Аналітика

Новий винахід для маскування ЗСУ, протиповітряна оборона Одеси та бойові дії на Запорізькому напрямку. Воєнні підсумки тижня

19 липня, 2024 п'ятниця
20:42

Говоримо про протиракетну захисну оборону над Одесою, ситуацію на Запорізькому напрямку та про нові технології для Збройних Сил України, які можуть захистити наших воїнів та техніку від ворожих дронів і тепловізорів

Зміст

Над Одесою з'явилася протиракетна захисна парасолька

Нашим Збройним силам вдалося забезпечити захист ще одного міста України від ворожих балістичних ракет - і це Одеса. Такий висновок випливає із заяви речника Військово-Морських сил України Дмитра Плетенчука, який повідомив, що 18 липня було збито ракету від ОТРК "Іскандер". Це знакова подія, оскільки раніше ворог неодноразово застосовував балістичні ракети по Одесі - як по місту, так і по портових об’єктах, іноді з трагічними наслідками для одеситів. А зараз маємо приклади, коли таку ракету було збито. Балістику, як відомо, у нас можуть збивати або системи Patriot, або SAMP/T. Здається, що одна з цих систем вже прикриває Одесу.

Звісно, можна сказати, що інформацію про набуття нових оборонних спроможностей не варто було робити передчасною, але вже з’явилося відео збиття ворожої ракети. Слід розуміти, що Військово-Морські сили реагували, оскільки засоби радіоелектронної розвідки ворога однозначно фіксують роботу потужних зенітних ракетних комплексів (ЗРК) і радіолокаційних станцій (РЛС). Тому поява цих систем навколо Одеси, напевно, не залишилась непоміченою. Можна з впевненістю сказати, що цих ЗРК і РЛС, де вони стояли, вже немає, а захисна "парасолька" над Одесою працює.

Бойові дії на Запорізькому напрямку

Пресофіцер 14-ї бригади НГУ "Червона калина" Микола Коваль розповів про динаміку на полі бою на Запорізькому напрямку.

"Ситуація не ускладнена, контрольована нашими силами, ми цілодобово проводимо аеророзвідку, цілодобово відбиваємо ворожі штурми. За минулий тиждень ми відбили близько 20-30 штурмів ворожої піхоти, але вона не залучає техніку, а пересувається малими штурмовими групами, кількість мінімальна - це може бути дві або три особи. Щодо штурмів за минулу добу, то було шість масованих штурмів біля Малої Токмачки і Щербаків - всі штурми були успішно відбиті. Вони використовували КАБи на цьому напрямку дуже масштабно і масивно обстрілювали як населені пункти, так і наші позиції. Зараз трішки зменшилася інтенсивність. Напевно через те, що ми теж багато працюємо, особливо наша ППО, наші зенітники й підрозділи не дають підлітати дуже близько. Найбільше зараз їхня ствольна артилерія, "солнцепьоки", "гради", тобто це в них не закінчується й обстрілюють щодня наші позиції, не буває тихої години", - пояснив Коваль.

Військовослужбовець ділиться, що російські окупанти використовують усі види дронів, найчастіше у парах, щоб виявляти позиції ЗСУ та НГУ. Тому бійцям доводиться максимально маскуватися, зокрема від "ланцетів". Також триває активна робота радіоелектронної боротьби (РЕБ). Водночас РФ використовує дуже багато FPV-дронів. Протягом доби ворог може запускати 200-300 таких пристроїв по українських Силах оборони. Проблема противника полягає в тому, що він не використовує їх так ефективно, як це роблять наші воїни. Українські FPV-дрони допомагають відбивати російські штурми та зберігають життя наших військових.

"Ми вже вирівнялися щодо наявності дронів з нічним тепловізійним баченням. Ми використовуємо їх цілодобово, і вдень, і вночі. Якщо ми виявляємо ворога, ми повинні його знищувати, і немає різниці, чи це ранок, вечір чи ніч - ми знищуємо постійно живу силу. Проте вночі вони вже зрозуміли, наскільки ми багато завдаємо втрат ворогу, і вони почали маскуватися - дуже добре маскуються, навчилися вже, і це нам трішки ускладнює роботу. Проте ми як тільки виявляємо їх, то одразу починаємо працювати - чи скидами з дронів, чи FPV-дронами", - наголосив пресофіцер.

У 14-й бригаді НГУ "Червона калина" є своя рекрутингова група, яка працює з добровольцями. Будь-яка людина може ознайомитися з анкетою кандидата у соціальних мережах Facebook, Instagram та у Telegram-каналі. Також можна звернутися за номером телефону, який також вказаний.

"Щодо спеціальностей, у нас бригада налічує багато підрозділів від оперативних батальйонів, це піхота, - до артилерії, танкістів, пілотів БПЛА, розвідників, снайперів, інженерів, зв'язківців, медиків. У нас вистачає таких спеціальностей і посад. Шукаємо вмотивованих людей, які будуть з нами пліч-о-пліч знищувати ворога", - підсумував Коваль.

Технології маскування для Збройних сил України

Захист наших військових вночі набуває особливого значення, тому Едуард Пуканіч розробив нове антиінфрачервоне покриття, яке дозволяє створювати захисні системи як для військових, так і для техніки. Людина одягає плащ, просякнутий спеціальною речовиною, і в інфрачервоному світлі вона просто зникає. Це є основою для маскування в наших умовах.

Підприємець розповів, що ідеєю створення такого винаходу стала інформація у ЗМІ про нібито створення "плаща-невидимки" ворогом. Пуканіч почав цікавитися цією темою та зрозумів, що фактично все подібне спорядження шиється з так званих антиінфрачервоних тканин.

"Усі ці тканини мають певні недоліки - проти законів термодинаміки не підеш. Будь-який об’єкт, наприклад тіло людини, виділяє тепло, і це тепло, якщо поглинається матеріалом - антиінфрачервоною тканиною, то в результаті цього вона нагрівається і залишає тепловий слід. Тобто навіть різниця в один-два градуси у тепловізорі уже буде помітна. Тому я вирішив йти дещо іншим чином і почав експериментувати над створенням антиінфрачервоної речовини, не тканини, бо це не нові винаходи. Я звернувся до природи, скажімо так, і почав вивчати, яким чином можна це зробити і яким чином різні тварини маскують себе у природі. Таким чином мені вдалося створити антиінфрачервону речовину", - пояснив винахідник.

Як саме вдалося досягти таких результатів, Пуканіч не розповів, адже це секретна інформація. Водночас він наголосив, що його винахід, як і будь-який інший, потребує вдосконалення, над чим зараз і працює підприємець.

З розробкою антиінфрачервоного покриття для військових винахідник звернувся до Міністерства оборони й зареєстрував свою розробку: "На сьогодні моя розробка проходить оборонну експертизу, тому чекаємо відповіді".

Водночас Пуканіч розповів про проблеми, з якими стикаються винахідники в Україні.

"Я ще кілька місяців тому запропонував Міністерству оборони певну концепцію. У чому проблема? Насправді в Україні дуже багато винахідників-самоучок, як їх називають. У нашому суспільстві до них не звикли серйозно ставитися. Але якщо ми повернемося до історії, то, я думаю, ні для кого не секрет, що той же Едісон, той же Белл фактично найвідоміші винахідники у світі. За ними десятки-сотні патентів. Вони створили передвісники телефонів, лампи розжарювання та інші технології. Це всі були самоучки, не дипломовані науковці. Питання, що я запропонував, полягає в тому, щоб піти іншим шляхом. Одна справа, коли ви вливаєте в науковий інститут гроші, але чи є бажання і натхнення у цих працівників створювати щось нове. Якщо ми вивчаємо світову практику, бачимо, що всі технології створюються стартапами – компаніями-початківцями або великими приватними компаніями, у яких є зацікавленість у створенні чогось нового. Я вважаю, що питання достатньо затягується із випробуваннями. Такі питання мали б робитися прискорено. Має бути особа-куратор, яка б працювала з винахідниками. Тобто це мало б робитися оперативно. У нас є величезний науковий потенціал в особах цих самоучок, які у нас в Україні не використовуються", - підсумував підприємець і додав, що винахідники не мають боятися примітивності, бо це привело до появи автомобілів та іншої техніки.

Теги:
Читайте також:
Київ
+0.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.82
    Купівля 41.82
    Продаж 42.41
  • EUR
    Купівля 43.64
    Продаж 44.37
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
30 грудня
19:20
Огляд
Михайло Мудрик, збірна України, Україна - Грузія
Турбулентність на Євро, страждання в Лізі націй та шанси у відборі ЧС. Яким був 2024 рік для збірної України
19:14
"Майже 3 роки тяжких випробувань": з російського полону повернулись 11 військовослужбовців бригади "Азов"
19:03
Роман Борщ
З російського полону повернувся колишній журналіст Еспресо Роман Борщ
18:57
Оновлено
Суд взяв під варту командира 211-ї бригади Побережнюка, якого підозрюють у покриванні знущань з військовослужбовців
18:53
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський підписав закон про ліквідацію МСЕК в Україні
18:41
Окупанти обстріляли Нікопольщину: постраждав чоловік, є пошкодження
18:33
ЮНІСЕФ назвав 2024 рік одним із найгірших для дітей у зонах конфліктів
18:03
Поліція назвала ім'я окупанта, який наказав вбити Ірину Фількину. Фото "жінки з червоним манікюром" стало символом звірств РФ у Бучі
18:03
Фільм "БожеВільні" про каральну психіатрію в СРСР вийде на Netflix
18:01
OPINION
Газовий вузол. Чи битимуть росіяни по українській ГТС
18:00
модульне містечко на Рівненщині
Соціальне житло для переселенців: чому його нереально знайти та як у цьому допоможе новий закон
17:55
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
17:53
Ексклюзив
Політична воля Баку в досить жорсткій формі витверезила росіян, - авіаексперт Хазан про катастрофу азербайджанського літака
17:51
Митрополиту УПЦ (МП) Іванову, який благословив окупантів на захоплення Ізюма, оголосили підозру
17:47
Джоан Роулінґ
"Жодна дитина не народжується в неправильному тілі": Роулінг розкритикували через нову заяву про трансгендерів
17:47
Володимир Зеленський і Ольга Решетилова
Зеленський призначив Ольгу Решетилову військовою омбудсменкою
17:46
Оновлено
Лідер нової сирійської адміністрації Ахмед аль-Шараа (справа) розмовляє з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою (ліворуч) під час зустрічі для сприяння зміцненню зв’язків між двома країнами. 30.12.2024, Дамаск, Сирія
Українська делегація в Дамаску зустрілася з новим фактичним лідером Сирії: говорили про встановлення довгострокових стратегічних відносин
17:32
ЗНО
Затверджено графік проведення національного мультипредметного тесту у 2025 році
17:24
Ексклюзив
транзит газу, газ
Підвищення тарифів на транспортування газу не вплине на кінцевого споживача, - експерт Гончар
17:14
Росія планує підняти два затонулі в Керченській протоці танкери на початку літа
17:13
на фото Верховна Рада України
Раді пропонують дозволити виїзд з України чоловікам до 24 років, які навчаються за кордоном
17:11
Україна повернула з полону 189 захисників
Бійці з Маріуполя, ЧАЕС і острова Зміїний: Україна повернула з полону 189 захисників
17:08
PR
Символ мужності та перемоги: Аврора запустила передпродаж іграшкової шаблі Івана Мазепи на AVRORA.UA
17:06
Російський газ
Газову голку майже зламано: з 1 січня 2025 року мають припинитися поставки російського газу до Європи територією України
16:49
У Білорусі стендап-коміка Славу Комісаренка заочно засудили до 6 років колонії за "наклеп на Лукашенка"
16:41
Оновлено
Україна США
США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $2,5 млрд. Держдеп розкрив вміст
16:37
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ запустила дрони по Україні: ситуація ввечері 30 грудня
16:25
Сергій Марченко
Очільник Мінфіну Марченко розповів, чому влада підвищила податки та чи планує зробити це знову у 2025 році
16:19
ЗСУ
З початку доби на фронті сталося 104 боєзіткнення: ворог здійснив 30 атак на Покровському напрямку
16:16
"Гра в кальмара 2" очолила список найпопулярніших серіалів Netflix у 93 країнах
16:16
Новини компаній
Мільярд для бюджету та майже пів мільярда на благодійність: IDS Ukraine відзвітувала про зростання виторгу та вартості компанії
16:12
Міністр фінансів США Єллен
Мінфін США оголосив про передачу Україні $3,4 млрд додаткової бюджетної допомоги
16:04
Оновлено
Паулу Фонсека
"Мілан" звільнив Фонсеку та призначив нового головного тренера
16:04
"Заробляв на підлеглих, які не з'являлися на службу": ДБР повідомило про підозру заступнику командира 110-ї окремої механізованої бригади
16:01
OPINION
блог Павло Казарін
Два висновки з війни. І обидва правдиві
15:41
Газмережі
З 2025 року в Україні вчетверо подорожчає транспортування газу для внутрішніх споживачів
15:41
Ексклюзив
Танки РФ
У росіян немає сил для стрімкого прориву позицій ЗСУ і виходу на міські межі Херсона і Запоріжжя, - військовий експерт Жмайло
15:37
Новини компаній
Закулісся святкової логістики: як працює склад EVA.UA, щоб доставляти замовлення швидко
15:26
У Московській області партизани підпалили два локомотиви, що мали відправитися на ТОТ України, - Андрющенко
15:12
Харківщина. Обстріл
Армія РФ вдарила по Ківшарівці на Харківщині: загинула жінка
Більше новин