Бюджетні квартири в новобудовах. Все, що треба знати перед покупкою

25 липня, 2017 вiвторок
11:29

Що пропонують забудовники та скільки коштують квартири у класі "економ"

Зміст

Купувати квартири у новобудовах – стало певним трендом останніх декількох років. Жителі мегаполісів ставлять на ваги всі «плюси» та «мінуси» первинного і вторинного ринків житла. І за зрозумілими причинами перевагу надають квадратним метрам у новобудовах.

Для цього є усі передумови – забудовники турбуються про комфорт жителів, інфраструктуру – дитячі садки, крамниці та інші, особливо коли житловий комплекс складається з декількох об’єктів.

Фасад таких будівель утеплено сучасними матеріалами – зазвичай мінеральною ватою, пінопластом, що роблять їх енергоефективними. Інші будівельні матеріали – стіни з газобетону або цегли утримують тепло.

А от кількість планувань, форм, розмірів квартир вражає – від найменших – smart у 20 кв. м, які дуже популярні у всьому світі до типових одно-, багатокімнатних квартир. Словом, на будь-який смак та гаманець.

Наприклад, нещодавно було облаштовано найменшу smart-квартиру у Римі площею 7 кв. м. Києву та містам-мільйонникам до таких площ вже недалеко. Тут «економ-клас» представлений зручними одно,-багатокімнатними квартирами.

Тож, що пропонують забудовники та скільки коштують квартири у класі «економ».

Від чого залежить ціна

По-перше, етап будівництва. Найдешевші квартири  на початковому етапі – котловані , найдорожчі - у добудованих об’єктах або навіть прийнятих в експлуатацію. 

Зазначимо, що найменша вартість квадратного метра спостерігається у 3-4-кімнатних квартирах або з незручним плануванням, вікнами на стіну сусіднього будинка та іншими. Найвища – у 1-2-кімнатних, або ж «smart».

По-друге, - на вартість впливає ім’я та репутація забудовника, створена роками. Будують як компанії з іменем, так і новачки на ринку, особливо в передмістях. Тому варто вивчити репутацію та портфоліо забудовників.

По-третє, - будівельні матеріали каркаса та стін. Наприклад, із залізобетона  квартири коштують дешевше, за монолітно-каркасною технологією дорожче. Те ж саме стосується матеріалів стін - газоблока дешевше, цегли - дорожче, з утепленням так само.

По-четверте, місце розташування об'єкта. Зазвичай будинки класу «економ» розташовані у кращому випадку у спальних районах неподалік станцій метрополітену або зручних транспортних розв’язок. Завдяки ним жителі дістануться протягом 30 хвилин до центра міста. У гіршому на околицях міста з незручною транспортною розв’язкою.

По-п’яте, на вартість впливають наявність або ж відсутність інфраструктурних об’єктів на території житлового комплексу, так і поруч з ним.

Вартість квартир економ-класу

За таким принципом встановлюються ціни на квадратні метри як в сателітах столиці, так і в містах-мільйонниках і їх передмістях. У Києві «цінники» варіюються від 13 000 грн до 50 000 грн за кв.м. Найдешевша вартість як раз і припадає на житло економ-класу. 

Найближчі від столиці на відстані до 5 км роташовані село Петропавлівська та Софіївська Борщагівка, село Старопетрівське, місто Вишневе. Тут квадратний метр коштує від 12 000 грн до 25 000 грн.

Подалі від Києва на відстані від 5 до 10 км - у місті Ірпені - ціни починаються від 10 000 грн до 20 000 грн, Вишгороді - 12 000 грн.

А от на лівому березі всі заміські пропозиції знаходяться на відстані не менше 10 км від столиці. У Броварах - від 13 000 грн до 18 000 грн, Борисполі від 11 000 – 18 000 грн.

Читайте такожКвартира в новобудові. Як не стати жертвою шахраїв-забудовників

Щодо інших великих міст України, у Львові - найдешевші пропозиції від 9 000 середньозважені від 12 000 грн, найдорожчі від 16 000 грн. Активно забудовуються супутники -  смт. Брюховичі та місто Винники. Як і першому, так і другому випадках цінники починаються від 9 500 грн, закінчуються 14 000- 15 000 грн.

В Одесі - від 12 000 до 20 000 грн. Харкові від 8 400 до 14 000 грн, Дніпрі від 7 600 до 15 000 грн

Що очікувати від квартири "економ"

Як вже згадувалося, сучасні забудовники не бояться експериментувати з будівельними, архітектурними, інфраструктурними рішеннями. Проте покупці часто-густо не розуміють, що мають отримати у фіналі.

Покупцям класу «економ» варто бути готовими, що в будівлях будуть використані типові архітектурні рішення з типовими плануваннями і недорогими матеріалами.

У цьому класі зустрічаються залізобетонні об'єкти - «панельні» з утепленням мінеральною ватою, а також з монолітно-каркасною технологією зі стінами у першому випадку з газового блока, у другому - з цегли, утепленням пінопластом або мінеральною ватою.

До речі, варто бути пильними при купівлі квартири. Забудовники пропонують здачу в «чорновому», «чистовому» або вигляді під «ключ» з ремонтом. Тож у «чорновому» вигляді покупець отримує – стіни, стелю без вибоїн, тріщин та інших дефектів. Підлога – це рівне покриття без тріщин і вібрації при ходьбі та натисканні, без перепадів у рівні.

Стіни – рівні, прямі з перепадами не більш як 5-7 мм. Вікна – відповідно до місця розташування – 2-3-камерні, або ж інші відповідно до предмета договору. Вікна мають щільно зачинятися, не мати тріщин та протягів. Вхідні двері –  також щільно зачинятися, без скрипів, подряпин при відкриванні та закриванні дверей та протягів. Електрика – наявний лічильник, вимикачі.

У «чистовому» вигляді стіни мають бути покриті фінішною штукатурною під фарбування, наклеювання шпалер. Підлога в такому стані, щоб покласти ламінат або інше покриття. Вікна – такі самі умови, як і в «чорновому» вигляді. Електрика – так само.

«Коли ми підписували документи про прийом квартири від забудовника, то не встигли ретельно роздивитися, у якому стані вікна та стіни. Тому підписали швидко і почали ремонт. Згодом зрозуміли, що занадто поспішали. Вікна мають протяги, і вже за один-два роки доведеться їх замінити», - каже Владислав Щоков, киянин.

Додаткові метри

Що стосується планувальних рішень і розмірів квартир, то в цьому класі перевага віддається 1-2 кімнатним квартирам, 3-4-багато-кімнатних в рази менше. До речі, тут також потрібно бути уважним.

При купівлі квадратних метрів під час будівництва у договорі нерідко пишуть орієнтовний розмір квартири. Наприклад, 1-кімнатна, 40 кв.м.

Проте після введення в експлуатацію проводяться остаточні заміри квартири. І тоді площа може збільшитися або зменшитися. Якщо площа квартири збільшилася, забудовники просять доплачувати за додаткові квадратні метри за ринковою вартістю. Тож, якщо вкладали на стартів по 13 000 грн, то на фініші доведеться доплачувати чи не в два рази більше .

«Ми купували півтора року тому квартиру у передмісті Києва. Дочекалися введення в експлуатацію. І на нас чекав сюрприз. Знайшлися додаткові квадратні метри, за які довелося доплатили ринкову вартість», - розповідає Петро Щерба, житомирянин. Тому цей слизький момент варто обговорити з забудовником.

Що стосується інфраструктури, то зазвичай у малоповерхових будинках зустрічається огорожа, дитячий та спортивний майданчики, у багатоповерхівках перший поверх виділено під інфраструктурні об'єкти - магазини, салони краси і таке інше. А от на дитячі садки, приватні клініки, сквери можна не розраховувати на території житлового комплексу.  

Проте якщо житловий комплекс складається з декількох об’єктів, то забудовник може запланувати на території дитячий садок, початкову школу та інше. Проте під час погодження в процесі будівництва селищна, районна, міська ради можуть не дозволити будівництва таких об’єктів. Тому на їх місці можуть з’явитися нові будинки. А покупці перших черг відчуватимуть себе обманутими. Цей момент також варто врахувати при купівлі власних квадратних метрів у новобудові.

Теги:
Читайте також:
Київ
-1.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.5
    Купівля 41.5
    Продаж 41.96
  • EUR
    Купівля 42.96
    Продаж 43.71
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
5 лютого
19:50
У Дніпрі троє чоловіків захопили аптеку і вивезли майно на понад 2 млн грн: їм повідомили про підозру
19:49
Джеймс Девід Венс
Віцепрезидент США Венс здійснить перший закордонний візит та візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції
19:26
РФ атакувала Одещину ракетою: убила й поранила випадкових перехожих
19:25
Поезія, критика, спогади й публіцистика: у Києві триває виставка "Пророцтво: пам’яті Дмитра Павличка"
19:23
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
"Немає сенсу туди повертатись": Роналду у день 40-річчя відповів на важливе запитання щодо свого майбутнього
19:20
на фото президент Володимир Зеленський
"Навесні, влітку чи восени": Зеленський спрогнозував, що РФ втягне Білорусь у війну й провокуватиме країни НАТО
19:18
Оновлено
Кіт Келлог
Келлог оприлюднить план Трампа щодо припинення війни в Україні на Мюнхенській конференції, - Bloomberg
18:58
Ексклюзив
В України з'явилися інструменти стратегічного тиску на окупантів: Defense Express про далекобійні удари по РФ
18:58
До України прибула делегація Литви: рятувальникам передали спецавтомобілі та одяг
18:57
ліквідований окупант
ЗСУ ліквідували російського футболіста, який воював проти України
18:53
Володимир Путін
Путін вніс на ратифікацію до Держдуми договір із Білоруссю про "гарантії безпеки" із пунктом про умови застосування ядерної зброї
18:41
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
Ми на порозі великої спроби зупинити бойові дії. Очікуємо 12 лютого, - нардеп Гончаренко
18:36
Оновлено
Ізюм
Удар РФ 4 лютого по Ізюму на Харківщині: кількість загиблих збільшилася до 6
18:16
Володимир Зеленський
"Ви ще побачите, які умови будуть у РФ": Зеленський вважає, що Курська операція стане важливою на перемовинах
18:04
Рятувальнии обстежують місце падіння літака в річці Потомак
Авіакатастрофа у Вашингтоні: з річки дістали тіла всіх 67 загиблих
18:03
Ексклюзив
оборонно-промислового комплекс
Підприємствам оборонної промисловості хочеться прогнозованості: виконавчий директор NAUDI Гончаров про конфлікт між Міноборони та АОЗ
18:03
OPINION
блог Денис Попович
Ми любимо ЗСУ. Але ТЦК — це частина ЗСУ
17:59
Арсеній Батагов, Трабзонспор
Врятували "Трабзонспор" від поразки: Зубков, Сікан і Батагов вперше зіграли разом
17:48
ЗСУ
Міноборони у 2024 році закупило для військових взуття на понад 3,1 млрд грн
17:43
Міноборони допустило до використання у ЗСУ дрони ZEUS і HADES українського виробництва
17:41
Ексклюзив
Дональд Трамп
Експерт з економіки пояснив, що мав на увазі Трамп, коли говорив про українські рідкісноземельні метали
17:40
Оновлено
Україна повернула з російського полону 150 захисників
17:35
Разом з Оззі Осборном: Black Sabbath зіграють фінальний концерт з Metallica, Slayer і Pantera
17:35
Азербайджан
Азербайджан виділив Україні $1 млн гуманітарної допомоги на закупівлю електрообладнання
17:20
Оновлено
пошта
Поштова служба США відновила прийом посилок із Китаю та Гонконгу
17:17
водопостачання вода
Японія передала Києву обладнання для очищення та знезараження води
17:15
Форум сімʼї та Демографії в межах Українського тижня, який відбувається у Вашингтоні
Необхідно створити державний фонд для інтеграції переселенців та повернення українців додому, – Княжицький
17:13
Денис Берінчик
Берінчик - Девіс: де та коли дивитись чемпіонський бій українського боксера
17:11
Netflix намагається дистанціюватися від зірки "Емілії Перес" Карли Гаскон після її ісламофобських висловлювань
17:10
ВООЗ
В Аргентині оголосили про вихід з ВООЗ слідом за США
16:53
Starlink
Через блокування Starlink російські війська залишаються без звʼязку, - "Атеш"
16:47
Тополі, Харківщина
РФ утворила новий плацдарм на правому березі річки Оскіл, неподалік держкордону, - DeepState
16:42
Рамштайн
Наступний "Рамштайн" відбудеться 12 лютого під головуванням Великої Британії, - Радіо Свобода
16:33
Ексклюзив
"Ворог копає багатоповерхові нори, звідки його непросто викурити": "Хартія" про оборону на північ від Харкова
16:27
Іван Вигівський
За підривами біля приміщень ТЦК стоять російські спецслужби, - голова Нацполіції Вигівський
16:27
на фото мобільна аптека
На прифронтовій Сумщині розпочав роботу мобільний аптечний пункт
16:24
Ігор Пластун
Ексфутболіст збірної України знайшов команду у нижчій лізі Бельгії
16:22
ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 50 боєзіткнень: на Покровському напрямку окупанти здійснили 12 атак
16:18
Оновлено
Сибіга обговорив з очільником МЗС Британії Леммі підготовку військових і розширення далекобійних спроможностей України
16:07
винищувач F-35
Норвезькі F-35 перехопили групу російських бомбардувальників на Крайній Півночі
Більше новин