Варто говорити не про швидкість наступу, а про його темп: воєнні підсумки тижня
Стратегія наступу від головкома Залужного, оборона росіян на півдні все одно трісне та використання хімзброї окупантами - читайте більше у воєнних підсумках тижня
Україні треба літаки для зміцнення ППО
Зараз тактика ворога змінюється. З одного боку, зберігається певний запас крилатих ракет. Міноборони заявляло про потенціал росіян виготовляти 100 ракет на місяць різного типу, з яких 60% - крилаті ракети. Головний наголос треба робити на зміцнення нашої ППО і є сподівання, що всі будемо надійно захищати всі міста, в першу чергу, через передачу нам літаків.
Бахмут: ЗСУ тиснуть на флангах, росіяни використовують хімічну зброю
Сьогодні речник Східного угруповання військ Сергій Череватий сказав про те, що Сили оборони продовжують на Бахмутському напрямку утримувати ініціативу і тиснути на ворога на північному та південному флангах. За останню добу, там пройдено більше кілометра. Важко визначити, де саме це просування. Бахмут охоплюється з двох флангів. На півночі наші контратакують в напрямку Оріхово-Василівки і відсікають вглиб окупованої території по трасі на Слов’янськ. Також ідуть бої за панівні висоти у Берхівці. Зараз росіяни утримують частину висот, ми перебуваємо з півночі перед водосховищем.
Третя штурмова бригада там діє. Заступник командира Максим Жорін сказав, що бригада продовжує рух. Частина висот під нашим контролем, частина ще в процесі зайняття. Противник намагається чинити опір, в основному, новими підрозділами.
На південному фланзі - Кліщіївка. Генштаб сьогодні зранку повідомив про частковий успіх Сил оборони та закріплення в тому районі. Там тривають важкі бої. Наші бригади там вибили противника з двох важливих опорних пунктів на висотах перед Кліщіївкою. Далі починається низина, де перебуває сам населений пункт.
Щодо нових підрозділів - Кліщіївку намагаються утримувати, зокрема два танкові полки, які перекинули останніми днями. Вони будуть намагатися унеможливити просування наших підрозділів. Думаю, це марні сподівання росіян. Жорін сказав, що через паніку противник почав використовувати хімічну зброю. Згадується така речовина, як люїзит - коли вона потрапляє на шкіру, одразу виникає біль. Це є суттєвим порушенням правил ведення війни. Я так розумію, ці боєприпаси випускали із систем "Град".
На південному фланзі ворог і далі намагається утримувати новими резервами всю цю лінію, яке іде за Кліщіївкою - Андріївка, Курдюмівка, Озарянівка. За цією лінією йде рокадна дорога і за нею ворог підтягнув ці танкові полки. Це говорить про те, що доля Бахмута уже є такою, яку він стримати не може, але останні резерви він намагається перекидати сюди. Навіть із Запорізького фронту - Енергодара перекинули.
Наступ на півдні: нова стратегія Залужного, оборона РФ все одно трісне
Щодо півдня. Там відбуваються поступові неквапливі дії ЗСУ і по Оріхівському напрямку, і від Великої Новосілки, і в зоні Василівки. Працюють піхотні підрозділи та артилерія по резервах (глибина до 30 км). Другий рівень ударів - це 80 км. Це знищення резервів та важливих об’єктів росіян у глибині оборони. Головне - не швидкість, а руйнування стійкості оборони противника. На якомусь етапі вона все одно трісне, що буде ознакою для початку наступного етапу бойових дій. На півдні лінія фронту достатньо широка, по всіх ділянках точкові зондуючі дії наших підрозділів та робота артилерії.
У нас було декілька наступальних операцій - звільнення Харківщини, Херсонщини. Вони були різними з точки зору динаміки та підходів. Зараз ми маємо третю модель, яка суттєво відрізняється від попередніх двох. Ворог укріплений, має значну кількість рубежів оборони. Просто жорстке та швидке просування двох наших сформованих корпусів може забезпечити просування на певних ділянках. Коли оборона противника потужна - це ризиковано та неправильно. Ми зараз бачимо абсолютно інший підхід, який спрямований на пережовування ворога. РФ не може не реагувати на наші наступальні дії - там, де слабка оборона він починає перекидати резерви з другої та третьої лінії оборони. І тут якраз активно працює артилерія. Мінні загородження, ворожа артилерія, авіація та засоби РЕБ стримують наше просування. Доки ці чинники не будуть мінімізовані, говорити про швидке просування не має сенсу. Треба говорити не про швидкість, а про темп наступу під час операції. Темп - співвідношення наших дій до дій противника. Якщо ми нав’язуємо свою тактику ведення бойових дій, а так воно і виглядає, це і показником того, що нова стратегія Залужного спрацьовує у нових реаліях.
- Актуальне
- Важливе