Росія зменшила кількість ракетоносіїв у Чорному морі, проте загроза обстрілів залишається, - Гуменюк
Надвечір 1 березня РФ завела в пункт базування один із п'яти ракетоносіїв, які перебували в Чорному морі вранці, загальний сумарний залп ракет напоготові може сягати 24 "калібрів". Проте загроза ракетного обстрілу України залишається
Про це в ефірі телемарафону сказала речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк.
За її словами, ситуація змінюється динамічно, зафіксовано зменшення корабельного угруповання РФ у морі.
"Зокрема, заведено один ракетоносій у пункт базування. Тобто зараз їх 4, загальний сумарний залп ракет напоготові може сягати 24 "калібрів". Нагадаю, що це високоточна зброя, яку ворог як правило застосовує по конкретних цілях – по об'єктах критичної, військової інфраструктури, де вони намагаються завдати максимальної шкоди. Загальна ситуація з погодою в морі дає змогу виконувати завдання за призначенням корабельному складу, тому вони зараз вони перебувають на бойовому чергуванні", - сказала вона.
Наталія Гуменюк додала, що в ОК "Південь" ретельно стежать за тим, як росіяни узгоджують свої дії, зокрема з тактичною авіацією, що базується в Криму, і стратегічною, яка накопичена на різних аеродромах, оскільки вони вже звикли до того, що аеродроми в них уражаються "бавовною".
"Попри це, ми спостерігаємо, що час від часу вони проводять певні "переклички", щоб розуміти готовність своєї зброї. А це може свідчити в непрямий спосіб про підготовку до ракетних ударів", - додала речниця.
Раніше 1 березня Наталія Гуменюк повідомляла, що РФ вивела в Чорне море п’ять ракетоносіїв із близько 32 ракетами на борту
"У відкритому морі 15 ворожих кораблів, серед яких залишаються п’ять ракетоносіїв зі спорядженням до 32 ракет. І серед цих носіїв є і підводні. Пуски ракет саме з них виявляти досить складно для сил протиповітряної оборони. Тому і загроза вважається дуже високою", - повідомила вона.
За словами Гуменюк, шторм у 3-4 бали, який нині фіксують у Чорному морі, не стане на заваді пуску ракет.
Також речниця ОК "Південь" відзначала активність ворожої авіації, що може свідчити про підготовку ударів.
"Така кількість ракетоносіїв давно не фіксувалася в Чорному морі, вони не виводили одразу так багато. Зараз ми спостерігаємо, що є і активність ворожої авіації і, враховуючи, що ворог вишукує нову тактику застосування ракетних ударів, можливо, це буде не обов’язково масований, можливо, точкові удари, можливо, кількома хвилями, але така готовність, безумовно, свідчить про високу загрозу, і треба бути дуже пильними", - сказала Гуменюк.
Також вона закликала громадян не сповіщати в мережі про роботу української ППО в разі обстрілу, аби не допомагати ворогу.
- Станом на 28 лютого у Чорному морі перебували 17 російських кораблів, серед яких 5 ракетоносіїв.
- Актуальне
- Важливе