Франція подбає, аби Україні на саміті Європейської Ради виділили 50 млрд євро, - очільник МЗС Сежурне
13 січня з візитом до Києва прибув новий очільник французької дипломатії Стефан Сежурне, щоб підтвердити підтримку України в Європі. Обговорив з головою українського МЗС Кулебою та прем'єром Шмигалем допомогу Україні, оборонну співпрацю та кроки для вступу до ЄС
Про це повідомила пресслужба МЗС у Х.
Зазначається, що Стефан Сежурне прибув до Києва в рамках своєї першої поїздки на дипломатичному полі, щоб продовжити французьку дипломатичну дію в Україні та підтвердити відданість союзникам разом з цивільним населенням.
"Майже 2 роки Україна була на передовій, захищаючи свій суверенітет і забезпечуючи безпеку Європи. Допомога Франції є довгостроковою. Це підтверджує те, що я приїхав до Києва у свою першу поїздку", - заявив новообраний очільник МЗС Франції.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній з французьким колегою пресконференції у Києві заявив, що візит Сежурне до України свідчить про пріоритетність України для Франції, передає Укрінформ.
"Важливо, що Стефан здійснив свій перший візит саме до України буквально на другий день після призначення. Наскільки мені відомо, вперше в історії французької дипломатії після Другої світової війни перший візит її глава здійснює саме до України, і це теж свідчення важливого місця України у пріоритетах французької політики", - сказав Кулеба.
Він також подякував французькому колезі за те, що його не зупинив російський масований обстріл 13 січня.
"Вдячний йому за сміливість, за те, що він не звернув з дороги та прибув до Києва", - додав він.
Зокрема, під час зустрічі новопризначений міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне заявив, що Франція подбає, аби Україні на саміті Європейської Ради виділили 50 млрд євро.
“Європейська Рада збереться на саміт 1 лютого, і ми мусимо зробити все належне, щоб зберегти єдність Європи з нагоди цієї зустрічі. Франція привнесе всю свою політичну і дипломатичну вагу, аби допомога в розмірі 50 млрд євро, яка передбачена Україні, була виділена”, – зазначив він.
Сежурне наголосив, що ці кошти допоможуть Україні фінансувати потреби освіти, охорони здоровʼя, юстиції та інші соціальні та економічні потреби, а також сприятимуть енергетичному переходу і модернізації транспортної інфраструктури України.
Про що говорили очільники дипломатичних відомств
Міністри на пресконференції обговорили постачання Україні ППО та ракет для захисту неба, а також дронів.
Окрім цього очільники МЗС скоординували кроки на шляху до Вашингтонського саміту НАТО й обговорили календар між січнем та кінцем червня, коли мають відбутись конкретні кроки для членства України в ЄС.
"Цей календар дуже чіткий: потрібно запорядкувати офіційний скринінг України, потрібно ухвалити рішення про затвердження переговорної рамки й дати проведення міжурядової конференції та потрібно провести першу міжурядову конференцію. Це питання повністю резонує у мого французького колеги й ми домовились, що Франція буде підтримувати не просто інтеграцію в ЄС, а дотримання конкретних строків на цьому шляху", - зазначив Кулеба, подякувавши колезі за підтримку ухвалення рішення щодо створення українського фонду в ЄС обсягом 50 млрд євро.
Міністри також домовились співпрацювати над подальшим залученням країн Африки, Азії та Латинської Америки до Формули миру президента України Володимира Зеленського.
Голови української та французької дипломатій домовились працювати над створенням сприятливих умов для взаємодії між оборонними компаніями в юридичній сфері, зокрема на рівні ЄС.
Також обговорили заморожені активи Росії та створення спеціального трибуналу для її покарання.
"Ми розуміємо, що й там, й там є певні юридичні застереження. Але ми готові шукати розумні та збалансовані рішення для того, щоб реалізувати обидві ці ініціативи", - заявив Кулеба.
Зустріч з прем'єром України Шмигалем
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з Сежурне та подякував за всебічну підтримку, насамперед військову. Він наголосив на пріоритетах співпраці: надання систем ППО та збільшення постачання ракет.
"Ще один ключовий напрямок – фінансовий. Розраховуємо на подальшу підтримку Францією фінансових ініціатив на рівні Євросоюзу, які є життєво необхідними для нас", – зауважив Шмигаль.
За його словами, Україна активно співпрацює з французьким бізнесом у проєктах відновлення. Він запросив французькі компанії активніше долучатися до цього важливого процесу.
Фото: https://t.me/uriad24
Також новий очільник французької дипломатії Стефан Сежурне зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським.
"Це дуже символічно, що перший візит пана міністра – саме в Україну і саме в такий час, коли Росія пробує різні способи, щоб наростити кількість ударів по Україні та здатність обходити нашу ППО. Я вдячний усім державам і, зокрема, Франції – за дуже серйозне посилення нашого повітряного щита, за незмінну підтримку на полі бою для наших воїнів, допомогу нашому народові. Сьогодні ми обговорили наші оборонні потреби, зокрема і спільне виробництво і дронів, і артилерії, і подальше посилення ППО. Я поінформував про роботу щодо Формули миру. Вдячний Франції за активну участь у цій глобальній роботі", - сказав президент у вечірньому зверненні.
- У вівторок, 9 січня, у Франції обрали нового прем'єр-міністра - ним став 34-річний міністр освіти Габріель Атталь.
- Актуальне
- Важливе