Відібрали зразки для встановлення віку та виду: українські полярники в Антарктиді досліджують рештки раритетного кита
Науковці української полярної експедиції на станції "Академік Вернадський" повідомили, що досліджують рештки раритетного кита. Біологи відібрали зразки тканин тварини і невдовзі планують відправити їх на дослідження
Про це повідомили у пресцентрі Національного антарктичного наукового центру.
Полярники кажуть, що рештки помітили ще учасники першої української експедиції, яка відбувалася у 1996-1997 роках.
"На одному з островів району станції “Академік Вернадський”, що має назву Расмуссен, на пласкій терасі берега спочивають рештки великого морського створіння – кита. Скільки він там знаходиться – точно невідомо, але його пам'ятають ще зимівники першої української експедиції. Цікаво, що тут збереглися не тільки кістки, але й м’які тканини велетня", - йдеться в повідомленні.
Так, біологи відібрали зразки тканин, які найближчим часом будуть відправлені на дослідження.
"Радіовуглецевий аналіз дозволяє встановити вік тварини, а аналіз білків – її вид", - зазначають полярники.
Вчені допускають, що це може бути викопний кит, який міг бути похований під льодовиком.
"У такому разі цей зразок дозволить більше дізнатися про китів минулого, їхню генетику, зовнішній вигляд тощо. Якщо ж рештки відносно нові, то цей велетень може бути однією з жертв китобоїв, які активно орудували тут в першій половині ХХ ст", - наголошують вони.
Також, на основі розміру кісток, науковці допустили, що це — рештки синього кита – найбільшої тварини на планеті, довжина яких може сягати 33 м, а вага – 190 тонн.
"Цей вид дуже сильно постраждав від масштабного китобійного промислу в минулому столітті, й зараз зустріти його – велика рідкість. Сьогодні сині кити “розпилені” на просторах Світового океану, а от в районі “Вернадського” наші науковці їх ще жодного разу не зустрічали. Якщо ж з’ясується, що скелет належить саме синьому киту, це дозволить вченим зробити висновки про його поширення в минулому вздовж берегів Антарктиди та уточнити шляхи міграції", — розповіли у антарктичному центрі.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе