Аналітика

"За один стіл з Путіним": нові маніпуляції диктатора, допомога від Німеччини та угода зі США. Воєнні підсумки тижня

Сергій Згурець
14 червня, 2024 п'ятниця
22:26

Сьогодні оголошено про новий пакет військової допомоги від Німеччини. До нього увійде найнеобхідніше озброєння і боєприпаси для Збройних сил України, зокрема, 20 БМП Marder і 10 танків Leopard 1, які вже добре показали себе на полі бою

Зміст

Також у пакет озброєння увійшли 21 тисяча 155-міліметрових боєприпасів до артсистем. Також Німеччина передає броньовані інженерні машини, стрілецьку зброю, зокрема снайперські гвинтівки і засоби радіоелектронної боротьби. Найголовніше, що передаються засоби для протиповітряної оборони. 

Поки що третьої анонсованої батареї Patriot у цьому пакеті немає, але оголошено про передачу зенітно-ракетних комплексів типу IRIS-T SLM. Це ЗРК середньої дальності, який має можливість збивати ворожу ціль до 40 км. Другий ЗРК - меншої дальності, для збиття цілей до 12 км. Загалом у ЗСУ буде чотири ЗРК IRIS-T SLM середньої дальності і два IRIS-T SLS. 

У пакет також увійшли три високомобільні артсистеми HIMARS. Тепер на озброєнні у ЗСУ буде близько 40 пускових установок HIMARS, що вкрай потрібно для ефективного ведення бойових дій.

Безпекова угода зі США

Україна і США підписали нову безпекову угоду на саміті "Великої сімки". Власне, таких угод в Україні вже 17, вони підписані з усіма членами "Великої сімки". Щодо угоди зі США, президент Зеленський вважає цей документ історичною угодою. За його словами, це найважливіша подія спочатку відносин України та США. При цьому США в цій угоді наголошують, що майбутнє України дійсно в НАТО, але коли члени Альянсу погодяться, і будуть виконані певні умови. В угоді передбачено, що зобов'язання в сфері безпеки скеровані на те, аби Україна перемогла в нинішній війні, щоб вони забезпечили умови для стримування майбутньої російської агресії, якщо така буде. 

Політика США скерована на те, щоб допомагати Україні підтримати надійну оборону і обороноздатність. Важливе значення там мають два додатки, де визначені напрями взаємодії між Україною і США у військовій галузі, коли говориться про розвиток Збройних сил і оборонно-промислової промисловості. У військовій компоненті описані всі складові, які стосуються усіх томенів: повітряного, морського, космічного, кібернетичного, де передбачається нарощування спроможностей України. 

Вперше згадано про те, що розвиток системи протиповітряної оборони має охоплювати не лише тактичну, але й стратегічну компоненту. Це означає, що за лаштунками ймовірно тривають переговори про суттєве посилення нашої ППО не лише за рахунок Patriot, а й більш потужних перспективних систем у подальшій перспективі. 

Ескадрильї винищувачів для України

Україні будуть передаватися ескадрильї f-16. Фактично визнається, що США так само будуть передавати f-16. Однак також йдеться про те, що можуть передаватися і літаки четвертого покоління, не обов'язково f-16. Це можуть бути і f-15 і f-18. Тобто арсенал літаків, які в перспективі можуть бути передані Україні, великий.

Будуть посилюватись компоненти, скеровані на посилення вогневих потужностей України, зокрема морський компонент, системи зв'язку і управління. Тобто все, що забезпечує ефективність функціонування Збройних сил і їх розвиток на перспективу. Другий складовий елемент угоди зі США - розвиток оборонно-промислового комплексу. Передбачається низка напрямків, які мають створити суттєву підвалину для розширення кооперації між українськими і американськими виробниками. Наголошується на багатьох речах, які має зробити Україна, зокрема завершити реформування української оборонної промисловості, забезпечити прозорість в закупках, закупівлях, ефективне управління Державною оборонною промисловістю. 

Заява Путіна щодо припинення вогню

Напередодні українського Саміту миру Путін заявив про умови припинення вогню. Військовий експерт, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак зазначив: "Путін бачить, що потенціал угруповань щодо тиску української армії і подальшого просування вже на межі. Тому для нього зараз було б добре отримати передих в цілому. Звісно, він робить таку пропозицію, яку не можна прийняти. Він говорить дивні речі, каже про замовлення з Україною, з Європою. Путін напевно живе якимось іншими ціннісними категоріями, бо вважає, що злочинний режим може утворити багато злочинів, продовжувати їх, вбивати людей, руйнувати міста, і не нести ніякої відповідальності за це. Напевно він хотів би завершити все саме так, щоб з ними сіли за один стіл, як з рівним".

В Путіна збочене бачення того, як світ може реагувати. Той факт, що Росію не запросили на Саміт миру, є свідченням того, що Захід не буде сідати за один стіл перемовин зі злочинним
режимом, каже Бадрак. Якщо розбиратися ще далі, то Путін не хоче насправді нічого. Він хоче продемонструвати, що Росія "миролюбива країна". Це було адресовано двом аудиторіям - росіянам і Трампу. Останньому, бо мовляв, потрібно перемагати на виборах і завершувати цю війну, робити "замирення".

"Це все насправді ні про що. Путін не хоче завершувати війну. Якщо хтось не вірить, нехай подивиться на мапу, яку продемонстрував два дні тому Медведев, де Україна приєднана до Росії. Росія, в такому вигляді як вона існує, буде ворогом, і буде знищувати Україну до кінця, поки не знищить повністю. Якщо вона захопить Україну, або отримає її в політичному сенсі якийсь політик, який прийде до "замирення", настане момент, коли багато мільйонів українців будуть знищені в концтаборах, це все абсолютно зрозуміло. Це логіка не тільки Путіна, а усього цього режиму. У нас є тільки один спосіб протистояти - поставити військо в самий центр існування нації, як це зробив колись Ізраїль, вибороти своє право і бути непереможною нацією, залишитися на карті, на мапі світу як незалежна суверенна держава. Такий шанс насправді надала війна", - зазначив військовий експерт.

Безпекові угоди і те, що зараз в червні цього року,  це фактично кроки до реалізації цього шансу. Адже нам запропонована величезна перебудова свого війська, країни. Якщо ми з цим впораємося, то реально, ми зможемо бути частиною того євроатлантичного простору.

Угоди, які були підписані з різними країнами, треба оцінювати як вікно можливостей, не як гарантії, каже Бадрак: "Єдина гарантія, яку ми можемо собі забезпечити, це стати сильною державою у військовому сенсі. Звісно, Росію це дратує, бо вона відреагувала, зазначивши, що це не угода, яка може бути відмінена. Угода зі США невідомо наскільки зможе дати нам військово-технічне співробітництво, але це наповнення це, на мій погляд, може бути в залежності від того, як Україна буде себе поводити. Відбуваються дуже революційні речі. Наприклад, днями відбулося успішне використання бойового американського лазеру. Для України це як сигнал, що у потрібно дуже велику частину перебудови війська поставити саме на спільні розробки, як це робив Ізраїль",

Україні потрібно просувати принципи, рухатися у цьому напрямку, зокрема, йдеться про зброю електромагнітну, лазерну, мікрохвильову. 

"Наступний момент - автоматизація і роботизація війська. Вже є приклади, коли ми на деяких ділянках утворювали "сірі зони", куди не могла просунутися техніка. Зараз з'явилися дрони дальністю дії 20 км, які вночі відганяють техніку. FPV-дрони, якщо вони використовуються масово і майстерно, роблять ці "сірі зони" для людей, ворожої піхоти, штурмовиків. Це те,  що потрібно на полі бою. Крім того, потрібна потужна зброя - стратегічна військова компонента, компонента протиповітряної, протиракетної оборони, коли носії зброї будуть знищуватися за багато кілометрів до нашого кордону", - додав Бадрак.

"Українське небо буде захищено"

За його словами, багато чого Україна зробила сама і багато чого є в іноземному досвіді. З грудня 23-го року триває бурхливе насичення військ саме наземними роботизованими комплексами. Багато хто вважає, що слідом за FPV-дронами і взагалі повітряною компонентою, саме наземні дрони будуть діяти на випередження, в тому сенсі, що стануть основою ударних компонентів на полі бою, це дуже важливо. Звісно, якщо ми отримаємо літаки і системи протиповітряної, протиракетної оборони сучасні, це буде означати, що не тільки будь-які балістичні ракети не зможуть мати перспектив на українській території. Тим більше, що дзеркально Росія вже демонструє деградацію. Якщо, скажімо, Patriot здатен збити Кинджал, або "Циркон", то вони не підтверджують заявлених характеристик і не мають жодних перспектив. У США, в Ізраїлі і в деяких інших країнах, таких як, Південна Корея, є вже більш потужні системи, ніж Patriot. Прийде день, коли українське небо буде захищено, а на полі бою техніка і особовий склад не матимуть перспективи. Так, ми не знаємо коли цей день прийде насправді, але в контексті путінських пропозицій можна вважати, що він демонструє слабкість. Саме так можна розцінити його пропозицію в психологічному розрізі. Йому потрібен певний час для виконання того плану, який в грудні 22-го року вони намітили під час "епохальної" колегії. Росіяни технологічно дуже серйозно відстають. Саме в технологіях наше вікно можливостей і наш потенціал.


 

Теги:
Читайте також:
Київ
+0.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.69
    Купівля 41.69
    Продаж 42.2
  • EUR
    Купівля 43.4
    Продаж 44.1
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
21 грудня
18:21
Оновлено
обстріл, ППО
Росіяни атакують Україну "шахедами" й ракетами: на Київщині та Дніпропетровщині спрацювала ППО
18:07
Олександр Усик та Тайсон Ф'юрі (праворуч)
Реванш Усик - Ф'юрі: онлайн-трансляція супербою між українцем та британцем
18:05
морські піхотинці РФ
Окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні, – Сили оборони
18:01
OPINION
Українці давно не вірять своїм політикам
17:16
ГУР
"Ми дихаємо в спину РФ скрізь": командир спецпідрозділу ГУР Лютий розповів про полювання за кордоном на російських воєнних злочинців
17:09
Польща передала Україні три гелікоптери Мі-8 і Bell 412-HP
16:54
Ексклюзив
Facebook PeабіЦентр
"РеабіЦентр" надає безкоштовні послуги з реабілітації військовим та консультації для лікарів
16:50
Юлія Гнатюк
Кабмін призначив Юлію Гнатюк т.в.о. голови Українського інституту національної пам’яті
16:26
SpaceX Falcon 9
Ракета Falcon 9 SpaceX вивела на орбіту військовий розвідувальний супутник Південної Кореї
16:23
ГУР та МЗС евакуювали 34 людини з Сирії, серед них – 15 дітей
16:19
ЗСУ
З початку доби на фронті зафіксували 110 бойових зіткнень: найбільше боїв на Курському напрямку
16:00
OPINION
Завершення війни: сценаріїв меншає
15:56
ппо
Джерела The Guardian заявляли, що Генштаб наказав перевести більше військових з ППО в піхоту. У ЗСУ прокоментували
15:54
Володимир Зеленський
Понад 550 КАБів, майже 550 БПЛА та понад 20 ракет: Зеленський розповів скільки авіаударів завдала Росія по Україні за тиждень
15:47
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
За ніч щонайменше 5 російських "шахедів" залетіли до Білорусі, - Гаюн
15:43
Ексклюзив
путін
Очевидно, що в Росії планують переговори без припинення вогню, - Фейгін
15:19
Огляд
Олександр Усик та Тайсон Ф'юрі (праворуч)
Реванш Усик - Ф'юрі. Хто фаворит, гонорари, трансляція та все найважливіше про бій
15:11
Віктор Орбан
Орбан заявив, що Угорщина шукає шляхи збереження транзиту газу через Україну
15:08
Оновлено
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп на Різдвяному ярмарку: є загиблі та поранені
14:54
Міністр оборони Польщі Косіняк-Камиш назвав "провокацією" прапори УПА на техніці, яку передали Україні
14:49
Оновлено
У російській Казані дрони атакували елітні багатоповерхівки: на пороховому заводі лунають вибухи
14:38
Грузія, біля будівлі парламенту
У Тбілісі відбудеться понад 20 акцій протесту протягом дня
14:25
У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщини
14:14
Дистанційно керований бойовий модуль Wolly
До використання в ЗСУ допустили дистанційно керований бойовий модуль Wolly
14:07
Ексклюзив
Карта бойових дій за 11-18 грудня
Дивне нерозуміння процесів: від середини 2022 року щоразу українські сили потрапляють в одну й ту ж саму халепу, - полковник ЗСУ Селезньов
14:01
OPINION
блог Олександр Красовицький
Крим: найкраща переговорна позиція — це паніка тих, хто "понаїхали"
13:49
Естонія та Латвія застерегли своїх громадян від поїздок до РФ та Білорусі напередодні Різдва
13:32
Фінляндія, кордон
Фінляндія залишила закритим кордон із Росією на невизначений термін
13:30
окупанти в Криму
У підрозділах росіян на Херсонщині фіксують випадки диверсій та самогубств: міноборони РФ відправило комісію для перевірки
13:24
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Окупанти на Луганщині штрафують мешканців за "пропаганду абортів", - ОВА
13:12
ізраїль обстріл
Єменські хусити вдарили по Ізраїлю гіперзвуковою балістичною ракетою: щонайменше 16 людей поранено
13:04
Оновлено
Вибух
Окупанти обстріляли три села на Херсонщині: загинув цивільний, ще троє поранені
13:01
Оновлено
обстріл, вибух, війна
Армія РФ вдарила по Херсону: постраждали двоє людей, серед них - дитина
12:54
В Одесі леопард напав на співробітника зоопарку: тварину знешкодили
12:47
скраплений газ корабель
Цьогоріч ЄС імпортує рекордні обсяги скрапленого газу з Росії, - FT
12:32
Володимир Зеленський
Зеленський провів кадрові перестановки в посольствах та організаціях у низці країн
12:24
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 21 грудня: скільки коштують долар та євро у банках
12:13
транзит газу, газ
Україна і Росія не змогли домовитись про транзит газу за посередництва Азербайджану, - Reuters
12:03
OPINION
Кібератака на реєстри. Тотальна корупція. Нема часу займатися безпекою
11:34
Врятовані з-під обстрілів на Донеччині сервали пройшли повне відновлення у КиївЗоо
Більше новин