Демарш Коломойського
23 березня може стати точкою неповернення для команди Ігоря Коломойського, яка кинула публічний виклик центральній владі
Заява голови СБУ Валентина Наливайченка про можливу причетність заступників голови Дніпропетровської ОДА до вбивств і контрабанди, і як реакція – вихід чотирьох депутатів, близьких до Коломойського, із фракції БПП, а також обіцянка дніпропетровців скликати свій Майдан – все це означає те, що в Україні відкрито новий фронт – внутрішній. Те, що вчора ще виглядало як банальний перерозподіл сфер впливу, сьогодні скидається на початок "війни" між основними фінансово-політичними групами України.
Ігор Коломойський, який прийшов рік тому у крісло голови Дніпропетровської ОДА у досить непростий для країни та області час, очевидно, розраховував на адекватну оцінку його дій з боку центральної влади. А простіше кажучи – на дивіденди у бізнесі та політиці. Ігор Валерійович не мав наміру нікому поступатися. Ані президентові, ані прем’єрові, ані Пінчуку, ані Ахметову, ані Фірташу. Що він у черговий раз і продемонстрував на прикладі "Укртранснафти" і "Укрнафти". Хоча, погодьтеся, виглядає дивним, коли чиновник, який представляє владу, воює із цією самою владою, обстоюючи свої бізнес-інтереси.
Останні події навколо "Укртранснафти" і "Укрнафти", під час яких господар "Привату" чітко артикулював свої наміри щодо цих двох компаній, схоже, не залишили вибору Петрові Порошенку. Поява бронемашин та озброєних людей, які, як твердив Ігор Коломойський, готувалися захищати "Укртранснафту" і "Укрнафту" від рейдерських атак, змусили спершу Арсена Авакова заявити про намір у 24 години роззброїти приватні охоронні фірми. А згодом Петро Порошенко наголосив, що у жодного губернатора не буде своїх "кишенькових" збройних сил. На кого натякали голова МВС і президент, зрозуміло – на Коломойського. А от Наливайченко прямим текстом заявив про злочинну діяльність соратників Ігоря Коломойського.
У Дніпропетровську це сприйняли як оголошення війни. Один із заступників голови обласної держадміністрації Геннадій Корбан публічно заявив: у Києві влада прокралася, забрехалася і їй пора піти. Іншими словами влада Дніпропетровщини висловила вотум недовіри владі центральній, якій вона, власне, і підпорядковується. А четвірка нардепів із БПП – Віталій Купрій, Андрій Денисенко, Олександр Дубінін та Валентин Дідич оголосила про свій вихід із пропрезидентської фракції.
Що далі? Київ тепер має відповісти на виклик Дніпропетровська. Питання – як. Відставка Коломойського? Арешт його нинішніх соратників, яких СБУ звинувачує у причетності до вбивства і контрабанди? Чи навпаки – перемовини із дніпропетровськими бунтівниками? Слово – за президентом Порошенком. Утім, очевидно, що цього разу глава держави не обмежиться лише доганою дніпропетровському губернатору. Очевидно, від цієї відповіді залежатиме і те, як швидко завершиться "війна" між фінансово-політичними групами України.
- Актуальне
- Важливе