У 2008 році Ситника вивозили в ліс і вимагали гроші, а потім мене почали переслідувати, - Чаус записав нове відео
Колишній суддя Микола Чаус записав відео, у якому він звернувся до своєї дружини та заперечив свою провину у корупції та згадав ситуацію з очільником НАБУ Артемом Ситником
Відповідне відео було опубліковано в Telegram-каналі Чауса.
За його словами, він "живий-здоровий і почуває себе добре".
"Сьогодні розповім про свою кримінальну справу, що знаходиться в НАБУ. Але перед цим звернуся до дружиини. Світлано, усі наші плани, про які ми говорили весною, залишаються без змін - складаєте іспити, і академія чекає на своїх студентів...", - сказав він.
Чаус зазначив, що домовився з одним адвокатом про захист, а всі інші, які коментують його справу, "не мають до нього жодного відношення". Далі він пояснив, що говорить російською, тому що, "має багато підписників у Росії та Молдові", але потім перейшов і на українську.
Він також заявив, що нічого не знає про закопані банки з грошима, які знайшли правоохоронці в його огороді. Більш того, він сказав що не має городів на Київщині.
"Ні я ні моя родина не має городів на території міста Києва та за його межами", - сказав Чаус.
Він також заявив, що директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник зводить стосунки із ним нібито через особисту помсту.
"У 2008 році між мною і Артемом Ситником та Олександром Поліщуком, які на той час сиділи в одному кабінеті в прокуратурі Київської області відбувся конфлікт. В результаті цього конфлікту Ситника вивезли в ліс під Київ, наставили синців, забрали автомобіль та вимагали повернення грошових коштів. І коли в 2016 році Ситник, будучи уже директором НАБУ та врахувавши політичні реалії, почав кримінальне переслідування мене та моєї сім'ї, стало зрозуміло, що його друзі перевернули з ніг на голову та зробили мене в усьому винним", - розповів Чаус.
- На початку 2017-го, коли українські слідчі звернулися до молдовських колег з проханням видати їм екссуддю, останній попросив там політичного притулку, проте йому відмовили. Чаус вирішив оскаржити це рішення в суді. Суд першої та апеляційної інстанцій відмовили Чаусу. Але наразі справу розглядає касаційний суд Молдови. Вирішення цього питання може розблокувати процес екстрадиції екссудді в Україну.
- Зауважимо, що в жовтні 2017 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса від посади, а в листопаді того ж року - звільнила. Після повернення в Україну йому може загрожувати позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
- На початку квітня цього року Миколу Чауса викрали в Молдові і вивезли на територію України. Як з’ясувало "Слідство.Інфо" спільно з колегами з RISE Moldova, до цієї спецоперації можуть бути причетні українські розвідники та силовики. Досі про його місце перебування нічого не відомо.
- Фігурант викрадення екссудді, який має стосунок до ГУР Міноборони, використовував в Кишиневі орендоване авто з GPS-трекером. Саме завдяки цьому правоохоронці встановили його маршрут руху містом.
- Молдавська сторона стверджує, що Україна ігнорує їх запити по розслідуванню викрадення судді-втікача Миколи Чауса.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе