У Росії заявили про просування військ на 1,5 км поблизу Кремінної та до 3,5 км поблизу Веселого, - ISW

11 грудня, 2023 понедiлок
07:04

Російські джерела заявили про просування поблизу Кремінної та Веселого, однак ISW не зміг підтвердити цю інформацію

Зміст

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Один російський мілблогер заявив, що російські війська нещодавно просунулися на 1,5 кілометра поблизу Кремінної, хоча ISW не бачила візуального підтвердження цього твердження.

Інший російський мілблогер стверджував, що протягом минулого тижня українські сили стабілізували лінію фронту біля Іванівки (20 км на південний схід від Куп'янська) і що російські війська не змогли прорвати українську оборону біля Синьківки через щільні українські мінні поля.

Російські джерела стверджували, що українські сили провели наземні атаки вздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна 10 грудня і нещодавно досягли успіхів. Російський мілблогер стверджував, що українські сили досягли певного успіху в районі Серебрянського лісу минулого тижня. 

Російські джерела, в тому числі Міністерство оборони (МО) Росії, стверджували, що російські війська відбили українські атаки біля Синьківки, Торського (15 км на захід від Кремінної) та в районі Серебрянського лісу 9 і 10 грудня.

Російський мілблогер заявив, що підрозділи 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії (ВДВ) захопили 10 невстановлених позицій і просунулися вглиб до 3,5 км біля Веселого. А 9 грудня пов'язаний з Кремлем мілблогер заявив, що російські війська просунулися вперед біля Веселого і намагаються оточити населений пункт.

Російські війська продовжили наступальні дії на захід і південь від Бахмута 10 грудня і нещодавно здійснили підтверджене просування. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 грудня, вказують на те, що російські війська просунулися на північ від Хромового.

Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 9 грудня, вказують на те, що російські війська просунулися на північ і південний схід від Богданівки (за 6 км на північний захід від Бахмута).

Російський мілблогер стверджував, що військові російської 200-ї мотострілецької бригади (14-й армійський корпус, Північний флот) просунулися в районі Богданівки, і посилив повідомлення неназваних українських військових спостерігачів про те, що російські війська просунулися на 580 метрів на північний схід від Богданівки. 

  • 10 грудня у звіті ISW йшлось про те, що російські війська у складних погодних умовах посилюють наступальні дії та намагаються перехопити ініціативу на фронті до президентських виборів у Росії. Водночас Сили оборони України закріплюються на позиціях, де вони не ведуть контрнаступів.
Теги:
Читайте також:
Київ
-9.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.42
    Купівля 41.42
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 42.74
    Продаж 43.48
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
12 лютого
05:26
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Київ потрапив під атаку балістики: фіксують пожежі, попередньо, є загиблий
05:17
Андрій Коваленко
Кожна публічна заява Заходу про "прогрес" в руху до миру супроводжується ракетними ударами, - Коваленко про обстріл Києва 12 лютого
04:49
Австралія
У команді Трампа заявили, що Австралія "вбиває" ринок алюмінію в США
04:16
США космос наука технології
Двоє астронавтів NASA, які застрягли на МКС, можуть повернутися на Землю раніше запланованого
03:33
Президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва
Бразилія не буде вступати в торговельну війну зі США після введення мит, навідміну від Канади
03:13
Ігри Нескорених
Україна виборола перші шість медалей на Іграх Нескорених
01:43
Дональд Трамп
Трамп припускає, що Україна "колись може стати російською"
01:07
Оновлено
Марк Фогель
Трамп сподівається, що звільнення РФ громадянина США Фогеля допоможе покласти край війні в Україні
00:41
Ілон Маск
Ілон Маск замість публічної фінансової декларації подасть "конфіденційний звіт"
00:27
Петер Сіярто
Угорщина виділяє 1 млн євро армії Лівану, "замість постачання зброї в Україну", - Сіярто
2025, вiвторок
11 лютого
23:55
Оновлено
Усман Дембеле (ліворуч), ПСЖ - "Брест"
"Реал" здолав "Ман Сіті", ПСЖ переміг "Брест": результати матчів 1/16 фіналу Ліги чемпіонів
23:29
Роман Саленко (ліворуч), "Динамо" - "Гоффенгайм"
"Динамо" та "Шахтар" вибули з Юнацької ліги УЄФА
23:01
Оновлено
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
За добу на фронті відбулось 90 боєзіткнень, на Покровському напрямку ЗСУ зупинили 30 штурмів РФ
22:54
Су-24
У Польщі заявили, що російський Су-24 порушив повітряний простір країни
22:40
Оновлено
Піт Хегсет
США не відправлятимуть в Україну свої війська, - глава Пентагону Хегсет
22:30
Ексклюзив
Володимир Путін та Сі Цзіньпін
Це спільна гра проти США: дипломат Огризко про візит Сі Цзіньпіна 9 травня до Москви
22:22
Ексклюзив
Дональд Трамп
"З моїх джерел, не тільки Україна, але й РФ пропонує адміністрації Трампа угоди щодо використання певних корисних копалин": нардеп Чернєв
22:12
Три кримські політвʼязні вийшли на волю після 9 років увʼязнення в колонії РФ
22:06
Ексклюзив
відкритий розподільчий майданчик Хмельницької АЕС
"Ніякої залежності від Росії щодо обслуговування цих енергоблоків не буде": нардеп Чернєв про законопроєкт щодо купівлі реакторів у Болгарії
21:15
військовий
"Річний контракт на 1 млн грн": Міноборони оприлюднило деталі щодо проходження служби добровольців 18-24 років
20:55
"День, коли ми обʼєднались": у Києві презентували документальну стрічку про перший день повномасштабного вторгнення РФ
20:55
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ворога відкинуто на декілька позицій: ЗСУ контратакують на Покровському напрямку. Колонка Сергія Згурця
20:31
Ексклюзив
Олег Зима
У Сумах відкрили виставку фронтової графіки Олега Зими "Зимові молитви"
20:30
терористи ХАМАС
Нетаньягу пригрозив відновити бойові дії в секторі Гази, якщо ХАМАС не звільнить заручників до 15 лютого
20:02
OPINION
Про "Західну Україну" і чому мене ця фраза забембала
19:58
на фото наслідки обстрілів Сумщини
Росія атакувала КАБами Сумщину: загинули двоє цивільних
19:49
Ексклюзив
Міністерство оборони
Корупція в Міноборони є лише однією з двох проблем, – член громадської антикорупційної ради Гудименко
19:40
Ексклюзив
Радомир Мокрик
Історик Радомир Мокрик пояснив, як "хороші русскі" ускладнюють можливість українцям донести своє бачення про війну світу
19:37
Оновлено
Дональд Трамп
"Ця війна має скоро закінчитись": Трамп підтвердив візит міністра фінансів США до Києва для зустрічі з Зеленським
19:29
"У спілкуванні військових має переважати українська": Міноборони посилить співпрацю з мовним омбудсменом
19:03
РФ перекидає транспорт і БК з Донецького напрямку у бік Бердянська та Розівки, - Андрющенко
19:02
Оновлено
Віктор Коваленко
Ексфутболіст збірної України перейшов у команду Серії А
18:20
Ексклюзив
посольство США
Основний меседж Трампа – припинити допомагати Україні безкоштовно: Defence Express про можливий лендліз для України
18:15
Акція під КМДА
Звинувачення викладачів творчих вишів у харасменті: юристки пояснили, яка відповідальність передбачена за сексуальні домагання
18:15
Ексклюзив
війна з Росією
РФ поступово переконала Захід у тому, що вона з Кримом і Донбасом "один народ", – історик Радомир Мокрик
18:14
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакувала Україну ракетами та дронами: на Черкащині двоє поранених, постраждали об'єкти Нафтогазу та ДТЕК
18:09
Аналітика
теракт_ТЦК
Терористичні акти в Україні: чого добивається Росія атаками на ТЦК
18:01
OPINION
Про вологі мрії польських політиків
17:53
Володимир Зеленський
Зеленський про ідею миротворців в Україні: "Не думаю, що війська ООН коли-небудь дійсно допомагали в історії"
17:51
Володимир Зеленський
Зеленський висловився про припинення фінансування USAID: "Для нас найважливіше – військова допомога"
Більше новин