Засуджений за боротьбу з Майданом ексзаступник начальника міліції Одеси поновився на посаді, - ЗМІ
Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього заступника начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області - начальника міліції громадської безпеки Едуарда Гребенюка Його поновлено на посаді
Суддя Валерій Кузьменко визнав незаконним і скасував наказ про звільнення офіцера відповідно до закону України "Про очищення влади" (поширена назва - "Про люстрацію"), також зобов'язав МВС направити до Мін'юсту відомості про відсутність підстав для люстрації і стягнув з правоохоронного відомства середній заробіток Гребенюка за час вимушеного прогулу - 683 тис. 286 грн. Про це із посиланням на одеську інтернетгазету Думская.net повідомляє Еспресо.TV.
Поновити його на вже неіснуючій посаді ексміліціонера повинні "негайно".
"Приймаючи рішення, суддя керувався тими ж міркуваннями, що і його колеги, які зараз масово скасовують люстрацію чиновників і правоохоронців, які працювали при Вікторі Януковичі: люстрація - це юридична відповідальність; відповідальність не може бути колективної - тільки індивідуальної; ніяких доказів того, що позивач своїми діями або бездіяльністю сприяв узурпації влади президентом України, підриву основ національної безпеки і оборони України або протиправному порушення прав і свобод людини, немає", - пояснює видання.
Читайте також: Справа "Межигір’я": Януковича повторно викликали до суду
Однак, факти свідчать про зворотнє.
"Справа в тому, що полковник Едуард Гребенюк якраз активно сприяв "протиправному порушення прав і свобод людини" і був за це засуджений", - наголошують одеські журналісти.
23 листопада 2013 року офіцер, який тоді обіймав посаду заступника начальника УМВС України в Чернігівській області, направив до мерії обласного центру лист, в якому повідомив про велику загрозу грубих порушень громадського порядку під час підготовки мирної акції прихильників Євромайдану під назвою "Я вибираю ЄС". Використавши цей лист, мерія Чернігова звернулася до суду і домоглася заборони на проведення мітингу.
25 листопада Гребенюк наказав своїм підлеглим знести наметовий табір протестувальників у сквері імені Миколи Попудренка.
Пізніше Едуарду Гребенюку інкримінували злочини, передбачені ст. 340 і 364 КК України - "незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій" та "зловживання владою або службовим становищем".
4 лютого 2016 року Деснянський районний суд Чернігова повністю його виправдав.
1 червня 2017 року апеляційний суд Чернігівської області скасував виправдувальний вирок і визнав ексміліціонера винним у скоєнні зазначених злочинів, засудивши до штрафу в розмірі 8500 грн і трьох років позбавлення волі. Від покарання, щоправда, його звільнили з річним випробувальним терміном.
20 лютого 2018 року Верховний суд скасував цей вирок в частині засудження за 364 ст. КК, залишивши в силі 340-ту статтю (незаконне перешкоджання мирній акції). Ця постанова була остаточною й оскарженню не підлягала.
"Таким чином, участь офіцера в злочинах режиму Януковича повністю доведено, і всі підстави для застосування до нього люстраційних заборон є. Однак суддя Кузьменко чомусь цей факт проігнорував", - робить висновок Думская.net.
До речі, напередодні звільнення з правоохоронних органів Гребенюк отримав від мерії Одеси трикімнатну квартиру в елітному районі міста - Шампанському провулку.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе