У Києво-Печерській лаврі вперше у "дзвін пам'яті та надії" задзвонили воїни, які повернулися з полону
Києво-Печерська лавра започаткувала акцію "Дзвін пам’яті та надії" на підтримку військовополонених. У вівторок, 5 грудня, українські воїни, які повернулися з полону, вперше задзвонили у найбільший дзвін на Великій лаврській дзвіниці
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
Вперше у дзвони задзвонили військові та полонені, що повернулись, і родичі зниклих безвісти. Дзвони били 9 разів, що символізує 9 років війни Росії проти України.
Така традиція триватиме доти, поки усі українські полонені не повернуться до України.
Однією з тих, кому довірили бити в дзвін пам'яті, стала волонтерка, парамедик і засновниця Української фундації "Мрія" Юлія Паєвська на позивний Тайра.
"Вірю, що всі наші побратими і посестри повернуться, а ця мряка розвіється. Сьогодні прозирало сонце, і це гарний знак, як на мене. Я надіюся, молюся, щоб ті, хто там у підвалах, ув'язнені, почули цей дзвін. Усе це нам дає надію на Перемогу, на свободу, на спокійне нормальне життя", – наголосила вона.
Під час виступу голова Українського об'єднання "Мрія" та співавтор ідеї Юрій Гудименко акцентував, що українці не мають права забувати захисників, які були позбавлені волі, зникли безвісти. Він наголосив на необхідності щодня робити все, щоб повернути воїнів і цивільних бранців на Батьківщину.
"Наші українці перебувають у полоні у жахливих умовах. Якщо ми не будемо про них згадувати, якщо не будемо робити все, щоб їх звільнити, то таким чином ми втрачаємо частину народу. Максим Остапенко, генеральний директор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", прочитав мій допис у фейсбуці з закликом розпочати традицію вшанування полонених. Опісля ми разом напрацювали, який формат має бути. Я дуже радий, що ця традиція стартувала в Україні, і сподіваюся, що вона не буде єдиною", – зазначив Юрій Гудименко.
Фото: Катерина Галко
Фото: Катерина Галко
Фото: Катерина Галко
Про впровадження нової традиції раніше повідомляв Координаційний штаб з питань поводження з військ.
"У стінах Києво-Печерської лаври відтепер щодня згадуватимуть українських оборонців, які потрапили до ворожого полону", - йдеться в повідомленні.
Національний заповідник започаткував акцію "Дзвін Памʼяті та Надії", яка передбачає, що після загальнонаціональної хвилини мовчання щоранку на Великій лаврській дзвіниці битиме найбільший дзвін Лаври, нагадуючи про військовослужбовців, які опинилися в російському полоні.
"Битиме 9 разів, символізуючи 9 років війни, і нагадуватиме українцям та людям усього світу про військових, які перебувають в полоні, цивільних громадян, яких незаконно утримують у московських катівнях, зниклих безвісти, депортованих до РФ дітей і дорослих. Удари дзвону мають лунати, допоки останній військовополонений не повернеться додому. Кожен, хто повертається з російського полону або депортації, матиме змогу долучитися до щоденної акції особисто", - зазначають у Лаврі.
- Найближчим часом на пропагандистських каналах РФ буде запущена хвиля дезінформації щодо причин припинення обмінів військовополоненими, щоб посіяти недовіру до державних органів України, які займаються організацією обмінів полоненими.
- Актуальне
- Важливе