з найвпливовіших фігур у Європейському Союзі.
Дональд Туск
"Громадянська коаліція" чинного прем’єра Дональда Туска з незначним відривом обійшла попередню партію влади "Право і справедливість", отримавши 37,06% голосів, і може претендувати на 21 місце, тоді як "ПіС" – 36,16%.
Ультраправі
Серед переможців також опинилась ультраправа партія "Національне об'єднання" Марін Ле Пен, чий успіх підштовхнув Макрона до розпуску парламенту і призначення нових виборів.
Крім того, ультраправі партії посіли перше місце в Австрії, розділили перше місце в Нідерландах і посіли друге місце в Німеччині та Румунії.
До парламенту також пройшла французька партія "Відродження" Еріка Земмура.
Соціалісти
Лівоцентристи в Європі посіли друге місце у таких великих країнах, як Іспанія та Італія, і третє - у Франції, де Рафаель Глюксманн, схоже, воскресив лівоцентристів.
Водночас у Німеччині соціалісти Шольца посіли лише третє місце, поступившись ультраправій партії "Альтернатива для Німеччини".
Петер Мадяр
Мадяр, колишній союзник, а нині суперник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, отримав близько 30% голосів, ставши беззаперечним лідером угорської опозиції. Він кинув капелюх на ринг на початку цього року.
Роберта Метсола
Роберта Метсола, президент Європейського парламенту від Мальти, отримала для своєї партії додаткове місце, набравши понад 87 тисяч голосів виборців, які віддали перевагу її партії.
Переможені
Емманюель Макрон
Партія президента Франції посіла друге місце, ледь випередивши соціалістів, яких, як вважалося, він свого часу відправив на політичний цвинтар.
Олаф Шольц
Німецька соціал-демократична партія Шольца також зазнала поразки від правоцентристських християнських демократів і ультраправої "Альтернативи для Німеччини", набравши лише 14% голосів, що стало найгіршим результатом на загальнонаціональних виборах за більш ніж століття.
Правоцентристи вимагають від Шольца зробити як Макрон і призначити дострокові вибори.
Зелені
Зелені зазнали нищівної поразки в Німеччині, скотившись з 21 місця до, ймовірно, лише 12, ледве втрималися у Франції та отримали повний нуль у Португалії.
Загалом вони втратили близько 20 місць.
Віктор Орбан
Результати лідера угорських націоналістів виявилися гіршими, ніж очікувалося, після того, як він зіткнувся з жорсткою конкуренцією.
Його партія "Фідес" набрала 44,52% та претендує на 11 мандатів у Європарламенті, що менше, ніж прогнозували опитування, а нещодавно створена опозиційна партія "Тиса" Петера Мадяра має підтримку 29,74% (7 мандатів).
Маттео Сальвіні
Партія "Ліга" італійського віцепрем'єр-міністр, яка наразі очолює ультраправу групу "Ідентичність і демократія", отримала менш як 9%.
- У неділю, 9 червня, у 20 країнах Європи відбулися вибори до Європейського парламенту. Стали відомі попередні результати.
- Так, Європейська народна партія, яка здобула перемогу, пообіцяла збудувати в Європарламенті "центр", що матиме чітку проукраїнську позицію.
- Актуальне
- Важливе