Як судді приховують вартість елітної нерухомості

23 вересня, 2022 п'ятниця
10:49

В Україні продовжується переформатування незалежних судових органів відповідно до судової реформи та вимог для вступу до Європейського Союзу

Ми ж продовжуємо розповідати, як триває активна фаза відбору членів Вищої ради правосуддя. Нагадаємо, це надзвичайно важливий орган судової влади, який відповідає за якість всього суддівського корпусу, а також єдиний має повноваження на звільнення та притягнення до відповідальності недоброчесних суддів. Якнайшвидше відновлення роботи ВРП - одне з ключових завдань судової реформи сьогодні. Та знайти гідних кандидатів серед великої кількості невідповідних - завдання для Етичної ради не з легких.

До Вищої ради правосуддя намагається прорватися суддя Одеського апеляційного господарського суду у відставці Михайло Сидоренко. І він - не найкраща кандидатура одразу з кількох причин.

У 2018–2020 рр. Михайло Сидоренко працював заступником директора з правових питань “Морського торговельного порту “Южний”. Саме у той період керівництво порту створило корупційну схему. Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили махінації з 29-ма тендерами, у результаті яких держпідприємство втратило 47,5 мільйона гривень. Загалом з 2017-го по 2020-й роки аудитори зафіксували непродуктивні витрати на суму 185 млн грн. та 2,5 млн. - упущених вигод.

За часів цих махінацій Михайло Сидоренко обіймав посаду у топменеджмент компанії, був заступником директора з правових питань. Ми не знаємо, чи фігурує він у кримінальному провадженні та у якому статусі, але можемо припустити, що він, щонайменше, був обізнаний у справах державних закупівель підприємства. І цей факт його біографії має бути детально досліджений Етичною радою, - розповідає експертка Центру протидії корупції Галина Чижик:

“Зважаючи на те, що Михайло Сидоренко обіймав посаду заступника директора з правових питань, а в матеріалах досудового розслідування фігурує саме заступник директора з правових питань, хоча в нас немає повного доступу до матеріалів справи та прізвищ, ми маємо достатньо підстав вважати, що і Михайло Сидоренко фігурує в цій справі”.

Є ще одна цікава деталь. З посади Михайло Сидоренко пішов не сам. Його звільнили після того, як змінилося керівництво порту. Через неявку на роботі впродовж 4 місяців - нібито внаслідок тимчасової непрацездатності.

“Він за дуже сумнівних обставин припинив працювати в тій компанії. Спочатку оскаржив таке рішення, а потім відмовився від свого позову і це дивним чином збігається з тим, коли правоохоронці почали розслідування”, - продовжує Галина Чижик:.

До походження статків Михайла Сидоренка також чимало питань. У 2015-му році у нього з’явилась Mitsubishi L200 2011-го року випуску, втім вартість авто кандидат до Вищої ради правосуддя у декларації не вказав. За три роки він продав автівку за 700 тис. грн. Центр протидії корупції наголошує: офіційних доходів Сидоренка навряд вистачило б на коштовне авто. У 2018-му році дружина, яка працює лікарем, придбала Toyota Land Cruiser 2014-го року випуску, ціна якого на той час становила від 42 до 50 тис. доларів, - каже експертка Центру протидії корупції.

“Виникають величезні питання до всіх цих машин, які були оформлені та на тестя, і на дружину. Виникають взагалі питання - звідки в них гроші? Якщо подивитись на декларацію Сидоренка за 2017-18 рр., в нього, по-перше, виросли готівкові заощадження. Виглядало так, що в нього взагалі не було грошей, щоб купити цю машину”.

Ми зателефонували пану Михайлу, аби запитати, звідки в родини судді кошти на численні автівки та чи фігурує він в кримінальному провадженні. Слухавку, на диво, взяла його дружина. Сказала, що можливість поспілкуватися з Сидоренком у нас буде за кілька годин, але більше на наші дзвінки ніхто не відповів.

Сподіваємось, Етична рада прискіпливо поставиться до дослідження біографії цього кандидата у ВРП, а також з’ясує походження статків та його участь або непричетність до корупційного скандалу.

А тепер розповімо про тих, хто, на щастя, не бере участі у конкурсі до Вищої ради правосуддя, але все ще має високі повноваження судді попри сумнівну репутацію та великі статки невідомого походження. Це Людмила Кропивна, суддя Північного апеляційного господарського суду.

Останнім часом вона дуже боїться за свою безпеку: забороняє журналістам себе знімати, попри те, що є публічною особою. І, за нашою інформацією, їздить у супроводі охорони. Ми не знаємо, що так сильно налякало суддю, але дуже хочемо знати про походження коштів, які дозволили їй придбати великий будинок у передмісті Києва - елітному котеджному містечку у Козині.

Конча-Заспа - улюблене місце проживання політичної та бізнес-еліти України. Тут - озеро, річка, парки, власні пляжі та загалом - дуже мальовнича місцина. Наприкінці минулого року Людмила Кропивна придбала  тут будинок на 260 кв.м з альтанкою і басейном та 20 сотками коштовної землі.

Будинки такої ж площі - з великою вітальнею та каміном, кухнею-їдальнею, трьома затишними спальнями, гардеробною та сауною - коштують тут, по сусідству із суддею, від 1-го млн доларів. Втім ціна будинку Людмили Кропивної, вказана у договорі купівлі-продажу, виявилася майже у 8 разів меншою і становить трохи більше 5-и млн гривень.

Слід зауважити, що за законом - всі державні посадовці, включаючи суддів, позбавлені права отримувати індивідуальні знижки, крім таких, що надаються усім. Тож якщо посадовець купує щось за цінами нижче ринкових, це може розцінюватись як “неправомірна винагорода” або - простою мовою - хабар. Якщо ж Людмила Кропивна просто вміє так торгуватися - ми приголомшені. І звісно, хочемо знати цей секрет. Тож навідалися у гості. Втім довелося спілкуватися з охороною. Далі шлагбауму нас не пустили. Охоронець сказав, що судді немає вдома і запропонував поспілкуватися з нею у робочий час.

Ми намагалися поговорити з Кропивною на її робочому місці - в Північному апеляційному господарському суді, втім вона заборонила себе знімати. На жаль, це дуже схоже на банальну спробу приховати реальну вартість нерухомості, аби не пояснювати сумнівне походження коштів для її придбання. Тим більше, що ще кілька років тому Людмила Кропивна потребувала службової квартири у Києві. А згодом, як повідомляє Центр протидії корупції, навіть приватизувала ці 130 квадратних метрів в столиці. Це стандартна схема відчуження державного житла у приватну власність, - розповідає Галина Чижик:

“Вона прийшла працювати в Київський апеляційний господарський суд із Тернополя. І їй пощастило отримати в Києві службову квартиру великої площі, яку вона згодом приватизувала. Якщо вона дозволила собі придбання будинку за 5 млн. грн - це величезна сума, схоже, що вона не потребувала безкоштовної квартири від держави у Києві, якщо змогла накопичити таку велику суму коштів”.

Що ж, оскільки Людмила Кропивна заборонила знімати себе - ми вирішили запитати про її елітну нерухомість по телефону. Та суддя відповіла, що не може говорити, адже готує проєкт важливої постанови.

Ми не втрачаємо надії все ж отримати від Людмили Кропивної пояснення щодо походження коштів на придбання котеджу в елітному Козині та звернулися до неї з офіційним інформаційним запитом. Чекаємо на відповідь і обов’язково розповімо усе, що дізнаємось.

Теги:
Читайте також:
Київ
+14°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.05
    Купівля 39.05
    Продаж 39.52
  • EUR
    Купівля 42.21
    Продаж 42.95
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
28 березня
17:32
Росіяни відкрили вогонь по таксі у Херсоні
Росіяни відкрили вогонь по таксі у Херсоні: водій загинув, пасажирів поранено
17:32
Володимир Зеленський
"Наприкінці травня або в червні": Зеленський розповів, коли Росія може розпочати новий великий наступ в Україні
17:28
книжка - російська пропаганда і продається в Португалії
У Португалії видали книжку про війну в Україні з російською пропагандою, українці відреагували
17:22
СУ-35
У море біля Севастополя впав військовий літак: пілот катапультувався
17:20
путін
Путін мріє про відновлення радянської імперії в кордонах СРСР, – Зеленський
17:10
Ексклюзив
Саміт ЄС, Віктор Орбан
Орбан буде вимушений змінити тактику: Тібор Томпа про нові протести в Угорщині
17:04
Оновлено
Прем'єр міністр України Денис Шмигаль та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск
Україна запропонувала 5 кроків для розблокування кордону, - Шмигаль після зустрічі з Туском
17:03
Верховна Рада
"Нічого не проголосували": Верховна Рада провела півторагодинне засідання
17:01
Аерофлот
Росія в обхід санкцій ввозить запчастини для авіації через Габон: обсяг експорту $1,5 млрд
16:40
Україна-НАТО
Київ скликав надзвичайне засідання Ради Україна-НАТО: причина
16:30
машина для розмінування WISENT 1
Спецтранспорт, дрони та озброєння: Німеччина надала Україні новий пакет допомоги
16:30
Росіяни атакували з мінометів поліцейських, які прибули на місце обстрілу на Херсонщині
16:26
На фото: Анастасія Приходько
Анастасія Приходько прокоментувала смерть свого турменеджера під час її концерту
16:13
Очільник МЗС Латвії Каріньш подав у відставку через скандал зі спецрейсами
16:08
Ексклюзив
Мирослав Чех
Над Польщею нависає російська загроза, а уряду байдуже, - польський політик Чех
16:06
Ексклюзив
Російські окупанти без опізнавальних знаків у Криму у 2014 році. Фото надано автором
Для наступу на Харків 100 тис. недостатньо: у бригаді Гвардії наступу припустили, скільки військ потрібно РФ, щоб захопити місто 
16:00
OPINION
Богдан Буткевич
Звільнення Данілова — це страх Зеленського. Через підступи Єрмака
15:59
ЗСУ, мобілізація
Мобілізація: на Полтавщині поліція отримала від ТЦК звернення про доставку 30 тис. військовозобов'язаних
15:48
На фото: Стівен Спілберг
Стівен Спілберг назвав "Дюну 2" одним з найяскравіших науково-фантастичних фільмів, які він бачив
15:39
На фото: потяги
Україна та Словаччина цьогоріч запустять новий залізничний маршрут Київ - Кошице
15:04
Ілюстративне фото
Росіяни вдарили по селу на Харківщині: вбили жінку та поранили чоловіка
15:02
Авдіївка
Заступник комбрига 3-ї штурмової Жорін розповів про пріоритет росіян на Авдіївському напрямку
14:48
окупанти Мелітополь
У Мелітополі окупанти використовують авто з РЕБ "Пелена" для блокування мобільних і захисту від вибухових пристроїв, - Федоров
14:47
малюнок, діти
У Мінсоцполітики розповіли, скільки дітей в Україні потребують усиновлення
14:32
На фото: гурт "Бумбокс"
"Бумбокс" презентував пісню "Фіртка", записану в проміжках між бойовою роботою
14:02
OPINION
Ольга Лень
"СВО" проти України стала "священною війною" Росії
14:00
щеплення вакцинація
Захищає від штаму "Омікрон": в Україну доставили понад чверть мільйона доз вакцини проти COVID-19
13:55
Джонні Депп "Пірати Карибського моря"
Наступних "Піратів Карибського моря" знімуть без Джонні Деппа, - продюсер
13:48
Еспресо та “Голка”: “Бачимо прояви цензури і спробу зняти матеріал про Шуляк і Кубракова з сайту”
13:48
"Свідчення потепління": українські науковці виявили новий вид рослин біля станції "Академік Вернадський"
13:45
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 28 березня: скільки коштує долар, євро та злотий
13:39
Роман Насіров
Ексголову ДФС Насірова залишили під вартою ще на два місяці
13:35
Ексклюзив
Александар Вучич
Заява Вучича про загрозу національним інтересам Сербії - його внутрішня політична потреба, - політолог Варґа
13:31
Естонія
Посол Естонії: росіяни в Естонії мають більше прав, ніж у Росії
13:27
Олег Іващенко
"Призначив бойового генерала": Зеленський сказав, чого чекає від СЗР під керівництвом Іващенка
13:10
телемарафон
Маніпуляції за бюджетні кошти: уряд просять віддати гроші з телемарафону та Freedom на ЗСУ, створено петицію
13:09
акторка Іванна Сахно
"Винна їм половину зарплати": українка в Голлівуді Іванна Сахно розірвала контракт з Netflix, щоб не грати росіянку
13:09
відключення електроенергії
На Харківщині діють графіки відключень електроенергії: ситуація в енергосистемі станом на 28 березня
13:02
"У Росії немає ресурсів": ЦПД спростував фейк щодо підготовки росіян до наступу на Харків
12:59
Оновлено
річниця деокупації Ірпеня
Друга річниця деокупації Ірпеня: у місті вшанували пам'ять полеглих військових і цивільних
Більше новин