У росіян під час випробувань вибухнула ракета "Сармат": що це означає
Як свідчать супутникові знімки, на космодромі "Плесецьк" (Архангельська область, РФ) у суботу, 21 вересня 2024 року, під час випробувань рознесло шахту пускової площадки "Ювілейна"
Це сталося під час невдалого випробування нової російської міжконтинентальної балістичної ракети РС-28 "Сармат". Відповідні фото опублікували радіо "Свобода" та західний осінтер MeNMyRC.
На світлинах можна побачити величезну вирву та сліди пожежі.
Координати: 62.888611, 41.759444, Google Maps.
При цьому радіо "Свобода" наводить для порівняння світлини напередодні вибуху. На них кратера немає, а наземна частина пускового майданчика неушкоджена.
Фото з супутника Planet Labs
Пожежа на місці пуску, зафіксована супутником NASA
Подробиці вибуху
"Як стало зрозуміло, випробування РС-28 "Сармат" виявилися повним провалом. Ракета здетонувала в шахті, залишивши величезний кратер і знищивши полігон", - зазначає MeNMyRC.
За його словами, "Сармат" є ракетою на рідкому паливі, тому ця аварія могла статися окремо від фактичного запуску. Тобто не виключено, що детонування сталося ще до того, як пішов пуск ракети.
"Якщо це сталося під час процесу заправки, це могло б пояснити відсутність активності Cobra Ball у день інциденту", - додає MeNMyRC.
Cobra Ball є кодовим позначенням розвідувального літака НАТО з родини Boeing RC-135.
На оприлюднених MeNMyRC фото з місця інциденту також помітно 4 пожежні машини.
На думку автора українського телеграм-каналу "Полковник Генштабу", що спеціалізується на повітряній і ракетній тематиці, бойової частини на ракеті під час інциденту не було.
"Тому що, по-перше, це випробування. По-друге, вирва була б трохи більша. Вибухнув скоріш за все один із компонентів рідкопаливного двигуна, який заправляють дуже токсичними й вибухонебезпечними речовинами - паливами та окислювачами", - інформує "Полковник Генштабу".
Ракета, яка не літає
Нагадаємо, що перше і останнє успішне випробування "Сармата" відбулося 20 квітня 2022 року. Нинішня подія є принаймні четвертою невдалою спробою випробування здатної нести ядерний боєзаряд важкої міжконтинентальної балістичної ракети "Сармат". Отже, із 5 випробувань "Сармату" успіхом завершилася лише 1 спроба.
Попри ці обставини російський диктатор Володимир Путін запевняє, що "сармати" нібито перебувають на озброєнні армії РФ, і кремлівська пропаганда регулярно лякає ними цивілізований світ, коли мова заходить про здатність Росії застосувати ядерну зброю.
"Як випливає з наведеного знімка, пуск ракети міг відбуватись із шахтної пускової установки, старт був невдалим і це завершилось настільки масштабним вибухом, що на місці стартового майданчика залишився тільки кратер", - зазначає спеціалізоване українське військове видання Defense-Express.
Читайте також: Теоретично Росія може застосувати ядерну зброю, але після цього ця країна зникне з мапи світу, - дипломат Огризко
Сам по собі вибух міжконтинентальної ракети при випробувальному старті - "це катастрофа, яка може статись буквально раз у півсторіччя", стверджують експерти.
"Бо попередній аналогічний епізод, який тут можна пригадати, - це вибух аж у жовтні 1960 року на космодромі "Байконур" під час першого випробувального старту міжконтинентальної балістичної ракети Р-16", - нагадує Defense-Express.
- Актуальне
- Важливе