Росія - агресор, який має сидіти під санкціями. Що сказали на ПАРЄ

Дмитро Гомон
13 жовтня, 2016 четвер
16:32
Зміст

Після шуму через слова Олланда та обурення промовою президента ПАРЄ асамблея ухвалила документи на підтримку України

У сесійному залі ПАРЄ в середу, 12 жовтня, схвалили дві резолюції. У першій, яку підготувала чеський делегат асамблеї Крістіна Зелєнкова йдеться про політичні наслідки російської агресії в Україні. У другій, яку підготувала німецький делегат Марілуїза Бек, йдеться про порушення прав людини в Криму, "ЛНР" і "ДНР".

Дуже важливо, що ухвалено рішення продовжити покарання для делегації РФ. Таким чином, росіяни, попри бажання президента ПАРЄ Педро Аграмунта, не з'являться в січні на черговій сесії асамблеї.

Що додали в резолюції українці

У документи було внесено ряд поправок за підписами українських делегатів: Володимира Ар'єва, Олексія Гончаренка, Олени Сотник, Мустафи Джемільова, Сергія Кіраля, Сергія Соболєва та Надії Савченко. Зокрема, у назві резолюції Зелєнкової слова "конфлікт в Україні" замінили на "російську агресію в Україні". Абстрактний конфлікт чи саме російська агресія - важлива й принципова різниця.

Читайте також: Ганьба Європи. Як у ПАРЄ намагаються миритися з Кремлем

Також за ініціативи українців у тексті з'явився абзац, який засуджує проведення виборів у Держдуму РФ в окупованому Криму. Він ставить під сумнів легітимність російського парламенту вцілому. Ще одна поправка закликає зберігати санкції як засіб економічного тиску на Росію.

У резолюцію Марілуїзи Бек додали актуальний абзац, який схвалює оприлюднення Спільною слідчою групою попередніх результатів розслідування щодо катастрофи малайзійського "Боїнга".

В українську делегацію входять також опоблоківці Юлія Льовочкіна та Дмитро Шпенов. З їх подачі в резолюції також з'явились деякі правки. В одній із них, зокрема, висловлюється жаль з приводу "регулярного тиску на політичну опозицію та незалежні медіа".


Якщо перекласти на людську мову, йдеться про колишніх регіоналів та їхні ЗМІ, що співають в унісон з Кремлем.


Політичні наслідки російської агресії

Резолюція Зелєнкової починається зі слів про стурбованость ПАРЄ політичними наслідками російської агресії як для самої України, так і для загальної стабільності і безпеки в Європі. Зокрема, згадуються втрати українців з середини квітня 2014 року: 9 300 вбитих, більше 21 500 поранених і майже 1,5 млн людей, які залишили свої будинки в результаті конфлікту. Сотні знаходяться в полоні або вважаються зниклими без вісти.

Асамблея вкотре засудила незаконну анексію Криму. Далі йдеться про те, що РФ, незважаючи на засудження світового співтовариства та санкції, не відмовляється скасувати незаконне рішення та погіршує становище в галузі прав людини на півострові.

Далі перераховуються такі порушення: незаконні вибори в Держдуму в Криму, заборона Меджлісу, заборона доступу на півострів органів з прав людини Ради Європи, дії проти критично налаштованих ЗМІ, залякування і переслідування опонентів, випадки зникнення і загрози викрадення, репресії осіб, що належать до меншин, зокрема, кримських татар.

Щодо окупованого Донбасу, ПАРЄ висловила глибоку стурбованість з приводу порушень режиму припинення вогню, що, у свою чергу, є порушенням Мінських угод. Окремо згадується перешкоджання пересуванню спостерігачів моніторингової місії ОБСЄ.

ПАРЄ знову закликає Росію вивести свої війська з території України і припинити військове постачання для сепаратистів.

Далі йдеться про умови, без дотримання яких неможливо провести вибори на Донбасі. Це більш високий рівень безпеки, повний доступ спостерігачів ОБСЄ на всій території Донбасу, закриття і взяття під нагляд ОБСЄ кордону, повне виведення російських військ, найманців і зброї, а також безпечне зберігання зброї під міжнародним контролем.

Окрім того, нагадує документ, потрібно забезпечити можливість участі у виборах всім українським партіям, а українським ЗМІ - висвітлювати виборчу кампанію, а громадянам України, які переїхали в інші регіони або в РФ взяти участь у голосуванні.

Далі в документі вітають звільнення з російського полону Надії Савченко, Юрія Солошенка, Геннадія Афанасьєва та інших ув'язнених. Асамблея закликає притягти до відповідальності винних у незаконних вбивствах, насильницьких зникненнях і тортурах по обидві сторони від лінії зіткнення.

Кілька пунктів присвячені актуальній ситуації в Україні: необхідності боротьби з корупцією, гармонізації суспільства, неприпустимості тиску на політичних опонентів та ЗМІ. Згадується про неупереджене розслідування випадків насильства під час демонстрацій на Євромайдані та трагічних подій в Одесі в травні 2014 року.

"Європейський союз повинен винести власні уроки і роздумувати над стратегіями для майбутнього регіону", - йдеться в резолюції.

Порушення прав людини

Окрім важливих, але доволі загальних фраз щодо порушення прав людини в доповіді Марілуїзи Бек є вагомий висновок про неможливість проведення виборів на окупованій території за нинішніх умов. Вона пояснює, що цьому перешкоджає "поточна ситуація в "ДНР" та "ЛНР", яка характеризується відсутністю безпеки, залякуванням і безкарністю, відсутністю свободи слова та інформації".

Ще один важливий нюанс - Росія, яка де-факто здійснює контроль територій "ЛНР" і "ДНР", несе відповідальність за захист місцевого населення. "Тому Росія повинна гарантувати права всіх жителів Криму, а також людей на території підконтрольної "ДНР" та "ЛНР", - написано в документі.

Фактично, це означає, що саме Росія несе відповідальність за вчасні нарахування пенсій та соціальних виплат людям на окупованих територіях та має забезпечити елементарні умови існування тамтешньому населенню.

Перераховуючи порушення прав людини в Криму і окупованій частині Сходу України Марілуїза Бек згадує позасудові страти, викрадення, тортури, нелюдське і таке, що принижує людську гідність поводження, незаконні затримання та непропорційне обмеження свободи слова та інформації.

Доповідачка наголошує, що жертви порушень прав людини не мають у своєму розпорядженні ефективних засобів правового захисту: суди в "ЛНР" та "ДНР" нелегітимні, українські - важкодоступні та не можуть забезпечити виконання своїх рішень на окупованих територіях.


"У Криму українці і кримські татари сильно залякані вищезазначеними порушеннями прав людини, а також тим фактом, що це залишається безкарним. Багато з них були змушені покинути Крим. Паралельно всіх жителів Криму змусили силою отримати російські паспорти і відмовитися свого громадянства України, щоб мати доступ до медичного обслуговування, житла і інших основних послуг", - йдеться в резолюції.


Є абзац у резолюції, в якому чути відлуння так званих "тюрем СБУ": українську владу звинувачують в тому, що вона досі не надала доступ міжнародним спостерігачам до всіх місць утримання під вартою, зокрема, й тих, якими відає СБУ.

Завершується резолюція великим переліком вимог та пропозицій до України, Росії та міжнародного співтовариства. Зрозуміло, що Росія, яка відмовляється виконувати навіть рішення Європейського суду з прав людини, робитиме вигляд, що резолюції ПАРЄ - пустопорожні папірці.

Але насправді оці всі міжнародні документи цеглинка за цеглинкою складають сучасну історію та формують імідж Росії як держави агресора навіки. Так про це і вчитимуть діти майбутнього в школах.

Теги:
Читайте також:
Київ
+13°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.38
    Купівля 39.38
    Продаж 39.88
  • EUR
    Купівля 42.19
    Продаж 42.88
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
3 травня
07:35
розбита російська техніка
Армія РФ за добу війни в Україні втратила 1270 військових, 58 артсистем і 22 танки
07:25
ЗСУ генштаб війна з Росією
"За тиждень противник не просунувся": у ЗСУ розповіли про ситуацію навколо Часового Яру
07:12
коронація Чарльза ІІІ
Уперше створений без використання шкіри: королю Чарльзу ІІІ презентували коронаційний сувій
06:59
Киргизстан
МЗС Киргизстану закликало громадян утриматися від поїздок до Росії
06:55
Таліби
Таліби планують побудувати логістичний пункт для експорту російської нафти
06:40
Джо Байден
Байден зменшить увагу до війни в Україні у передвиборчий період, - Politico
06:35
Олімпіакос, Ліга конференцій
Ліга конференцій: результати перших матчів півфіналу
06:33
Туреччина . Посольство в Україні в Києві
Туреччина готова повністю припинити торгівлю з Ізраїлем через гуманітарну ситуацію в Газі
06:19
Володимир Путін і Сергій Шойгу
ISW оцінив відносини Шойгу й Путіна після невдач Кремля в досягненні військових цілей в Україні
06:18
США і РФ
Російські військові увійшли на авіабазу в Нігері, де розміщені війська США, - Reuters
05:58
Вадим Скібіцький, заступник начальника ГУР МО України
Росія використовує "тришаровий" план з дестабілізації України, – розвідка
05:39
Грузія та США
Прем'єр-міністр Грузії відмовився відвідати США через закон про "іноагентів"
05:35
П'єр-Емерік Обамеянг, Марсель - Аталанта, Ліга Європи
Ліга Європи: результати перших матчів півфіналу
04:51
Дмитро Пєсков
Пєсков відхрещується від застосування РФ хімічної зброї: російські фейки і маніпуляції за 2 травня
04:15
Крим, Севастополь, Атеш
"Є пріоритетною метою": партизани розвідали склад ракет для ППО у Криму
03:10
Валерій Бондар, Шахтар
"Розумію, у країні війна, але і про футболістів треба думати": гравець "Шахтаря" поскаржився на спеку у Києві
02:01
фейк, пропаганда, Володимир Соловйов, дезінформація, російські фейки
Росія намагається дискредитувати Українську формулу миру. Пояснення ЦПД
01:33
Молодіжна збірна України, Україна U21
Олімпіада-2024: збірна України з футболу дізналась останнього суперника
01:23
Девід Кемерон
Україна має право використовувати британську зброю для ударів по РФ, - Кемерон
00:56
Бурятія
Автівки п'яних бурятів хочуть відправляти на війну в Україну
00:54
Саміт ЄС, Емманюель Макрон
Франція і Японія планують розпочати переговори про взаємний доступ військ, - Reuters
00:35
Михайло Мудрик, Челсі, АПЛ
"Челсі" обіграв "Тоттенгем" в АПЛ: Мудрика визнали найкращим гравцем матчу
00:22
Вадим Скібіцький
РФ не спроможна взяти велике місто, як Харків чи Суми, - ГУР
00:17
Флоріан Вірц, Баєр, Ліга Європи
"Баєр" впевнено переміг "Рому" та продовжив шалену безпрограшну серію
00:01
Понад 100 росіян загинули під час удару ATACMS по полігону на Луганщині, - NewsWeek
2024, четвер
2 травня
23:00
Оновлено
Угорщина
В Угорщині після конфлікту на роботі від ножових поранень загинув українець
22:58
Китай та росія
Росія та Китай можуть співпрацювати у підготовці вторгнення на Тайвань, - розвідка США
22:57
Тарас Кремінь
"Російськомовні покручі, які не подобаються українцям": Кремінь закликав Раду перейменувати низку міст
22:43
на фото: супутник ALOS-3
Росія може застосувати ядерну зброю у Космосі: під загрозою більшість цивільних супутників, - Пентагон
22:31
нафта
"Талібан" планує побудувати логістичний центр для експорту нафти з РФ
22:23
газопровод
Чернишов закликав Туреччину зберігати газ в Україні
22:14
Ексклюзив
Війна з РФ є потрійною червоною лінією для НАТО, - дипломат Огризко про альтернативи вступу України до Альянсу
22:13
РФ обстріляла село на Донеччині: серед загиблих – дитина
22:09
Оновлено
РФ ударила по Дергачах на Харківщині: серед постраждалих – вісім дітей
22:00
Фінляндія
Командувач армії Фінляндії Яккола назвав малоймовірним напад РФ на країни НАТО
21:52
Михайло Подоляк
В ОП розраховують на "спільне європейське рішення" щодо повернення чоловіків в Україну, – Подоляк
21:37
Речник міністерства оборони США Джон Кірбі
США прагнуть припинити постачання китайської електроніки до Росії, - Білий дім
21:28
Ексклюзив
Франція
Військовий Лапін назвав два ключові фактори для введення французьких військ в Україну
21:25
військова співпраця рф, КНДР та Ірану
Ракети, снаряди та БПЛА: У США розповіли про військову співпрацю Росії з КНДР та Іраном
21:24
«20 днів у Маріуполі»
У Росії заблокували сайт режисера фільму "20 днів у Маріуполі" Чернова
Більше новин