Аналітика

Зброя від Південної Кореї, F-16 та нова система ППО для України. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
20 червня, 2024 четвер
21:56

Румунія передає Україні одну з чотирьох наявних батарей Patriot

Зміст

В ніч на четвер 20 червня російські війська атакували територію України. Були пошкоджені енергооб'єкти у чотирьох областях. Ворог застосував 3 балістичні ракети "Іскандер-М". Також потрапила у ціль одна з ворожих ракет Х-59. В результаті протиповітряного бою збито 4 ракети Х-101, 27 ударних БпЛА типу Shahed, 1 ракета Х-59.

На тлі цього з'явилась новина з Румунії, майже з категорії неможливих. На засіданні Вищої ради національної оборони Румунії, сьогодні, 20 червня, було прийнято рішення про передачу Україні однієї батареї Patriot. Повідомляється, що це пов'язано з необхідністю відбиття масованих атак РФ по цивільній інфраструктурі України. Батарея передається безоплатно, у комплектації з ракетами. 

Рішення Бухареста є дійсно потужним кроком, бо країна віддала одну з чотирьох наявних батарей Patriot. При цьому Румунія на перспективу просить, щоб згодом їй надали аналогічну систему. Оскільки Росія створює загрози, Румунія сподівається, що в перспективі отримає схожу батарею від США, у вигляді компенсації.

F-16 для України

Ситуація із захистом нашого повітряного простору ще більше покращиться, якщо Україна отримає винищувачі f16. Командувач ВПС Нідерландів, генерал Арну Столлманн повідомив, що винищувачі f16 піднімуться в небо над Україною вже цього літа, - пише видання The Guardian. Про кількість літаків генерал не сказав. Але ми знаємо, що Бельгія, Данія, Нідерланди і Норвегія пообіцяли надати Україні разом близько 90 винищувачів f16. При цьому лунала теза від України, що літаків може бути більше, ніж пілотів. Є певні затримки з підготовкою пілотів на базах партнерів. Зараз вісім пілотів проходять навчання у Гвардії США, ще 12 на авіабазі в Данії. Третій напрямок - підготовка в Румунії, яка ще не починалася, бо навчальний центр поки готується до розгортання.

Як відомо, на один літак потрібно два пілоти, з урахуванням резервування, і близько 8 техніків. Україна просила у США та інших країн розширити можливості для підготовки пілотів. Сьогодні відбувся брифінг у Пентагоні. Речник оборонного відомства Пет Райдер повідомив, що зараз коаліція військово-політичних сил працює над навчанням українських пілотів. 

Постачання зброї від Південної Кореї

Сьогодні у Південній Кореї заявили, що країна скасовує свою заборону на передачу летального озброєння Україні. Надалі може постати питання про різні напрямки оборонної співпраці, починаючи від артснарядів, артилерії, систем протиповітряної оборони, далекобійних ракет і навіть авіації. Південна Корея має дуже потужний оборонний промисловий комплекс. Україна тривалий час сподівалась, що такі горизонти співпраці з цією країною все-таки відкриються.

Виставка зброї Eurosatory 2024

Сьогодні Україна шукає і постачальників і партнерів на найбільшій виставці зброї у Європі, під назвою Eurosatory. На виставку у Парижі привезли зброю 62 країни, загалом є 2000 зразків. Близько 250 делегацій від 96 держав приїхали туди як покупці. На Eurosatory-2024 є п'ять українських стендів, де продукцію пропонують потенційним покупцям, партнерам. Перед початком виставки організатори сказали, що виставка буде повною мірою відображати результати та висновки понад двох років повномасштабної війни Сил оборони України проти російсько-окупаційного війська.

Є шість основних напрямків, на які варто звернути увагу: дрони, мобільні системи протиповітряної оборони, далекобійна артилерія, протимінна боротьба, електронна боротьба і бронетехніка.

На виставці Eurosatory вперше було показано український дрон під назвою "Булава". Візуально він схожий з російським "Ланцетом", є фотографія цього дрона, є певні технічні характеристики, і власне цей дрон, як заявлено втілює в себе, найкращі технічні рішення пов'язані з багатоваріантною бойовою частиною, спроможністю діяти в умовах застосування  засобів електронної боротьби, працювати в день та вночі в умовах використання засобів РЕБ противника з допомогою штучного інтелекту. Тобто цей зразок має дальність понад 40 км бойового радіуса використання. Але ми розуміємо, що у будь-якому разі такі нові зразки впливають на лінію фронту тоді, коли вони постачаються в достатньо масовій кількості, серійно виготовляється і наші воїни мають тактику використання цих бойових дронів. Сподіваємось, що такі засоби, такі технічні підходи найближчим часом будуть реалізовані і ці українські "булави" з’являться у наших військових і зможуть певним чином ефективно знищувати противника.

На виставці продемонстровані зразки наземних роботизованих платформ, які так само використовуються на лінії фронту. Компанія Skyeton продемонструвала свій безпілотний комплекс ACS-3, який може здійснювати політ на понад дві з половиною тисячі кілометрів. На виставці були різні варіації бойового спорядження під дрон, в тому числі камери, фотоапарати, дрони які можуть приєднуватися до цього літального апарату. Показали боєприпаси, які можна скидати з цього дрону та інші компоненти, які дозволяють зробити з нього реальну машину поля бою.

Антон Міхненко, військовий експерт, редактор журналу Ukrainian Defense Review компанії Defense Express розповів, що організатори виставки цього року зробили акцент на штучному інтелекту: "Вони зосередили увагу на тому, що ШІ має здійснити допомогу у використанні тих чи інших зразків озброєння і військової техніки в ході бойових дій. Вони прекрасно розуміють і відстежують події, які відбуваються на фронті російсько-української війни. Вони бачать, яка сьогодні існує потреба".

За його словами, Eurosatory, це виставка технологічних рішень і перспективних технологічних рішень. Багато рішень, які презентуються, ще не використовувалися в ході бойових дій, а отже — є на межі прототипів. 

"Робляться акценти на засобах боротьби проти дронів. Вони присутні на виставці практично на кожному стенді компанії, яка займається цим питанням. Присутні комплекси радіоелектронної боротьби й протидії дронам. Якщо ми бачимо БТР французького виробництва, БМП чи іншу броньовану техніку, то можна сказати, що елемент протидії БПЛА вже присутній. Безумовно, там стоїть якась антенка, вона буде використана саме для того, щоб давити, а не здійснювати комунікацію", - розповів Міхненко.

Українські виробники приватного сектору представлені достатньо непогано, каже Міхненко. Але варто розуміти, що вони відрізняються від іноземних. Вони по-іншому дивляться на низку рішень. Вони придивляються до роботизованих платформ, безпілотних надводних кораблів, безпілотників. Склалося враження, що ця виставка — певний перехідний етап. Немає такого універсального рішення, яке 100% можна використати на полі бою. В будь-якому разі противник може знайти інший засіб, щоб можна було діяти. 

"Я не побачив комплексних рішень, системних рішень, які дозволяли б системою воювати, де одночасно в тебе перебували б комплекси радіоелектронної боротьби, безпілотні літальні апарати, броня, швидкісна броня і засоби ураження. Так, там є французькі й німецькі рішення, наприклад. Але ж вони "великі", ця велика ціль буде вражена через 10-15 хвилин після появи її на лінії розмежування. Цей перехідний етап впливає на усвідомлення до кінця, яким чином можна застосовувати те чи інше озброєння. Однак, українська делегація, представники Ради національної безпеки й оборони, Міноборони акцентують всім іноземцям: "Хлопців, везіть в Україну, давайте будемо пробувати. Те що ви показуєте, розказуєте, це гарно на картинці, але хід бойових дій іноді буває зовсім іншим. Ефективність доводиться в реальних умовах, а не просто на стендах".

Можна впевнено сказати, що виробники танкового озброєння, враховують виклики сьогодення, реально побачили як горять ці танки. Вони намагаються їх пропонувати одразу з динамічним захистом і комплексом активного захисту.

"Я вперше побачив тут, на виставці, гармату 140 мм, і в принципі танк, який використовує цю гармату німецького виробництва. Тому в принципі, вони розуміють, що противника потрібно буде знищувати на більшій відстані. Але боєприпаси, які використовуються, мають бути більш ефективними і вражати цілі на великій дальності. Захист теж має бути універсальний, від різних засобів ураження. Вони збагнули, що той підхід, який раніше був для бронетехніки, де не використовувався комплекс пасивного динамічного захисту, а просто робився нахил на використання просто якісної сталі, броні, це не цілковито безпечне рішення. Потрібно вдосконалюватися", - додав Міхненко.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.64
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
12:49
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 17, серед них діти
12:46
діти, злочини росії
Парламент підтримав за основу законопроєкт щодо захисту прав депортованих і примусово переміщених дітей
12:40
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
12:37
оператори БпЛА
У ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних роботизованих комплексів
12:35
Помаранчева революція
20-річниця Помаранчевої революції у День Гідності та Свободи
12:26
Італія виділила €160 тис. для Національного інституту раку в Києві
12:20
грузія
На війні в Україні загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі
12:18
Банан, приклеєний до стіни: роботу художника Мауріціо Каттелана продали за $6,2 млн
12:00
Ексклюзив
Обмін полоненими
Як працюватиме закон про виплати військовим, які потрапили у полон чи зникли безвісти: пояснення правозахисниці
12:00
OPINION
Пекін дає зброю Москві. Як це пояснити Трампу?
12:00
електроенергія
У регіонах діють графіки погодинних вимкнень: ситуація в енергосистемі 21 листопада
11:49
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
11:36
На стримінгах зʼявився плейліст зі S.T.A.L.K.E.R. 2 з 440 українськими піснями
11:26
Угорщина розгорне додаткові засоби ППО поблизу українського кордону
11:15
Ексклюзив
Революція гідності
Результати розслідувань знищені і знищуються зараз, - адвокат родичів Героїв Небесної сотні Титич
11:10
Огляд
світ, міжнародний огляд
Ракети Storm Shadow летять у РФ вслід за ATACMS, а Зеленський чекає на смерть Путіна. Акценти світових ЗМІ 21 листопада
11:03
сніг, негода в Україні
Наталка Діденко прогнозує 22 листопада сніг і сильний вітер у більшості регіонів
10:48
На аукціоні за $121 млн продали картину Магрітта, що стало рекордом для художника
10:38
Коригували вогонь з акаунтів родичів: СБУ затримала двох агенток ГРУ
10:38
Пресреліз
GET Business Festival:
GET Business Festival: сила зростання бізнесу у часи викликів
10:33
Оновлено
Атака Дніпра
РФ здійснила масовану атаку по Дніпру: двоє постраждалих, пошкоджений центр реабілітації
10:26
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 21 листопада: скільки коштують євро, долар і злотий
10:24
S.T.A.L.K.E.R. 2
В Україні знизилася швидкість інтернету через реліз гри "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля"
10:11
Десантно-штурмові війська ЗСУ
21 листопада - Введення у храм Пресвятої Богородиці та День Десантно-штурмових військ України
10:04
Літак. авіація, Польща
Польща підіймала свої винищувачі через російську атаку по Дніпру
10:00
OPINION
Курськ, ракети та омріяне "замороження": як українська операція зруйнувала російські плани
09:53
Оновлено
світло
У низці регіонів України запроваджували екстрені вимкнення світла
09:46
Ексклюзив
ППО, ЗСУ
"Ніхто не може змусити Україну піти на капітуляцію": колишній головний військовий прокурор України Чумак
09:43
Оновлено
електроенергія, відключення
Укренерго змінило графіки відключень світла на 21 листопада
09:39
"Ля Палісіада"
Відібраний на "Оскар" від України фільм "Ля Палісіада" покажуть на кінофестивалі у Польщі
09:32
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
"На деяких ділянках ворогу вдалося підійти до річки Оскіл": начальник Куп’янської МВА Беседін
09:18
РФ увечері скинула авіабомбу на житловий квартал Костянтинівки: 6 поранених
08:59
Ексклюзив
Люди самі встановили собі спеціальні умови, - депутатка Херсонської міськради Погомій про ситуацію в місті
08:54
Зіткнення потягів у Польщі
У Польщі зіштовхнулися два вантажні потяги, один з вагонів перекинувся: постраждав машиніст
08:34
OPINION
Зброя, енергетика, гроші: як Польща допоможе Україні в 2025 році
08:31
Оновлено
ЗСУ
Минулої доби на фронті сталося 153 боєзіткнення, з них 34 - на Покровському напрямку
08:23
Ллойд Остін
Міністр оборони Китаю відмовився від зустрічі з главою Пентагону
08:11
Енергодар, Запорізька АЕС
Запорізька АЕС на межі блекауту: через обстріл РФ знеструмлено одну з двох ліній живлення
08:00
OPINION
блог Андрій Магера
Якщо Москва застосує "ядерку", то отримає таку ж відповідь
07:36
ЗСУ знищили втрати ворога
РСЗВ, 50 артсистем, 8 танків і 1510 військових: втрати РФ за добу війни в Україні
Більше новин