Зелений чай: секретний напій для довголіття та зниження холестерину
Здоровий спосіб життя часто пов'язують з правильним харчуванням і регулярними фізичними вправами, але не менш важливим є вибір напоїв, які можуть позитивно вплинути на наше здоров'я
Серед різноманіття чаїв та напоїв, що пропонуються на ринку, зелений чай виділяється як справжній еліксир здоров’я завдяки своїм численним перевагам для організму.
Зелений чай: користь та властивості
Зелений чай містить антиоксиданти, відомі як катехіни, зокрема ECGC, що вважається одним із самих потужних. Такі сполуки мають низку позитивних властивостей для організму та можуть захищати від хвороб, як повідомляє Еxpress.
Згідно з результатами метааналізу, що був опублікований в Американському журналі клінічного харчування (AJCN), зелений чай може бути корисним для контролю рівня холестерину в організмі. Дослідники висловили припущення, що цей напій може суттєво знижувати загальний рівень холестерину, включно із "поганим". Вони відомі під назвою ЛПНЩ (ліпопротеїни низької густини або LDL).
Зменшенню рівня "поганого холестерину" в крові, допомагає знизити ризик серцево-судинних захворювань. Крім того, дослідження показують, що катехін ECGC сприяє довголіттю.
"Традиційний чай містить антиоксиданти і позитивно впливає на здоров’я, запобігаючи раку і знижуючи рівень холестерину", — пояснює Ліза Ендрюс, доктор медичних наук і власниця Sound Bites Nutrition. Про це пише НВ.
У 2020 році було проведене велике дослідження, де взяли участь понад 100 000 китайців. Результати показали, що люди, які пили зелений чай принаймні три рази на тиждень, мали середню тривалість життя на 15 місяців довшу в порівнянні з тими, хто не вживав цей напій.
Дослідні роботи, які проводились в Університеті штату Орегон також виявили, що зелений чай може сприяти підвищенню рівня регуляторних Т-клітин. Це означає, що дані речовини допомагають захищати організм від аутоімунних захворювань. Крім того, було доведено, що ця сполука здатна впливати на регуляцію апетиту у гризунів, які перебувають на дієті з високим вмістом жирів і цукру.
Сполука EGCG відома своїми протизапальними властивостями, здатністю підтримувати зменшення ваги та захищати від серцево-судинних та неврологічних захворювань. Проте, зелений чай містить й інші корисні сполуки, які також сприяють загальному здоров’ю.
Зелений чай містить амінокислоту - теанін, що допомагає знизити стрес та покращує настрій, а також аргінін, який має заспокійливий ефект.
Фото: Freepik
Скільки чашок чаю можна безпечно пити щодня?
Точно сказати скільки можна пити зеленого чаю в день будь-якій людині, дуже складно. Адже це залежить від особливостей організму, таких як вік, стать, рівень фізичної активності та загальний стан здоров'я. Однак, зазвичай, експерти рекомендують обмежити споживання до трьох-чотирьох чашок на день.
"Краще випивати не більше 3-4 чашок на день. Тобто добовий об'єм до 1000 мл. Здоровій дорослій людині безпечна межа – 400 мг кофеїну на добу, але краще обмежитися зоною 200-250 мг. Склянка зеленого чаю має близько 30-50 мг кофеїну", - пояснила лікар-дієтолог Світлана Фус на своїй сторінці в Instagram.
Перевищення цієї дози може призвести до надмірного споживання кофеїну, що викликає безсоння, нервозність, підвищення артеріального тиску. Окрім того, надмірне споживання зеленого чаю може негативно вплинути на засвоєння заліза організмом, що необхідно для підтримки здорового рівня гемоглобіну. Тому завжди важливо знаходити баланс і не забувати про помірність.
Як правильно пити та заварювати зелений чай?
Щоб максимально скористатися перевагами зеленого чаю, рекомендується вживати його регулярно, хоча б кілька чашок на день. Для досягнення оптимальних результатів, бажано пити його без додавання цукру та молока. Обирайте якісні сорти чаю без ароматизаторів, підсолоджувачів або будь-яких інших добавок. Склад зеленого чаю різних виробників може дійсно сильно відрізнятись, тому уважно читайте все, що зазначено на упаковці товару.
У матеріалі EatingWell розповідають, як правильно заварювати зелений чай. Потрібно дотримуватися такого алгоритму дій:
- Зелений чай заварюють при температурі 76-85°C (170-185°F). Занадто гаряча вода може зробити чай гірким, оскільки вона витягує зайві таніни.
- Коли вода буде потрібної температури, перелийте її в зварник та додайте чайні листки.
- Заварюйте чай протягом трьох хвилин. Якщо залишити чай занадто довго, він також може стати гірким.
Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете насолодитися чистим, багатим смаком зеленого чаю та отримати від нього максимальну користь.
Фото: thetea.ua
Зелений чай – це не просто смачний напій, але й потужний союзник у підтримці здоров’я. Завдяки своїм антиоксидантним властивостям і здатності знижувати рівень холестерину в крові, він може стати важливим елементом вашого щоденного раціону. Регулярне вживання зеленого чаю допоможе не тільки покращити загальний стан здоров’я, але й підтримати серце і метаболізм у хорошому стані.
- Актуальне
- Важливе