Аналітика

Зброя від Південної Кореї, F-16 та нова система ППО для України. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
20 червня, 2024 четвер
21:56

Румунія передає Україні одну з чотирьох наявних батарей Patriot

Зміст

В ніч на четвер 20 червня російські війська атакували територію України. Були пошкоджені енергооб'єкти у чотирьох областях. Ворог застосував 3 балістичні ракети "Іскандер-М". Також потрапила у ціль одна з ворожих ракет Х-59. В результаті протиповітряного бою збито 4 ракети Х-101, 27 ударних БпЛА типу Shahed, 1 ракета Х-59.

На тлі цього з'явилась новина з Румунії, майже з категорії неможливих. На засіданні Вищої ради національної оборони Румунії, сьогодні, 20 червня, було прийнято рішення про передачу Україні однієї батареї Patriot. Повідомляється, що це пов'язано з необхідністю відбиття масованих атак РФ по цивільній інфраструктурі України. Батарея передається безоплатно, у комплектації з ракетами. 

Рішення Бухареста є дійсно потужним кроком, бо країна віддала одну з чотирьох наявних батарей Patriot. При цьому Румунія на перспективу просить, щоб згодом їй надали аналогічну систему. Оскільки Росія створює загрози, Румунія сподівається, що в перспективі отримає схожу батарею від США, у вигляді компенсації.

F-16 для України

Ситуація із захистом нашого повітряного простору ще більше покращиться, якщо Україна отримає винищувачі f16. Командувач ВПС Нідерландів, генерал Арну Столлманн повідомив, що винищувачі f16 піднімуться в небо над Україною вже цього літа, - пише видання The Guardian. Про кількість літаків генерал не сказав. Але ми знаємо, що Бельгія, Данія, Нідерланди і Норвегія пообіцяли надати Україні разом близько 90 винищувачів f16. При цьому лунала теза від України, що літаків може бути більше, ніж пілотів. Є певні затримки з підготовкою пілотів на базах партнерів. Зараз вісім пілотів проходять навчання у Гвардії США, ще 12 на авіабазі в Данії. Третій напрямок - підготовка в Румунії, яка ще не починалася, бо навчальний центр поки готується до розгортання.

Як відомо, на один літак потрібно два пілоти, з урахуванням резервування, і близько 8 техніків. Україна просила у США та інших країн розширити можливості для підготовки пілотів. Сьогодні відбувся брифінг у Пентагоні. Речник оборонного відомства Пет Райдер повідомив, що зараз коаліція військово-політичних сил працює над навчанням українських пілотів. 

Постачання зброї від Південної Кореї

Сьогодні у Південній Кореї заявили, що країна скасовує свою заборону на передачу летального озброєння Україні. Надалі може постати питання про різні напрямки оборонної співпраці, починаючи від артснарядів, артилерії, систем протиповітряної оборони, далекобійних ракет і навіть авіації. Південна Корея має дуже потужний оборонний промисловий комплекс. Україна тривалий час сподівалась, що такі горизонти співпраці з цією країною все-таки відкриються.

Виставка зброї Eurosatory 2024

Сьогодні Україна шукає і постачальників і партнерів на найбільшій виставці зброї у Європі, під назвою Eurosatory. На виставку у Парижі привезли зброю 62 країни, загалом є 2000 зразків. Близько 250 делегацій від 96 держав приїхали туди як покупці. На Eurosatory-2024 є п'ять українських стендів, де продукцію пропонують потенційним покупцям, партнерам. Перед початком виставки організатори сказали, що виставка буде повною мірою відображати результати та висновки понад двох років повномасштабної війни Сил оборони України проти російсько-окупаційного війська.

Є шість основних напрямків, на які варто звернути увагу: дрони, мобільні системи протиповітряної оборони, далекобійна артилерія, протимінна боротьба, електронна боротьба і бронетехніка.

На виставці Eurosatory вперше було показано український дрон під назвою "Булава". Візуально він схожий з російським "Ланцетом", є фотографія цього дрона, є певні технічні характеристики, і власне цей дрон, як заявлено втілює в себе, найкращі технічні рішення пов'язані з багатоваріантною бойовою частиною, спроможністю діяти в умовах застосування  засобів електронної боротьби, працювати в день та вночі в умовах використання засобів РЕБ противника з допомогою штучного інтелекту. Тобто цей зразок має дальність понад 40 км бойового радіуса використання. Але ми розуміємо, що у будь-якому разі такі нові зразки впливають на лінію фронту тоді, коли вони постачаються в достатньо масовій кількості, серійно виготовляється і наші воїни мають тактику використання цих бойових дронів. Сподіваємось, що такі засоби, такі технічні підходи найближчим часом будуть реалізовані і ці українські "булави" з’являться у наших військових і зможуть певним чином ефективно знищувати противника.

На виставці продемонстровані зразки наземних роботизованих платформ, які так само використовуються на лінії фронту. Компанія Skyeton продемонструвала свій безпілотний комплекс ACS-3, який може здійснювати політ на понад дві з половиною тисячі кілометрів. На виставці були різні варіації бойового спорядження під дрон, в тому числі камери, фотоапарати, дрони які можуть приєднуватися до цього літального апарату. Показали боєприпаси, які можна скидати з цього дрону та інші компоненти, які дозволяють зробити з нього реальну машину поля бою.

Антон Міхненко, військовий експерт, редактор журналу Ukrainian Defense Review компанії Defense Express розповів, що організатори виставки цього року зробили акцент на штучному інтелекту: "Вони зосередили увагу на тому, що ШІ має здійснити допомогу у використанні тих чи інших зразків озброєння і військової техніки в ході бойових дій. Вони прекрасно розуміють і відстежують події, які відбуваються на фронті російсько-української війни. Вони бачать, яка сьогодні існує потреба".

За його словами, Eurosatory, це виставка технологічних рішень і перспективних технологічних рішень. Багато рішень, які презентуються, ще не використовувалися в ході бойових дій, а отже — є на межі прототипів. 

"Робляться акценти на засобах боротьби проти дронів. Вони присутні на виставці практично на кожному стенді компанії, яка займається цим питанням. Присутні комплекси радіоелектронної боротьби й протидії дронам. Якщо ми бачимо БТР французького виробництва, БМП чи іншу броньовану техніку, то можна сказати, що елемент протидії БПЛА вже присутній. Безумовно, там стоїть якась антенка, вона буде використана саме для того, щоб давити, а не здійснювати комунікацію", - розповів Міхненко.

Українські виробники приватного сектору представлені достатньо непогано, каже Міхненко. Але варто розуміти, що вони відрізняються від іноземних. Вони по-іншому дивляться на низку рішень. Вони придивляються до роботизованих платформ, безпілотних надводних кораблів, безпілотників. Склалося враження, що ця виставка — певний перехідний етап. Немає такого універсального рішення, яке 100% можна використати на полі бою. В будь-якому разі противник може знайти інший засіб, щоб можна було діяти. 

"Я не побачив комплексних рішень, системних рішень, які дозволяли б системою воювати, де одночасно в тебе перебували б комплекси радіоелектронної боротьби, безпілотні літальні апарати, броня, швидкісна броня і засоби ураження. Так, там є французькі й німецькі рішення, наприклад. Але ж вони "великі", ця велика ціль буде вражена через 10-15 хвилин після появи її на лінії розмежування. Цей перехідний етап впливає на усвідомлення до кінця, яким чином можна застосовувати те чи інше озброєння. Однак, українська делегація, представники Ради національної безпеки й оборони, Міноборони акцентують всім іноземцям: "Хлопців, везіть в Україну, давайте будемо пробувати. Те що ви показуєте, розказуєте, це гарно на картинці, але хід бойових дій іноді буває зовсім іншим. Ефективність доводиться в реальних умовах, а не просто на стендах".

Можна впевнено сказати, що виробники танкового озброєння, враховують виклики сьогодення, реально побачили як горять ці танки. Вони намагаються їх пропонувати одразу з динамічним захистом і комплексом активного захисту.

"Я вперше побачив тут, на виставці, гармату 140 мм, і в принципі танк, який використовує цю гармату німецького виробництва. Тому в принципі, вони розуміють, що противника потрібно буде знищувати на більшій відстані. Але боєприпаси, які використовуються, мають бути більш ефективними і вражати цілі на великій дальності. Захист теж має бути універсальний, від різних засобів ураження. Вони збагнули, що той підхід, який раніше був для бронетехніки, де не використовувався комплекс пасивного динамічного захисту, а просто робився нахил на використання просто якісної сталі, броні, це не цілковито безпечне рішення. Потрібно вдосконалюватися", - додав Міхненко.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.1
    Купівля 41.1
    Продаж 41.56
  • EUR
    Купівля 44.48
    Продаж 45.13
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
26 жовтня
03:18
Джон Кірбі
"Незрозуміло, з якою метою": у Білому домі вважають, що частину солдатів КНДР можуть відправити в Курськ
03:00
Оновлено
Київ. У будинок влучив "шахед". 25.10.2024
РФ ввечері атакувала Україну "шахедами" та ракетами: у Києві та Дніпрі пошкоджені житлові будинки, загинуло 4 людини, серед них - дитина
02:57
Угорщина
МЗС Угорщини викликало посла Хорватії через заяву хорватського міністра оборони щодо України
02:02
Віктор Медведчук
АРМА виставить на продаж 136 картин з колекції Медведчука вартістю 4 млн грн
01:24
G7
Країни G7 домовилися про надання Україні кредиту в $50 млрд, коштом прибутків від активів РФ
2024, п'ятниця
25 жовтня
23:05
Україна розпочала переговори з Болгарією щодо безпекової угоди
23:00
Урсула фон дер Ляєн
Фон дер Ляєн скасувала переговори з Вучевичем через зустріч прем'єра Сербії з російським міністром
22:44
Може контролювати рівень цукру в крові: Apple тестує новий застосунок для хворих на діабет
22:24
Оновлено
Покровськ
Від початку доби на фронті відбулось 142 боєзіткнення. Найгарячіше на Покровському напрямку
22:15
Ексклюзив
військові РФ
Війська КНДР в РФ свідчать про те, що РФ неспроможна сама виграти війну, - генерал-майор запасу СБУ Ягун
21:53
Литва прапор
Литва демонтує лінії електропередачі з РФ і Білоруссю
21:47
Володимир Зеленський
Зеленський доручив створити технологічну Ставку та назвав її пріоритетом дрони
21:16
Зеленський прийняв вірчі грамоти від нових послів шести країн
21:01
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський анонсував з грудня виплати 1 тис. грн кожному українцю. Кошти можна витратити на вітчизняні товари, комуналку, ліки, квитки, книги, донати
20:59
Прапор США
США планують розгорнути глушитель китайських і російських космічних супутників
20:56
Огляд
"Веном: Останній танець"
Коли "Час жити": що подивитися на вихідних
20:52
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Складні бої за Селидове, інтенсивність штурмів окупантів на Курахівському напрямку не зменшується. Колонка Сергія Згурця
20:26
Ексклюзив
Південна Корея, військовий парад
Я не впевнений, що Південна Корея готова стати на боці України у конкретних бойових діях, - дипломат Литвин
20:22
на фото: Костін
Костін: П'ять керівників обласних прокуратур і спецпрокурор написали заяви про звільнення
20:04
Міжнародний кримінальний суд
Україна завершила ратифікацію Римського статуту: він набуде чинності з 1 січня 2025 року
20:00
OPINION
Гутерреш у Казані і спадщина засновників ЄС
19:54
Оновлено
Юрій Климчук, ФК Рух, УПЛ
"Полісся" втратило очки з "Колосом", а "Рух" і "Чорноморець" зіграли внічию. Розклад і результати 11-го туру УПЛ
19:51
Володимир Путін та Кім Чен Ин
МЗС Північної Кореї прокоментувало інформацію про відправку військ до Росії
19:49
гроші
Кабмін спрямував 343,9 млн грн на зарплати бюджетникам і комунальникам у регіонах
19:48
Оновлено
путін
Путін заявив, нібито Україна пропонувала йому нові переговори. В ОП відреагували
19:41
Дональд Трамп та Камала Гарріс, дебати
Трамп і Гарріс мають однакову підтримку серед виборців, - опитування The New York Times
19:30
Ексклюзив
Інструктори з КНДР допомагали окупантам будувати полігон біля Маріуполя і зараз тренують там військових, - Андрющенко
19:29
Молдова
У Молдові невідомий розіслав ЗМІ перелік громадян, нібито повʼязаних з мережею прокремлівського олігарха Шора
19:26
мобілізація, підкуп, ЗСУ
У Києві затримали помічника начальника Подільського РТЦК
19:22
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
19:15
OPINION
Польсько-українське примирення: від історичного конфлікту до співпраці
19:07
Ексклюзив
Кім Чен Ин інспектує війська КНДР
Спецпризначенці КНДР, яких відправили на війну проти України, можуть бути лише першою і не обовʼязково найбільшою партією, - Defense Express
19:07
КНДР, Північна Корея
В Офісі генпрокурора розслідують імовірну співучасть КНДР у війні РФ проти України
19:00
Олаф Шольц
Шольц сказав, що підтримує посередництво Індії в політичному врегулюванні війни РФ проти України
18:49
Російські солдати
РФ у жовтні втратила в Україні до 40 тис. військових убитими й пораненими, – розвідка Естонії
18:47
Максим Жорін
"Враховуючи ситуацію з Селидовим і Покровськом": Жорін із 3-ї ОШБр закликав готувати Дніпропетровщину до оборони
18:46
Глава УГКЦ зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм і подарував йому уламок дрона, збитого над Патріаршим собором у Києві
18:41
"Хезболла" випустила по Ізраїлю 30 ракет: є загиблі та поранені
18:37
окупант Бердянськ
Російські зеки-військові зарізали кадировця в окупованому Бердянську, - "Атеш"
18:37
на фото наслідки атаки на відділення Укрпошти
Укрпошта за два дні втратила три відділення на Донеччині та Херсонщині
Більше новин