Туреччина може перекрити шляхи військовим кораблям РФ, - експерт з морського права Устименко
Директор Українського інституту морського права та безпеки Богдан Устименко вважає, що Росія змушена дотримуватися угоди про відновлення безпечного експорту українських зернових Чорним морем
Про це він сказав в ефірі телеканалу "Еспресо".
"Ініціатором стамбульської угоди щодо зерна виступили ООН і особисто президент Туреччини Ердоган. РФ не хоче ускладнювати свої відносини з Туреччиною. Туреччина має ключі від Чорного моря. РФ здійснює багато рейсів морем. Туреччина може перекрити шляхи військовим кораблям і на майбутнє, не тільки зараз. РФ хоче показати світу, що з нею можна домовлятися. Це вимушений крок РФ", - зауважив Устименко.
Також директор Українського інституту морського права та безпеки додав, що в угоді не прописана відповідальність сторін за невиконання умов.
"Угода не забезпечена військовим супроводженням, жодні військові конвої не передбачені цією угодою. РФ показала своє обличчя, заплямоване воєнними злочинами", - наголосив Устименко.
- Міністерство оборони Туреччини у вівторок увечері підтвердило прибуття зерновоза RAZONI з українським збіжжям – першого судна, яке вирушило в межах міжнародної "зернової угоди"
-
22 липня у Стамбулі підписали міжнародну угоду про розблокування українських портів для вивезення зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН. Дзеркальну угоду також підписала Росія.
-
1 серпня вранці міністр інфраструктури України повідомив, що з Одеси відчалило судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне з 26 тис. тонн української кукурудзи. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков інформував, що в портах Одеси чекають на свою чергу ще 16 суден — ті, що були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення Росії.
- Актуальне
- Важливе