live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Туалетний папір за Face ID замість дірок у землі. Китай всерйоз оголосив туалетну революцію


фото: supchina.com
У боротьбі за здоров'я нації та приваблення туристів у Китаї запустили тотальну перебудову громадських туалетів по всій країні

Китайський лідер Сі Цзіньпін поставив собі дивну, але дуже амбітну мету - змінити систему громадських туалетів по всій країні на більш цивілізовану. У більшості сільських регіонів відхожі місця досі являють собою звичайні дірки в землі, не підключені до каналізації. Або, як кажуть у нас, "туалети типу сортир".

Звичний для українців пейзаж, який жахає туристів із більш розвинених країн. Та й взагалі ці провітрювані всіма вітрами дірки мало сприяють здоров'ю - як фізичному, так і психологічному.

Три роки шляху

Вперше масштабну кампанію по переобладнанню туалетів Сі Цзіньпін запустив ще в 2015 році. Тоді головною метою "туалетної революції" були місця для усамітнення, розташовані на туристських об'єктах. Сморід та нечистоти відлякували туристів, пише The Guardian.

Згідно з даними на минулий місяць, за три роки було відремонтовано 68 тисяч туалетів по всій країні. Це на 20% перевищує заявлену мету, пише газета The South China Morning Post з посиланням на державне агентство "Сіньхуа".

Фото: Reuters

На це витратили з центрального бюджету країни 1 млрд юаней, що приблизно дорівнює $152 млн. Ще 20 млрд юаней ($3 млрд) виділили місцеві органи влади.

Читайте також: Соціалізм з китайським обличчям. 5 речей, які треба знати про з'їзд Компартії Китаю

Одним із напрямків удосконалення громадських туалетів на деяких туристичних об'єктах стала боротьба з крадіями туалетного паперу за допомогою пристроїв розпізнавання обличчя. Рулони перестали класти в кабінки, а замість них біля входів з'явилися спеціальні апарати, писала The New York Times.

Фото: Gilles Sabrie for The New York Times

Щоб отримати папір, треба стати так, щоб камера "побачила" обличчя. Одній людині апарат видає шматок паперу довжиною приблизно 60 см. Вдруге скористатися автоматом та ж сама людина може лише через 9 хвилин.

Нова мета

Але тепер Сі Цзіньпін хоче розширити "революцію" на всі громадські туалети.

"Проблема туалетів - це не маленька справа, це важливий аспект будівництва цивілізованих міст та передмість", - написав Сі Цзіньпін у передовій статті в "Женьмінь жибао", головному рупорі китайської Компартії.

"Ця робота, - продовжує він, - має стати залізобетонною частиною стратегії відродження країни і ми маємо докласти значних зусиль, щоб позбавитись цих недоліків, які впливають на життя мас".

Агентство "Сінхуа" стверджує, що під час своїх візитів до промислових або сільських зон Сі Цзіньпінь любить відвідувати тамтешні туалети. Можна не сумніватися, що до його закликів поставляться серйозно.

А щоб у цьому ніхто не сумнівався, китайська влада перейменувала Світовий день туалетів, який відзначають 19 листопада, на "Світовий день туалетів та День просвітництва щодо китайської туалетної революції". А Національна туристична адміністрація Китаю вже оголосила, що збудує 47 тисяч додаткових туалетів та відремонтує ще 17 тисяч у наступні два роки.

Українська проблема громадських туадлетів стоїть не менш гостро, аніж у Китаї. У нас, звісно, немає свого Сі Цзіньпіня, якого б до дрижаків боялися місцеві чиновники. Але ніщо не заважає останнім перейняти китайський досвід та увійти в пам'ять народну не як черговий крадій, а хоча б як людина, що привела в порядок туалети.

новини партнерів

9 квітня, 2020 четвер

8 квітня, 2020 середа

9 квітня, 2020 четвер

8 квітня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати