Бюджетні квартири в новобудовах. Все, що треба знати перед покупкою

25 липня, 2017 вiвторок
11:29

Що пропонують забудовники та скільки коштують квартири у класі "економ"

Зміст

Купувати квартири у новобудовах – стало певним трендом останніх декількох років. Жителі мегаполісів ставлять на ваги всі «плюси» та «мінуси» первинного і вторинного ринків житла. І за зрозумілими причинами перевагу надають квадратним метрам у новобудовах.

Для цього є усі передумови – забудовники турбуються про комфорт жителів, інфраструктуру – дитячі садки, крамниці та інші, особливо коли житловий комплекс складається з декількох об’єктів.

Фасад таких будівель утеплено сучасними матеріалами – зазвичай мінеральною ватою, пінопластом, що роблять їх енергоефективними. Інші будівельні матеріали – стіни з газобетону або цегли утримують тепло.

А от кількість планувань, форм, розмірів квартир вражає – від найменших – smart у 20 кв. м, які дуже популярні у всьому світі до типових одно-, багатокімнатних квартир. Словом, на будь-який смак та гаманець.

Наприклад, нещодавно було облаштовано найменшу smart-квартиру у Римі площею 7 кв. м. Києву та містам-мільйонникам до таких площ вже недалеко. Тут «економ-клас» представлений зручними одно,-багатокімнатними квартирами.

Тож, що пропонують забудовники та скільки коштують квартири у класі «економ».

Від чого залежить ціна

По-перше, етап будівництва. Найдешевші квартири  на початковому етапі – котловані , найдорожчі - у добудованих об’єктах або навіть прийнятих в експлуатацію. 

Зазначимо, що найменша вартість квадратного метра спостерігається у 3-4-кімнатних квартирах або з незручним плануванням, вікнами на стіну сусіднього будинка та іншими. Найвища – у 1-2-кімнатних, або ж «smart».

По-друге, - на вартість впливає ім’я та репутація забудовника, створена роками. Будують як компанії з іменем, так і новачки на ринку, особливо в передмістях. Тому варто вивчити репутацію та портфоліо забудовників.

По-третє, - будівельні матеріали каркаса та стін. Наприклад, із залізобетона  квартири коштують дешевше, за монолітно-каркасною технологією дорожче. Те ж саме стосується матеріалів стін - газоблока дешевше, цегли - дорожче, з утепленням так само.

По-четверте, місце розташування об'єкта. Зазвичай будинки класу «економ» розташовані у кращому випадку у спальних районах неподалік станцій метрополітену або зручних транспортних розв’язок. Завдяки ним жителі дістануться протягом 30 хвилин до центра міста. У гіршому на околицях міста з незручною транспортною розв’язкою.

По-п’яте, на вартість впливають наявність або ж відсутність інфраструктурних об’єктів на території житлового комплексу, так і поруч з ним.

Вартість квартир економ-класу

За таким принципом встановлюються ціни на квадратні метри як в сателітах столиці, так і в містах-мільйонниках і їх передмістях. У Києві «цінники» варіюються від 13 000 грн до 50 000 грн за кв.м. Найдешевша вартість як раз і припадає на житло економ-класу. 

Найближчі від столиці на відстані до 5 км роташовані село Петропавлівська та Софіївська Борщагівка, село Старопетрівське, місто Вишневе. Тут квадратний метр коштує від 12 000 грн до 25 000 грн.

Подалі від Києва на відстані від 5 до 10 км - у місті Ірпені - ціни починаються від 10 000 грн до 20 000 грн, Вишгороді - 12 000 грн.

А от на лівому березі всі заміські пропозиції знаходяться на відстані не менше 10 км від столиці. У Броварах - від 13 000 грн до 18 000 грн, Борисполі від 11 000 – 18 000 грн.

Читайте такожКвартира в новобудові. Як не стати жертвою шахраїв-забудовників

Щодо інших великих міст України, у Львові - найдешевші пропозиції від 9 000 середньозважені від 12 000 грн, найдорожчі від 16 000 грн. Активно забудовуються супутники -  смт. Брюховичі та місто Винники. Як і першому, так і другому випадках цінники починаються від 9 500 грн, закінчуються 14 000- 15 000 грн.

В Одесі - від 12 000 до 20 000 грн. Харкові від 8 400 до 14 000 грн, Дніпрі від 7 600 до 15 000 грн

Що очікувати від квартири "економ"

Як вже згадувалося, сучасні забудовники не бояться експериментувати з будівельними, архітектурними, інфраструктурними рішеннями. Проте покупці часто-густо не розуміють, що мають отримати у фіналі.

Покупцям класу «економ» варто бути готовими, що в будівлях будуть використані типові архітектурні рішення з типовими плануваннями і недорогими матеріалами.

У цьому класі зустрічаються залізобетонні об'єкти - «панельні» з утепленням мінеральною ватою, а також з монолітно-каркасною технологією зі стінами у першому випадку з газового блока, у другому - з цегли, утепленням пінопластом або мінеральною ватою.

До речі, варто бути пильними при купівлі квартири. Забудовники пропонують здачу в «чорновому», «чистовому» або вигляді під «ключ» з ремонтом. Тож у «чорновому» вигляді покупець отримує – стіни, стелю без вибоїн, тріщин та інших дефектів. Підлога – це рівне покриття без тріщин і вібрації при ходьбі та натисканні, без перепадів у рівні.

Стіни – рівні, прямі з перепадами не більш як 5-7 мм. Вікна – відповідно до місця розташування – 2-3-камерні, або ж інші відповідно до предмета договору. Вікна мають щільно зачинятися, не мати тріщин та протягів. Вхідні двері –  також щільно зачинятися, без скрипів, подряпин при відкриванні та закриванні дверей та протягів. Електрика – наявний лічильник, вимикачі.

У «чистовому» вигляді стіни мають бути покриті фінішною штукатурною під фарбування, наклеювання шпалер. Підлога в такому стані, щоб покласти ламінат або інше покриття. Вікна – такі самі умови, як і в «чорновому» вигляді. Електрика – так само.

«Коли ми підписували документи про прийом квартири від забудовника, то не встигли ретельно роздивитися, у якому стані вікна та стіни. Тому підписали швидко і почали ремонт. Згодом зрозуміли, що занадто поспішали. Вікна мають протяги, і вже за один-два роки доведеться їх замінити», - каже Владислав Щоков, киянин.

Додаткові метри

Що стосується планувальних рішень і розмірів квартир, то в цьому класі перевага віддається 1-2 кімнатним квартирам, 3-4-багато-кімнатних в рази менше. До речі, тут також потрібно бути уважним.

При купівлі квадратних метрів під час будівництва у договорі нерідко пишуть орієнтовний розмір квартири. Наприклад, 1-кімнатна, 40 кв.м.

Проте після введення в експлуатацію проводяться остаточні заміри квартири. І тоді площа може збільшитися або зменшитися. Якщо площа квартири збільшилася, забудовники просять доплачувати за додаткові квадратні метри за ринковою вартістю. Тож, якщо вкладали на стартів по 13 000 грн, то на фініші доведеться доплачувати чи не в два рази більше .

«Ми купували півтора року тому квартиру у передмісті Києва. Дочекалися введення в експлуатацію. І на нас чекав сюрприз. Знайшлися додаткові квадратні метри, за які довелося доплатили ринкову вартість», - розповідає Петро Щерба, житомирянин. Тому цей слизький момент варто обговорити з забудовником.

Що стосується інфраструктури, то зазвичай у малоповерхових будинках зустрічається огорожа, дитячий та спортивний майданчики, у багатоповерхівках перший поверх виділено під інфраструктурні об'єкти - магазини, салони краси і таке інше. А от на дитячі садки, приватні клініки, сквери можна не розраховувати на території житлового комплексу.  

Проте якщо житловий комплекс складається з декількох об’єктів, то забудовник може запланувати на території дитячий садок, початкову школу та інше. Проте під час погодження в процесі будівництва селищна, районна, міська ради можуть не дозволити будівництва таких об’єктів. Тому на їх місці можуть з’явитися нові будинки. А покупці перших черг відчуватимуть себе обманутими. Цей момент також варто врахувати при купівлі власних квадратних метрів у новобудові.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.74
    Купівля 41.74
    Продаж 42.28
  • EUR
    Купівля 43.53
    Продаж 44.21
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
25 грудня
16:08
Херсонська область
Росіяни обстріляли Інженерне на Херсонщині: поранено чоловіка
16:02
OPINION
Чи потрібні Україні нові громадяни
16:02
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:58
тюрма
Шестеро жителів ТОТ Донеччини, які воювали проти ЗСУ, отримали по 15 років за ґратами
15:27
ракета Х-59
У Харкові ракета РФ упала на приватне подвірʼя й не розірвалася
15:13
Покровськ
У Покровську залишаються 7,5 тис. людей, а в Часовому Яру - 249
15:04
Оновлено
Молдова
Під час обстрілу України російська ракета порушила повітряний простір Молдови. У Румунії проліт ракет не фіксували
14:56
На фронті загинув письменник та військовий Олексій Безпальцев
14:54
Папа Римський
Папа Римський у різдвяному посланні закликав Україну та РФ до переговорів
14:49
храм преподобної Параскеви Сербської
Цьогоріч 218 релігійних громад перейшли з УПЦ МП до Православної церкви України
14:38
Сам удома
Режисер "Сам удома" Кріс Коламбус розповів, де працювали батьки Кевіна, щоб купити такий будинок
14:34
Реджеп Тайїп Ердоган
Турецький лідер Ердоган привітав Кавелашвілі з "обранням" на пост президента Грузії
14:26
Оновлено
РФ вдарила ракетою по Кривому Рогу
Ракетний удар РФ по Кривому Рогу 24 грудня: кількість постраждалих зросла до 17, один чоловік загинув
14:23
Свідчення незламності традицій: у Києві розпочався різдвяний хід
14:23
Володимир Зеленський
Зеленський підписав закони, необхідні для членства України в ОЕСР
14:08
На фото: Монатік
Monatik утретє став батьком
14:03
OPINION
Ми не мали у своєму історичному анамнезі незалежного життя
14:02
Гривня, гривні, гроші
До програми "Національний кешбек" долучилися майже 8 млн українців: в уряді повідомили, коли очікувати виплат за грудень
14:01
БПЛА
Дрони СБУ атакували склад боєприпасів на полігоні "Кадамовський" у Ростовській області, – ЗМІ
14:00
Ексклюзив
морські піхотинці РФ
"Суттєвої загрози для Херсона немає": Згурець про плани росіян створити плацдарм на правому березі Дніпра
13:55
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський підписав закон, що передбачає підвищення податків для ФОПів з 1 січня
13:45
Індійська режисерка Паял Кападія передала грошовий приз МКФ "Молодість" на гуманітарні потреби України
13:41
Куп'янськ
На Куп'янщині внаслідок ворожої атаки загинула жінка
13:18
Графіки погодинних вимкнень діятимуть до кінця доби: ситуація в енергосистемі 25 грудня
13:11
ЄС Україна
Україна отримала від Євросоюзу €150 млн на шкільне харчування та відновлення інфраструктури
13:03
Оновлено
У Владикавказі пролунав вибух у ТЦ "Аланія Молл". У РФ кажуть, начебто там упав уламок БПЛА
13:02
Оновлено
У Казахстані розбився пасажирський літак, що летів з Баку до Грозного. За попередніми даними, вижили 29 людей
12:53
ППО
Нічна атака РФ: сили ППО знищили 59 ракет і 54 дрони
12:37
У 17 країнах світу відтворили "Щедрик", до проєкту долучились Віра Фарміґа і Барбра Стрейзанд
12:34
війна з РФ, ЗСУ
Уночі ЗСУ вразили пункт управління 810-ї бригади морської піхоти РФ у Льгові на Курщині
12:30
Оновлено
РФ здійснила масовану атаку України на Різдво: на Дніпропетровщині є загиблий, у Харкові - постраждалі
12:21
У Києві затримали голову одеського осередку партії УДАР за підозрою у вимаганні хабаря $1 млн
12:02
OPINION
За гучними вивісками в еміграції ховаються колаборанти
11:41
"Урок я засвоїв": Enleo прокоментував скандал із прослуховуванням російської музики
11:39
Андрій Сибіга
Чергова атака РФ – відповідь Путіна тим, хто говорив про ілюзорне "різдвяне перемир'я", – Сибіга
11:31
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
"Здають ФСБ як потенційних диверсантів": росіяни на ТОТ вистежують мешканців, які святкують Різдво 25 грудня
11:29
Оновлено
"Путін свідомо обрав Різдво для атаки": Зеленський повідомив, що РФ запустила по Україні понад 70 ракет і 100 БПЛА
11:22
БПАК Щедрик
До постачання в ЗСУ допустили український БПАК "Щедрик"
11:22
Ексклюзив
окупанти танк
Січень буде вкрай складним, ворог кине всі резерви для максимальних здобутків на фронті, - Згурець
11:19
У ДТП на Вінниччині загинули 4 людини, двоє травмовані
Більше новин