В Україні запрацював сервіс е-Риба: для кого впровадили та з якою метою
В Україні запрацював сервіс е-Риба, який має вивести рибне господарство з тіні. Нині в системі доступна послуга декларування права на промислове рибальство
Про це повідомила пресслужба Мінцифри.
"За підрахунками експертів, тіньовий ринок промисловості становив 850 млн грн щорічно, а тіньове рибальство — 60% ринку. Тобто більша частина рибного продовольства на ринку була незаконною, непідзвітною та нерегульованою. Створення Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства змінить підхід до формування ринку, взаємодії представників сфери та органів влади", - пояснили у відомстві.
Першим інструментом системи е-Риба стало декларування права на риболовлю в промислових масштабах. Під час дії експериментального проєкту подавати декларації можна щороку до 1 листопада через е-систему за посиланням — https://efish.gov.ua/. З часом послуга також стане доступною на порталі Дія.
Також сервіс планують розширити послугами декларування права на дослідний вилов та отримання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) для промислового рибальства, дослідного вилову.
"Отримати послуги можна буде онлайн, без походів до держустанов та заповнення паперових заяв. Це значно прискорить отримання сервісу, прибере чиновника з процесу та значно зменшить навантаженість на бізнес, адже завдяки онлайн-послузі дозвіл видаватиметься автоматично протягом двох днів", - підкреслили в Мінцифрі.
16 жовтня пресслужба Мінагрополітики повідомила, що Кабмін ухвалив постанову про реалізацію експериментального проєкту щодо впровадження декларування права на промислове рибальство в електронному вигляді.
"Відтепер суб’єкти рибного господарства, які планують рибалити у промислових масштабах або здійснювати дослідний вилов зобов’язані щороку до 1 листопада декларувати право на це шляхом подання відповідної електронної декларації. Декларація на промислове рибальство та дослідний вилов формується, підписується та подається в автоматичному режимі до е-Риби", - розповіли у міністерстві.
Експериментальний проєкт триватиме два роки.
Однією з цілей запровадження сервісу названо мінімізацію корупційних ризиків.
- Улітку в Одесі заборонили ловити рибу – у воді знайшли велику кількість небезпечних інфекцій.
- Актуальне
- Важливе