Європа на Близькому Сході. 5 причин відвідати Ізраїль

Юрій Корогодський
9 липня, 2016 субота
12:10

Сонячна погода майже весь рік. Храми Єрусалима, набережна Тель-Авіва, розваги Ейлата. Три моря, які присутні майже всюди

Це все Ізраїль, маленька близькосхідна країна, про яку так часто говорять в Україні.

Ізраїль останнім часом стає популярним туристичним напрямком для мешканців нашої країни. Розташований на перетині Європи та Азії, він надто колоритний та своєрідний. І побачити цю країну не так вже й складно для нас.

Доступність

Ізраїль більш доступний для українських туристів порівняно з іншими країнами, які можна віднести до західного світу. Між нашими державами немає візового режиму, і це суттєво спрощує підготовку до подорожі.

Хоча авіабілети зазвичай не дуже дешеві, час від часу туристи можуть потрапити на акції для економних пасажирів. В таких випадках подорож в обидва кінці коштуватиме близько 200 доларів.

Є ще одна причина, яка робить Ізраїль більш доступним порівняно з іншими туристичними напрямками. В Ізраїлі мешкають більше мільйона вихідців з колишнього Радянського Союзу. Серед них багато вихідців з України.

Тож у багатьох районах не буде мовного бар’єру, який ускладнює туристам пересування в інших випадках. На вулиці, на зупинках громадського транспорту, у супермаркетах можна отримати багато пояснень чи порад від людей, які вас добре зрозуміють. 

Якщо в Єрусалимі побачити колишніх радянських мешканців можна не так часто, то в Тель-Авіві чи Хайфі це не є проблемою. Вирізнити їх на вулиці нескладно,оскільки вихідці з колишнього СРСР за зовнішністю трошки відрізняються від корінних ізраїльтян.

Російської мови на вулицях в Ізраїлі дуже багато. Вона там присутня навіть у більшому обсязі, ніж треба. Українською майже не розмовляють, але можуть зрозуміти.

Єрусалим

Святе місто – то окрема розмова. В його історичній частині розташовані святині трьох релігій: християнства, юдаїзму, іслама. Іноді вони знаходяться так близько одна від одної, що ти відчуваєш себе на перехресті простору та часу.

Зокрема, в Старому місті Єрусалима знаходиться Храм Гробу Господнього, відомий також під назвою Храм Воскресіння Христового. Вважається, що на місці де зараз розташована ця церква, було розп'ято і поховано Ісуса Христа і там Він потім воскрес. На Великдень тут сходить благодатний вогонь.

До Храму можна підійти вузькими вуличками Старого міста. За кілька кварталів до нього мандрівник ще може і не здогадуватись, що наближається до святині. Більшу частину Старого міста займає арабський ринок. Заблукавши на ньому, можна провести цілий день в оточенні галасливої східної торгівлі. Просто пройти повз лавки з сувенірами,одягом, взуттям не вдасться. Продавці наздоженуть вас і наполегливо почнуть вимагати уваги до своїх товарів.

Майже поряд з християнськими святинями Єрусалима розташовані святі місця юдеїв та мусульман. Туристи можуть покласти записку до Західної стіни зруйнованого Храму, яку в Україні помилково називають Стіною плачу. Трошки вище Західної стіни розташована мечеть Аль-Акса, яка є третью за значенням святинею для мусульман.

Море

Його в Ізраїлі багато. Практично півкраїни мешкає на узбережжі Середземного моря. Така ситуація дозволила перетворити цілу низку ізраїльських міст на курорти з розвиненою інфраструктурою та насиченим життям.

Тель-Авів з передмістями чекає туристів вдень і вночі. Як кажуть щодо цього ізраїльтяни: «Коли Єрусалим молиться, то Тель-Авів веселиться, а Хайфа працює».

Тель-Авів є повною протилежністю Єрусалиму. Хоча це одна країна і відстань між містами складає приблизно годину на автобусі, різниця у способі життя вражаюча.

Космополітичний, розважальний, веселий і легкий Тель-Авів своє присутністю немовби компенсує серйозність Єрусалима. По його набережних можна гуляти цілодобово. Вони справляють враження радісної та безтурботної безкінечності.

Якщо набридне гуляти по набережній Тель-Авіва, то можна вирушити до Червоного моря. Невеличке місто-курорт Ейлат зустріне вас більш сухою, ніж у Тель-Авіві погодою. Спека тут переноситься значно легше, хоча градуси ті самі.

Курорт Ейлат

Ейлат розташований неподалік кордону з Єгиптом та Йорданією. Мандрівникам навіть пропонують спецрейс на кораблі до морського прикордоння трьох країн, які раніше воювали, а тепер мають мирні угоди і практично поряд розвивають туристичну індустрію.

Фестивалі

Влітку в Ізраїлі відбувається багато цікавих масових заходів, фестивалів, концертів, ярмарків. Вони переважно розраховані якраз на значну присутність іноземних туристів.

Зокрема, 17-21 липня у місті Карміель на півночі країни відбудеться фестиваль танцю. Цей захід відбувається вже більше 20 років. Фестиваль триває три дні без перерви та збирає близько 50 тис. учасників з Ізраїлю і інших країн . 
У серпні в Єрусалимі відбувається фестиваль вина, в якому беруть участь десятки старих і молодих виноробницьких господарств. Також у цей час відбуваються міжнародний фестиваль лялькових театрів та фестиваль пива.

Десятки театральних, танцювальних, циркових і музичних колективів збирає фестиваль вуличних театрів, який за традицією відбувається у тель-авівському передмісті Бат-Ям.

У другій половині серпня приморська Нетанія запрошує на фестиваль клоунади. У програмі заходу виступи як для дітей, так і дорослих глядачів. 

Якщо поїхати на самий південь країни, то можна потрапити на фестиваль джазу на Червоному морі (Ейлат), а повернувшись на північ поринути у хвилюючий світ клезмерської і хасидської музики. Фестиваль клезмерів відбувається у місті Цфат, на сценічних майданчиках розташованих в мальовничому старому місті.

Лікувальний туризм

Ізраїль можна також відвідати з метою лікувального туризму. Для цього добре підходить Мертве море, розташоване на відстані однієї години на автобусі від Єрусалима. Тепла погода тримається там весь рік. Навіть коли в Єрусалимі взимку прохолодно та йде дощ, на Мертвому морі сонячна погода.

Мертве море є безстічною солоною водоймою. Його узбережжя знаходиться на рівні приблизно 400 м нижче рівня моря. Тонути там не вдасться. Навпаки, людина під час купання може витягнутись на всю довжину тіла, лежачи на спині і склавши руки на грудях, причому велика частина тіла залишатиметься над водою. При цьому можна підняти голову для більш класного фото на згадку про ці місця.

Лікування на Мертвому морі відбувається на основі багатої мінералами і корисними органічними сполуками води, цілющих грязей і термальних джерел. Каталізатором лікувального процесу стає насичене киснем і парами брому повітря.

Навколо Мертвого моря також розташовані цікаві природні заповідники, де можна гуляти весь день. Один з найцікавіших з них - оазис-заповідник Ейн-Геді, розташований в Юдейській пустелі, на західному березі Мертвого моря. Заповідник насичений різними археологічними пам’ятками, деяким з яких багато тисяч років.


Читайте також: Європа під боком. 5 причин подорожувати Польщею


 

Теги:
Читайте також:
Київ
+11°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.06
    Купівля 39.06
    Продаж 39.53
  • EUR
    Купівля 42.23
    Продаж 42.95
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
28 березня
19:21
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
19:06
шпигун
У Польщі  провели спецоперацію проти російської шпигунської мережі
19:02
Оновлено
Україна-НАТО
Відбулося позачергове засідання Ради Україна - НАТО
18:44
Президент Зеленський з головою Національних зборів Франції Яель Брон-Піве
Голова нижньої палати парламенту Франції прибула до України та зустрілася з Зеленським
18:36
Зеленський Джонсон
"Ухвалення допомоги для України критично важливе": Зеленський поговорив зі спікером палати представників Джонсоном
18:28
соцмережа Х (Твіттер)
Маск розповів, які користувачі отримають доступ до преміум-функцій соцмережі X безкоштовно
18:19
Ексклюзив
Атака Харкова
У Defence Express розповіли про бомбу УМПБ Д-30СН, якою РФ вдарила по Харкову 27 березня
18:07
Денис Пушилін
Організували "вибори" Путіна на ТОТ Донеччини: СБУ оголосила підозру Пушиліну та двом його поплічникам
18:06
На фото: "Київська пектораль – 2023"
Театральна премія "Київська пектораль – 2023" оголосила переможців
18:05
війна з росією нафта безпілотник
Куйбишевський НПЗ в Росії після удару БПЛА повністю зупинив роботу, - ЗМІ
18:02
OPINION
Олексій Панич
Америка завжди буде проти ударів углиб Росії
17:56
зниклі безвісти
За час повномасштабної війни кількість зниклих безвісти сягнула 50,1 тис. осіб, - Нацполіція
17:55
Оновлено
Прем'єр міністр України Денис Шмигаль та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск
Україна запропонувала 5 кроків для розблокування кордону, - Шмигаль після зустрічі з Туском
17:41
Марʼяна Безугла
"Питання суто політичне": у Раді припустили, чому Безуглу не виключають із фракції "Слуги Народу"
17:32
Володимир Зеленський
"Наприкінці травня або в червні": Зеленський розповів, коли Росія може розпочати новий великий наступ в Україні
17:32
Росіяни відкрили вогонь по таксі у Херсоні
Росіяни відкрили вогонь по таксі у Херсоні: водій загинув, пасажирів поранено
17:28
книжка - російська пропаганда і продається в Португалії
У Португалії видали книжку про війну в Україні з російською пропагандою, українці відреагували
17:22
СУ-35 збитий
У море біля Севастополя впав військовий літак: пілот катапультувався
17:20
путін
Путін мріє про відновлення радянської імперії в кордонах СРСР, – Зеленський
17:10
Ексклюзив
Саміт ЄС, Віктор Орбан
Орбан буде вимушений змінити тактику: Тібор Томпа про нові протести в Угорщині
17:03
Верховна Рада
"Нічого не проголосували": Верховна Рада провела півторагодинне засідання
17:01
Аерофлот
Росія в обхід санкцій ввозить запчастини для авіації через Габон: обсяг експорту $1,5 млрд
16:30
Росіяни атакували з мінометів поліцейських, які прибули на місце обстрілу на Херсонщині
16:30
машина для розмінування WISENT 1
Спецтранспорт, дрони та озброєння: Німеччина надала Україні новий пакет допомоги
16:26
На фото: Анастасія Приходько
Анастасія Приходько прокоментувала смерть свого турменеджера під час її концерту
16:13
Очільник МЗС Латвії Каріньш подав у відставку через скандал зі спецрейсами
16:08
Ексклюзив
Мирослав Чех
Над Польщею нависає російська загроза, а уряду байдуже, - польський політик Чех
16:06
Ексклюзив
Російські окупанти без опізнавальних знаків у Криму у 2014 році. Фото надано автором
Для наступу на Харків 100 тис. недостатньо: у бригаді Гвардії наступу припустили, скільки військ потрібно РФ, щоб захопити місто 
16:00
OPINION
Богдан Буткевич
Звільнення Данілова — це страх Зеленського. Через підступи Єрмака
15:59
ЗСУ, мобілізація
Мобілізація: на Полтавщині поліція отримала від ТЦК звернення про доставку 30 тис. військовозобов'язаних
15:48
На фото: Стівен Спілберг
Стівен Спілберг назвав "Дюну 2" одним з найяскравіших науково-фантастичних фільмів, які він бачив
15:39
На фото: потяги
Україна та Словаччина цьогоріч запустять новий залізничний маршрут Київ - Кошице
15:04
Ілюстративне фото
Росіяни вдарили по селу на Харківщині: вбили жінку та поранили чоловіка
15:02
Авдіївка
Заступник комбрига 3-ї штурмової Жорін розповів про пріоритет росіян на Авдіївському напрямку
14:48
окупанти Мелітополь
У Мелітополі окупанти використовують авто з РЕБ "Пелена" для блокування мобільних і захисту від вибухових пристроїв, - Федоров
14:47
малюнок, діти
У Мінсоцполітики розповіли, скільки дітей в Україні потребують усиновлення
14:32
На фото: гурт "Бумбокс"
"Бумбокс" презентував пісню "Фіртка", записану в проміжках між бойовою роботою
14:02
OPINION
Ольга Лень
"СВО" проти України стала "священною війною" Росії
14:00
щеплення вакцинація
Захищає від штаму "Омікрон": в Україну доставили понад чверть мільйона доз вакцини проти COVID-19
13:55
Джонні Депп "Пірати Карибського моря"
Наступних "Піратів Карибського моря" знімуть без Джонні Деппа, - продюсер
Більше новин