Бюджетні квартири в новобудовах. Все, що треба знати перед покупкою

25 липня, 2017 вiвторок
11:29

Що пропонують забудовники та скільки коштують квартири у класі "економ"

Зміст

Купувати квартири у новобудовах – стало певним трендом останніх декількох років. Жителі мегаполісів ставлять на ваги всі «плюси» та «мінуси» первинного і вторинного ринків житла. І за зрозумілими причинами перевагу надають квадратним метрам у новобудовах.

Для цього є усі передумови – забудовники турбуються про комфорт жителів, інфраструктуру – дитячі садки, крамниці та інші, особливо коли житловий комплекс складається з декількох об’єктів.

Фасад таких будівель утеплено сучасними матеріалами – зазвичай мінеральною ватою, пінопластом, що роблять їх енергоефективними. Інші будівельні матеріали – стіни з газобетону або цегли утримують тепло.

А от кількість планувань, форм, розмірів квартир вражає – від найменших – smart у 20 кв. м, які дуже популярні у всьому світі до типових одно-, багатокімнатних квартир. Словом, на будь-який смак та гаманець.

Наприклад, нещодавно було облаштовано найменшу smart-квартиру у Римі площею 7 кв. м. Києву та містам-мільйонникам до таких площ вже недалеко. Тут «економ-клас» представлений зручними одно,-багатокімнатними квартирами.

Тож, що пропонують забудовники та скільки коштують квартири у класі «економ».

Від чого залежить ціна

По-перше, етап будівництва. Найдешевші квартири  на початковому етапі – котловані , найдорожчі - у добудованих об’єктах або навіть прийнятих в експлуатацію. 

Зазначимо, що найменша вартість квадратного метра спостерігається у 3-4-кімнатних квартирах або з незручним плануванням, вікнами на стіну сусіднього будинка та іншими. Найвища – у 1-2-кімнатних, або ж «smart».

По-друге, - на вартість впливає ім’я та репутація забудовника, створена роками. Будують як компанії з іменем, так і новачки на ринку, особливо в передмістях. Тому варто вивчити репутацію та портфоліо забудовників.

По-третє, - будівельні матеріали каркаса та стін. Наприклад, із залізобетона  квартири коштують дешевше, за монолітно-каркасною технологією дорожче. Те ж саме стосується матеріалів стін - газоблока дешевше, цегли - дорожче, з утепленням так само.

По-четверте, місце розташування об'єкта. Зазвичай будинки класу «економ» розташовані у кращому випадку у спальних районах неподалік станцій метрополітену або зручних транспортних розв’язок. Завдяки ним жителі дістануться протягом 30 хвилин до центра міста. У гіршому на околицях міста з незручною транспортною розв’язкою.

По-п’яте, на вартість впливають наявність або ж відсутність інфраструктурних об’єктів на території житлового комплексу, так і поруч з ним.

Вартість квартир економ-класу

За таким принципом встановлюються ціни на квадратні метри як в сателітах столиці, так і в містах-мільйонниках і їх передмістях. У Києві «цінники» варіюються від 13 000 грн до 50 000 грн за кв.м. Найдешевша вартість як раз і припадає на житло економ-класу. 

Найближчі від столиці на відстані до 5 км роташовані село Петропавлівська та Софіївська Борщагівка, село Старопетрівське, місто Вишневе. Тут квадратний метр коштує від 12 000 грн до 25 000 грн.

Подалі від Києва на відстані від 5 до 10 км - у місті Ірпені - ціни починаються від 10 000 грн до 20 000 грн, Вишгороді - 12 000 грн.

А от на лівому березі всі заміські пропозиції знаходяться на відстані не менше 10 км від столиці. У Броварах - від 13 000 грн до 18 000 грн, Борисполі від 11 000 – 18 000 грн.

Читайте такожКвартира в новобудові. Як не стати жертвою шахраїв-забудовників

Щодо інших великих міст України, у Львові - найдешевші пропозиції від 9 000 середньозважені від 12 000 грн, найдорожчі від 16 000 грн. Активно забудовуються супутники -  смт. Брюховичі та місто Винники. Як і першому, так і другому випадках цінники починаються від 9 500 грн, закінчуються 14 000- 15 000 грн.

В Одесі - від 12 000 до 20 000 грн. Харкові від 8 400 до 14 000 грн, Дніпрі від 7 600 до 15 000 грн

Що очікувати від квартири "економ"

Як вже згадувалося, сучасні забудовники не бояться експериментувати з будівельними, архітектурними, інфраструктурними рішеннями. Проте покупці часто-густо не розуміють, що мають отримати у фіналі.

Покупцям класу «економ» варто бути готовими, що в будівлях будуть використані типові архітектурні рішення з типовими плануваннями і недорогими матеріалами.

У цьому класі зустрічаються залізобетонні об'єкти - «панельні» з утепленням мінеральною ватою, а також з монолітно-каркасною технологією зі стінами у першому випадку з газового блока, у другому - з цегли, утепленням пінопластом або мінеральною ватою.

До речі, варто бути пильними при купівлі квартири. Забудовники пропонують здачу в «чорновому», «чистовому» або вигляді під «ключ» з ремонтом. Тож у «чорновому» вигляді покупець отримує – стіни, стелю без вибоїн, тріщин та інших дефектів. Підлога – це рівне покриття без тріщин і вібрації при ходьбі та натисканні, без перепадів у рівні.

Стіни – рівні, прямі з перепадами не більш як 5-7 мм. Вікна – відповідно до місця розташування – 2-3-камерні, або ж інші відповідно до предмета договору. Вікна мають щільно зачинятися, не мати тріщин та протягів. Вхідні двері –  також щільно зачинятися, без скрипів, подряпин при відкриванні та закриванні дверей та протягів. Електрика – наявний лічильник, вимикачі.

У «чистовому» вигляді стіни мають бути покриті фінішною штукатурною під фарбування, наклеювання шпалер. Підлога в такому стані, щоб покласти ламінат або інше покриття. Вікна – такі самі умови, як і в «чорновому» вигляді. Електрика – так само.

«Коли ми підписували документи про прийом квартири від забудовника, то не встигли ретельно роздивитися, у якому стані вікна та стіни. Тому підписали швидко і почали ремонт. Згодом зрозуміли, що занадто поспішали. Вікна мають протяги, і вже за один-два роки доведеться їх замінити», - каже Владислав Щоков, киянин.

Додаткові метри

Що стосується планувальних рішень і розмірів квартир, то в цьому класі перевага віддається 1-2 кімнатним квартирам, 3-4-багато-кімнатних в рази менше. До речі, тут також потрібно бути уважним.

При купівлі квадратних метрів під час будівництва у договорі нерідко пишуть орієнтовний розмір квартири. Наприклад, 1-кімнатна, 40 кв.м.

Проте після введення в експлуатацію проводяться остаточні заміри квартири. І тоді площа може збільшитися або зменшитися. Якщо площа квартири збільшилася, забудовники просять доплачувати за додаткові квадратні метри за ринковою вартістю. Тож, якщо вкладали на стартів по 13 000 грн, то на фініші доведеться доплачувати чи не в два рази більше .

«Ми купували півтора року тому квартиру у передмісті Києва. Дочекалися введення в експлуатацію. І на нас чекав сюрприз. Знайшлися додаткові квадратні метри, за які довелося доплатили ринкову вартість», - розповідає Петро Щерба, житомирянин. Тому цей слизький момент варто обговорити з забудовником.

Що стосується інфраструктури, то зазвичай у малоповерхових будинках зустрічається огорожа, дитячий та спортивний майданчики, у багатоповерхівках перший поверх виділено під інфраструктурні об'єкти - магазини, салони краси і таке інше. А от на дитячі садки, приватні клініки, сквери можна не розраховувати на території житлового комплексу.  

Проте якщо житловий комплекс складається з декількох об’єктів, то забудовник може запланувати на території дитячий садок, початкову школу та інше. Проте під час погодження в процесі будівництва селищна, районна, міська ради можуть не дозволити будівництва таких об’єктів. Тому на їх місці можуть з’явитися нові будинки. А покупці перших черг відчуватимуть себе обманутими. Цей момент також варто врахувати при купівлі власних квадратних метрів у новобудові.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.14
    Купівля 41.14
    Продаж 41.62
  • EUR
    Купівля 43.44
    Продаж 44.17
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
15 листопада
00:30
Олександр Усик і Тайсон Фʼюрі
Фʼюрі розпочав підготовку до реваншу з Усиком
00:30
Оновлено
удар по Одесі ввечері 14 листопада 2024 р.
Росія запустила БПЛА по території України: в Одесі загинула жінка, є поранені, спалахнули пожежі
2024, четвер
14 листопада
23:47
Оновлено
Майк Меньян і Тео Ернандес, збірна Франції, Євро-2024
Ліга націй: Англія розгромила Грецію, а Норвегія - Словенію. Результати всіх матчів 14 листопада
23:38
Німеччина уряд
Уряд Німеччини має дані про 10 своїх громадян, які загинули на війні РФ проти України
23:06
Оновлено
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулося 138 боєзіткнень: найбільше ворожих атак на Курахівському напрямку
22:57
трамп путін
Посол РФ в ООН заявив, що Росія "відкрита для мирних переговорів", якщо їх ініціює Трамп
21:50
Україна прапор
Опитування IRI: в перемогу України над Росією вірять 88% респондентів
21:32
Ексклюзив
Саміт миру
"Проводити другий Саміт миру вже немає потреби": політолог Шлінчак назвав причину
21:22
Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам та міністр оборони України Рустем Умєров
Умєров у Норвегії зустрівся з очільником міноборони Грамом: обговорили посилення ППО та підготовку військових
21:13
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росіяни активізувались на ще одному напрямку фронту, українські радіостанції закуповують для потреб ВПС США та чому Україна повинна мати власний супутник. Колонка Сергія Згурця
21:09
Ексклюзив
Дональд Трамп
Після перемоги Трампа ситуація не виглядає позитивно для Путіна, - військовий експерт Самусь
20:59
Шуфрич суд
Суд продовжив запобіжний захід нардепу Шуфричу
20:43
Володимир Зеленський
Культура, безпека й енергетика: Зеленський розповів про роботу над внутрішнім Планом стійкості України
20:38
Марк Рютте
Серед пріоритетів – Україна. Рютте розповів, про які питання мають домовитися лідери НАТО до саміту в Гаазі
20:19
Пресреліз
Форум Віа Карпатія
Via Carpatia 2024: як пройшов міжнародний Форум
20:18
нафтовий танкер
ЄС до кінця року запровадить новий пакет санкцій проти "тіньового флоту" РФ, - Bloomberg
20:00
OPINION
Немає золота в Сірих Горах
19:59
Оновлено
Україна ЄС
Єврокомісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро
19:42
Окупанти, ЗАЕС
У МЗС Росії заявили, що місія спостерігачів МАГАТЕ на окупованій ЗАЕС може завершитись у будь-який момент
19:39
Херсонська область
Росіяни вдарили по Садовому на Херсонщині: троє поранених
19:31
Огляд
Дональд Трамп
Кадрові призначення Трампа: хто працюватиме в адміністрації нового президента США
19:24
Twitter, X, Ілон Маск
Одна з найпопулярніших газет Іспанії заявила про вихід з соцмережі X
19:23
військовий квиток, мобілізація
В оборонному комітеті ВР розповіли, чи можна відмовитися від мобілізації через ТЦК на користь рекрутингу
19:22
Ексклюзив
Дональд Трамп
Анонсовані Трампом призначення можуть виглядати скандально: політексперт про Тулсі Габбард, яка робила проросійські заяви
19:18
Анімація Міць
Нескорені українські міста: прем’єра анімаційних фільмів про Ізюм та Бахмут
18:55
Артем Довбик (праворуч), Україна - Грузія
Стало відомо, чи зіграє Довбик у вирішальних матчах Ліги націй
18:54
політв'язні поневолених народів РФ
"Політичні в'язні поневолених народів РФ": у Києві презентували правозахисний проєкт
18:41
Дональд Трамп та Ілон Маск
"Поводиться як співпрезидент": оточення Трампа незадоволене надмірною присутністю Маска, - NBC
18:39
Окупанти атакували два райони Дніпропетровщини: поранено жінку
18:32
МВФ
Україна розраховує отримати транш від МВФ у розмірі $1,1 млрд наприкінці грудня
18:19
Оновлено
музей історії
Мінкульт розкритикував плани Києва збудувати підземний паркінг на Старокиївській горі: у КМДА заявили, що будують протирадіаційне укриття
18:18
Ексклюзив
Радянські бронетранспортери БТР-152 і танк Т-55 на мосту Яна Сверми в Празі
У Defense Express пояснили, навіщо армія РФ взяла у "Мосфільму" 28 танків Т-55
18:04
OPINION
Доходи українців зростають. Та невже?
17:56
В Україні оголосили підозру пропагандистці, яка співпрацює з ворогом в окупованому Маріуполі
17:44
Оновлено
Андрій Одарченко
Нардепа Одарченка засудили до 8 років позбавлення волі. НАБУ просить Інтерпол оголосити його в розшук
17:25
Єврокомісія оштрафувала Meta на €797 млн за порушення антимонопольних правил
17:21
Вивісив над Луганською ОДА прапор РФ у 2014 році: СБУ оголосила підозру полоненому зраднику
17:08
У Слов'янську під ворожий обстріл потрапив екіпаж патрульних: поранено поліцейського
17:07
"Не обовʼязково білий": продюсери фільмів про Бонда назвали вимоги до актора на роль нового агента 007
17:05
Ексклюзив
Верховна Рада
Існує велика проблема з прогулами нардепів: Рух ЧЕСНО про нове дослідження роботи ВР за 5 років
Більше новин