"Значна роль у культурній дипломатії належить недержавним гравцям, зокрема й таким фестивалям, як Via Carpatia", - народна депутатка Іванна Климпуш-Цинцадзе
Держава - це лише один з механізмів розповіді про себе, а в культурній дипломатії велика роль належить також недержавним гравцям
Про це на форумі Via Carpatia під час дискусійної панелі "Urbi et Orbi. Культурна дипломатія і туризм" заявила народна депутатка України, громадська діячка Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає Еспресо.TV.
"Наша культура є і тією, що формує світову, і водночас тією, що є похідною від глобальної. Вони взаємодоповнюються. Мені дуже прикро, що маючи таку велику палітру культурних явищ, ми не до кінця представлені у світі. Бо цивілізований світ захоплює не території, а захоплює свідомість людей – через особистості, різні образи та культурні проєкти. Про Україну у світі дуже розмиті образи. Про нас далі продовжують знати як про країну, де є бідність, корупція, війна, що колись тут вибухнув Чорнобиль…", - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Читайте також: "Мова - найважливіший аспект, завдяки якому українці зберегли національну ідентичність", - ексдепутат Європарламенту Павел Коваль
Громадська діячка зауважила, що українці мають дослідити самі себе, щоб представляти себе світу не лише завдяки державі, але в першу чергу завдяки особистостям і культурним явищам, якими варто пишатися.
"Як цей фестиваль являє Криворівню та Верховину Україні (на жаль, внутрішньо ми самі себе теж добре не знаємо), так само Україна має проявити себе світові. Це можна робити не лише державними засобами. Ми маємо розуміти, що держава - це лише один з механізмів розповіді про себе. Велика роль у цій культурній дипломатії належить саме недержавним гравцям, у тому числі таким фестивалям. Тому нам всім треба бути максимально корисними та користуватися такими фестивалями, щоб ми були амбасадорами своєї країни, своїх облич, своїх культурних проєктів у світі", - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Однак це велике завдання, яке, за словами депутатки, не робиться за рік, чи за п’ять.
"Це важко зробити й за десять. Але це можна зробити за 10-15 років, якщо є система. Прикро, що зараз система руйнується", - додала Климпуш-Цинцадзе.
Читайте також: "За 5 років ми здійснили українську культурну революцію", - народний депутат Микола Княжицький
Додамо, що учасники дискусійної панелі "Urbi et Orbi. Культурна дипломатія і туризм" обговорюють такі теми: Вплив (взаємо) проникнення культур: української у світі, світової до нас; як відбувалась інвазія українського культурного продукту в світ; як це вплинуло на розуміння і ставлення до України, її позицію; твори/явища, які стали брендами України в світі; роль культурної дипломатії у "великій" політичній дипломатії; розвиток культурного туризму, успішні історії; як і навіщо розбудовувати місцеві бренди (на прикладі Криворівні й Верховини).
• Нагадаємо, 25-27 червня 2021 року в Криворівні та Верховині Івано-Франківської області триває форум "Via Carpatia".
• Урочисте відкриття відбулося 25 червня у Верховині.
• Форум стартував із вручення премії Станіслава Вінценза "За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів". Її лауреатом цього року став Петро Рихло - український літературознавець, есеїст, перекладач, член Українського ПЕН-Центру.
• "Via Carpatia" відбувається вже вчетверте, цьогоріч - під гаслом "Капітал свободи: 30 років культурної незалежності". Його ініціатор - народний депутат України, голова підкомітету з питань культурної політики Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микола Княжицький.
• Організаторами Форуму виступили ГО "Верховина – квітка Карпат", ГО "Всеукраїнський демократичний форум", телеканал Еспресо, Верховинська селищна рада. Захід відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Українського інституту книги.
• Детальна програма фестивалю Via Carpatia - тут.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе