Зміна клімату продовжує посилюватися: Європа пережила другу найтеплішу зиму в історії спостережень, – дослідження
Дослідження Служби зміни клімату Copernicus ЄС показало, що Європа пережила другу найтеплішу зиму за всю історію спостережень, потепління ставить під загрозу сільське господарство та дику природу
Про це інформує EURACTIV.
Європа вийшла зі своєї другої найтеплішої зими за всю історію спостережень, оскільки зміна клімату продовжує посилюватися.
Згідно з даними, середня температура в Європі з грудня по лютий була на 1,4 градуса вище середнього показника 1991-2020 років. Це є другою найтеплішою зимою за всю історію спостережень, перевищеною лише до зими 2019-2020 років.
"Європа пережила сильну зимову хвилю спеки в кінці грудня і на початку січня, коли рекордно високі зимові температури звалилися на країни від Франції до Угорщини, змусивши гірськолижні курорти закритися через відсутність снігу", - йдеться в дослідженні.
C3S заявила, що температура була особливо високою в Східній Європі та на півночі скандинавських країн. У той час як загальні температури в Європі були вище норми, деякі регіони були нижче середнього, включаючи частини Росії та Гренландії.
Учені запевняють, що зими стають теплішими через підвищення глобальної температури, викликаної людиною.
"Ці низькі морські льодові умови можуть мати важливі наслідки для стабільності антарктичних льодовикових шельфів і в кінцевому підсумку для глобального підвищення рівня моря", - розповів заступник директора C3S Саманта Берджесс.
Високі температури створюють ризики для дикої природи та сільського господарства. Зимові температурні стрибки можуть призвести до того, що рослини почнуть рости або передчасно виводити тварин зі сплячки, що робить їх вразливими до пізніших похолодань.
"Для видів з невеликими популяціями або обмеженими ареалами це може легко схилити їх на шлях до вимирання", - сказав заступник директора Центру екологічної політики Імперського коледжу Лондона Тіллі Коллінз.
- Моніторингова служба Європейської комісії повідомила, що літо 2022 року стало найспекотнішим у Європі за всю історію спостережень.
- У 2022 році озонова діра над Антарктидою не виросла, але й не зменшилася. На її розмір окрім хімічних сполук - фреонів, впливає й глобальне потепління.
- За даними ЮНЕСКО, станом на листопад 2022 року, спостерігалась тенденція прискореного танення льодовиків на об'єктах всесвітньої спадщини, а до 2050 року третина з них може зовсім зникнути, що призведе до ризикованих наслідків для людства.
- У перший день 2023 року синоптики зафіксували теплові температурні рекорди у Волинській області, Тернопільській та Рівненській областях, а також у Львові.
- В Україні упродовж перших двох днів року фіксували екстремально високі температури. Зокрема найвищі показники спостерігали у західних та південних областях. В Івано-Франківську повітря прогрілося до +20°С, в Ізмаїлі до +18°С. У Києві встановили рекорд січня за всю історію спостережень – зафіксована температура: +13,2°С два дні поспіль. Синоптики пояснили причину.
- Також у столиці в перші три дні року фіксували температурні рекорди.
- 18 січня у столиці зафіксували три температурні рекорди. Зокрема уперше за роки спостережень середньодобова температура склала +7,3°С.
- Актуальне
- Важливе