10 фактів із життя Дмитра Добродомова

Дмитро Добрий
2 лютого, 2019 субота
13:01

Кожен, хто бажає очолити державу, мусить мати якісь надзвичайні досягнення. Тобто конкретні великі справи, серйозні цифри, вражаючі показники діяльності чи ще щось таке видатне, що має переконати виборців віддати за нього свої голоси та довірити управління країною

Зміст

Подивимося, які ж здобутки складають політичне реноме 42-річного керівника партії "Громадський рух "Народний контроль" (НК) Дмитра Євгеновича Добродомова. Львів’янина, журналіста та народного депутата.

1. Починав з Садовим

У 1998-2008 роках працював у близькій до нинішнього лідера "Самопомочі" газеті "Експрес", де пройшов шлях від рядового дописувача з незакінченою вищої технічною освітою до заступника головреда. Називає ті роки "прекрасними".

На цих президентських виборах, нагадаємо, міський голова Львова також висунув свою кандидатуру.

Читайте також: 10 фактів з про Андрія Садового

З часом започатковує власне друковане видання "Інформатор", а 2010-го переходить на лояльне до нього місцеве ТБ.

2. Очолював медіа-холдинг екс-"регіонала" Димінського, де й народився "Нарконтроль"

За оцінками економістів, серед доларових мільйонерів Західної України одні з найбільших статків завжди мав президент ФК "Карпати" Петро Димінський. У його, як би це сказали сьогодні, хабі й зробив гарну кар’єру Добродомов за рахунок власної презентабельної зовнішності та вміння красиво висловлюватися.

Петро Петрович не завжди був таким нібито нейтральним з політичної точки зору, як упродовж кількох останніх років. Свого часу вирішальним для нього особисто та для його бізнесу було зближення із Партією регіонів, в фракції якої він перебував у Верховній Раді.

Читайте також: 10 фактів з життя Олександра Вілкула

Зараз Добродомов позиціонує себе самостійним політиком й намагається усіляко дистанціюватися від колишнього патрона, іменуючи його не інакше як "олігархом". НК вдалося успішно відсудити у ЗІКа "народноконтролівський" логотип із точно таким зображенням і з точно такою ж назвою, яка була і в однієї з двох передач авторства Дмитра Євгеновича, що протягом чотирьох років виходили на цьому каналі ("Народний контроль", "Хто тут живе?").

"Народним контролем" спершу називалася не партія, а щотижнева телепрограма антикорупційних журналістських розслідувань на ЗІКу, яка стала виходити в ефір з весни 2013-го. Вів її генеральний продюсер каналу пан Добродомов.

І в тому, щоб "розкручувати" його подібним чином, аби згодом отримати політичні дивіденди, на думку політологів, Димінський мав не менше зацікавлення, ніж його топ-менеджер. Просто настав момент, коли один з партнерів "увів" НК й "прив’язав" його виключного до свого іміджу молодої й привабливої людини.

3. Як стверджують майданівці, начебто протидіяв штабу Революції Гідності

Як і чимало з наближених до тодішньої президентської вертикалі Добродомов на початках Євромайдану за вказівкою "згори" долучився до дискредитації революціонерів. Про це йшлося у зверненні львівської інтелігенції до голови Верховної Ради Андрія Парубія з вимогою відкликати з парламенту учорашнього медіа-менеджера "регіоналів", прийнятому після гучного скандалу за участю росіянкою Столярової (див. нижче).

Ось відповідний фрагмент:

"Усім давно була відома промосковська позиція Добродомова, котрий завше був по інший бік барикад, а під час Євромайдану активно протидіяв визвольному руху, намагався у силовий спосіб розігнати обласну координаційну раду національного спротиву у Львові (штаб Майдану). Вона об'єднувала усі національно-патріотичні партії і організації, революційне студентство. Коли цей задум не вдався, Добродомов пішов на провокацію: почав створювати паралельну координаційну раду (Комітет Майдану Львівщини - Авт.), аби паралізувати роботу діючої ради" (ЦензорНЕТ).

Документ підписали представники понад 20 громадських організацій Львівщини - від осередку ОУН до обласної Спілки офіцерів.

"Все це - ніщо інше, як просто маніпуляція", - коментував текст відкритого листа Добродомов.

Водночас, за деякими свідченнями, політик не так виконував чиїсь доручення, як намагався "підім’яти" львівський штаб революції під себе. Що, втім, не заважало йому поєднувати досягнення обох цілей.

4. Співпрацював з російським політтехнологом Столяровою

2016 року українські хакери отримали доступ до електронної пошти  Марії Столярової - PR’ниці "ДНР"-"ЛНР" з Російської Федерації, котра пізніше відповідала за виробництво новинних телесюжетів на каналі "Інтер". Як з’ясувалося, одним з клієнтів був, власне, Добродомов, точніше його прес-служба.

Продукція ця (Столярова називала її "напівфабрикатом") на "Інтері", щоправда, не розміщувалася, а передавалася замовнику. Однак, такі ділові відносини між обома сторонами начебто справді мали місце, переконував тоді журналіст Андрій Дзиндзя.

На підтвердження наводилося листування зі скриньки Столярової, а також перехоплений таким чином один відеоматеріал.

Пізніше СБУ вислала Столярову з Україну. Безпосереднім приводом стала допущена нею публічна наруга над пам’яттю Героїв Небесної Сотні.

Бажаючі можуть отримати вільний доступ до дампу матеріалів Столярової за цим посиланням.

У листопаді 2018 року в інтерв’ю "Бульвару Гордона" депутат визнав факт співпраці "Нарконтролю" зі Столяровою:

"Ми шукали, де найкраще виготовити рекламний ролик. До речі, патріотичний і класний ролик, який ми хотіли запускати по телебаченню. Сценарій був повністю наш. Найкращий варіант нам запропонували на "Інтері". Згадана вами Столярова була редактором цього телеканалу. В її пошті був сценарій нашого ролика. Усе. Крапка. У нас листування не було, просто був сценарій ролика".

5. Пройшов до Ради за підтримки БПП

null

До парламенту Добродомов потрапив з третього разу.

Перша марна спроба мала місце 2002 року на львівському 116-му окрузі, коли він був пов’язаний з "Україною без Кучми!".

Друга - за десять років, 2012-го. Його кандидатуру схвалив антиянуковицький КОД ("Комітет опору диктатурі"), й насамперед партія УДАР Віталія Кличка. Балотувався по одномандатному округу №115 (Львів), на території якого невідомі розклеювали плакати із його зображенням у червоній сорочці та написом: "Це онук НКВДиста Дмитро Добродомов. Хочеш такого "народного" депутата?".

У коментарі газеті "Сегодня" кандидат в депутати зазначив, що дід його "охороняв кордон - служив у прикордонних військах" й помер 1971-го.

2014 року Добродомов знову зареєструвався на 115-му, і при цьому заручився підтримкою від блоку щойно обраного президентом Петра Порошенка. Ставка себе виправдала, проте у складі фракції БПП нардеп пробув не надто довго.

Читайте також: 20 фактів з життя Порошенка

17 червня 2015 року народний депутат Дмитро Добродомов - в "активі" якого вже нараховувалося півроку секретарства у Комітеті ВРУ з питань запобігання та протидії корупції -  написав заяву про вихід з фракції "Блок Петра Порошенка", оскільки він збирався на муніципальні вибори з іншою політсилою - з "Народним контролем".  

6. Пішов на вибори мера Львова і… пролетів

Восени 2015 року, користуючись багаторічною широкою популярністю в якості ведучого на ЗІК, депутат вирішив скласти конкуренцію Садовому, "свободівцю" Руслану Кошулинському, бізнесмену Володимиру Гірняку та іншим менш відомим фігурам та виставити свою кандидатуру на виборах львівського міського голови. У ті місяці місто заполонили біг-борди чи то з рекламою авторської телепрограми, чи то з промоцією нової партії з ідентичною емблемою та назвою.

Читайте також: 10 фактів з життя Руслана Кошулинського

В підсумку Добродомов програв вже у першому турі, пропустивши вперед Садового та Кошулинського. Мером його "побачили" лише 10,74% (28 697 голосів).

7. ЗІК: після обрання до Верховної Ради перша дружина стає успішним ресторатором, родина купує нерухомість

За іронією долі "фірмова", програма ЗІКу "Хто тут живе?", яку він колись створив і яку вів, у 2015 році присвятила свій окремий випуск новим апартаментам "борця з корупцією", виявленим у нього після потрапляння до Ради.

Аби уникнути непорозумінь дамо цитату:

"Мальовничий район міста. Неподалік - парк "Погулянка", Ботанічний сад та Шевченківський гай. Саме тут у новобудові бізнес-класу за свідченнями майстрів і сусідів і мешкає Добродомов. Перевіряємо у реєстраційній службі. Ось офіційний документ, квартира і справді таки є власністю нардепа. І не проста, а дворівнева, розміщена на 10 та 11 поверхах. Справжній пент-хауз, вигляд на місто заворожує…".

Також у програмі наголошувалося, що у жовтні 2013 року він продав свою 2-кімнатну квартиру на не престижному Сихові, однак не вніс ці відомості до податкової декларації.

Приблизно тоді ж - у вересні 2013 року - Олена Мосолова, перша дружина Добродомова, почала займатися ресторанним бізнесом та надавати послуги харчування і "на наступний рік заробила майже 380 тис. грн.".

"Цікавий факт: Добродомова обрали депутатом наприкінці жовтня 2014-го і вже наступного місяця він стає власником фешенебельного пент-хауза у Львові. А ще через місяць вже його дружина купує ще одну квартиру у столиці… А ще у дружини нардепа - Mercedes E-класу. Гарно виходить: заробила дружина 380 тис. і відразу на Mercedes витратила. А звідки мільйон на квартиру (у Києві - Авт.)? Адже згідно з наступного витягу з реєстру дружина Добродомова інших бізнесів не має і не є засновником жодних підприємств", - підсумовували журналісти.

Копії документів наводилися в кадрі.

8. Допомагав Саакашвілі прориватися через кордон

Після виходу з фракції БПП нардеп зблизився з депутатською групою "єврооптимістів". З ними та з представниками "Батьківщини" він долучився до подій на прикордонному пунктів "Шегені", коли Міхеіла Саакашвілі як особу без громадянства не хотіли впускати до України і ті, хто мав депутатську недоторканість, вирішили забезпечити "коридор" своєму лідеру.

Добродомов через цю історію потрапив до бази даних "Миротворця".

Одначе, як він заявляв наступного дня, ніякого прориву кордону не було.

За його словами, 10 вересня 2017 року Саакашвілі планував пройти законну процедуру, показавши на кордоні паспорт, але "влада зробила все, щоб він не зміг навіть підійти до прикордонників".

"Я намагався підійти до прикордонників, мені відповіли, щоб я йшов куди завгодно", - підкреслював депутат у коментарі "Українській правді".

9. Відмовився від об’єднання з Гриценком

Водночас, коли "єврооптимісти" вирішили підтримати екс-міністра оборони Анатолія Гриценка в статусі "єдиного кандидата" на посаду глави держави, Добродомов з такою позицією не погодився. І йде окремо.

"Ми виступали за те, щоб усі свідомі демократичні сили, які не перебувають під впливом олігархічних кланів, відставили в сторону особисті амбіції, об'єдналися разом, щоб визначити єдиного кандидата в президенти і щоб в новій демократичній об'єднаній партії піти на парламентські вибори і отримати більшість", - сказав лідер "Нарконтролю" на з’їзді у жовтні 2018 року.

Читайте також: 10 фактів з життя Гриценка

Він вважає, що на заваді появи монолітної платформи "Народна довіра" стали саме "амбіції" голови "Громадянської позиції":

"На жаль, принципи цієї платформи були зруйновані з першого дня, коли Гриценко себе відразу оголосив кандидатом у президенти, коли лідери політичних сил - ми їх бачили на цій платформі - вирішили, що їх особисті амбіції важливіші, коли, натягнувши маску нових, вони діють старими методами... Платформа не склалася на сьогоднішній день" ("Інфтерфас-Україна").

10. Одружився з політологом Ганною Малкіною

Минулої весни кандидат в президенти Добродомов поєднав долю з 39-річною професоркою Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктором політичних наук Ганною Миколаївною Малкіною.

Це вже другий шлюб політика.

Малкіна часто виступає на телебаченні. Переважно на телеканалі "112".

Там же головним чином можна зустріти і Добродомова ("112", NewsOne, "Наш").

* * *

Одні називають його "політичним колобком",  котрий і від Садового пішов, і від Димінського…. І від Кличка, і від Порошенка, а тепер і від Гриценка. Інші вважають його політичним кон'юктурником.

Тож, знаючи стиль Добродомова, не варто дивуватися, якщо після чергових виборів ми побачимо за його участі чергові альянси та комбінації.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.75
    Купівля 41.75
    Продаж 42.26
  • EUR
    Купівля 43.53
    Продаж 44.19
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
29 грудня
07:32
втрати окупантів
Сили оборони за добу ліквідували 1730 російських окупантів
2024, субота
28 грудня
23:43
вогонь, полум'я, пожежа
Просування росіян фіксують у Торецьку та Кураховому, - DeepState
22:55
Василь Ломаченко та Анатолій Ломаченко (праворуч)
Після 1 січня Ломаченко прийме остаточне рішення щодо майбутнього, - промоутер
22:17
Морська піхота, ЗСУ, українські військові
Росіяни "долазять" до Курахівської ТЕС, але не можуть закріпитись завдяки роботі дронів ЗСУ, - DeepState
21:55
Юлія Джима
Джима і Підручний фінішували сьомими у Різдвяній гонці з біатлону
21:41
Саломе Зурабішвілі
Зурабішвілі напередодні інавгурації "президента" Грузії залишилась у резиденції
21:41
Олександр Зубков (в центрі), Болонья - Шахтар
Футболіст збірної України погодився покинути "Шахтар" заради Туреччини, - журналіст
21:20
Долари
Курс долара у 2025 році: що очікувати?
21:12
Олександр Усик
"Це буде дуже довга підготовка": менеджер повідомив, коли Усик повернеться у ринг
20:55
Герман Галущенко
Міністр енергетики Галущенко звернувся до енергокомісара ЄС через погрози Фіцо
20:21
Ексклюзив
Віталій Портников
Сьогодні українці мають лише два вибори, - Портников
20:03
Огляд
Грузія, протести
Інавгурація президента без визнання легітимності: що діється з владою у Грузії та як реагує світ
20:00
OPINION
Росія: Уже мертве — не може вмерти знову
19:51
Румунія, прапор Румунії
У Румунії назвали дату президентських виборів, - ЗМІ
19:37
Ексклюзив
переговори України з Росією
"Тема повернення окупованих територій Україні ніколи не буде частиною переговорів між Москвою та Києвом": Портников назвав причину і як це може змінитись
19:30
гроші
Чи варто очікувати підвищення зарплат та пенсій у 2025 році?
19:05
Анналена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини
Бербок закликала посилити санкції проти тіньового флоту РФ після пошкодження електрокабелю в Балтійському морі
18:50
На війні проти України загинув російський пропагандист телеканалу "Известия"
18:48
Ексклюзив
Екс-прем'єр Фіцо
Фіцо не має можливостей, щоб припинити постачання електроенергії до України, - експерт з міжнародних енергетичних відносин Гончар
18:22
Війна з Росією, ЗСУ
Уряд затвердив механізм видачі посвідок на проживання для іноземців, які допомагають Силам оборони
18:10
Ексклюзив
Олег Рибачук
Уряд національної єдності - це ширма, він мало що реально змінить, - політик Рибачук
18:10
Ексклюзив
окупанти рф
США можуть посилити тиск на РФ в енергетичній сфері, що вдарить по військових зусиллях росіян, - експерт Фрід
18:06
Ексклюзив
Організація Об'єднаних Націй, ООН
ООН може повторити долю Ліги Націй, - нардеп Мережко
18:00
OPINION
Креативники з МВС: як у поліції прикриваються дітьми
18:00
Огляд
інфляція, ціни
Що буде з доларом, зарплатами та цінами у 2025 році
17:52
Оновлено
новини Львівщини
Російська армія обстріляла Херсон і два селища в області: серед постраждалих - діти
17:50
Україна НАТО
Без ціни та часу прибуття. Який квиток до НАТО може отримати Україна та за яких умов
17:41
Оновлено
Газпром
Газпром заявив про припинення постачання газу до Молдови з 2025 року: в уряді й Молдовагазі відреагували
17:38
Чарльз Шаєр
У віці 83 років пішов з життя режисер і сценарист, номінант на премію "Оскар" Чарльз Шаєр
17:34
На Київщині працівник ТЦК розбив скло в авто після того, як водій скоїв на нього наїзд
17:00
РИА Новости
У деяких країнах Європи заблокували Telegram-канал російського видання "РИА Новости"
16:28
безпілотник
Українські військові використовують на фронті понад 96% безпілотників вітчизняного виробництва, - Умєров
16:19
Ексклюзив
Карта грудень 26.12.24
Ворог у перенапруженні, є відчуття, що поспішає, - військовослужбовець ЗСУ Сиротюк
16:13
війна з РФ, ЗСУ
На фронті від початку доби зафіксували 82 боєзіткнення: Сили оборони відбили 25 атак на Покровському напрямку
16:02
OPINION
Удари по енергетиці: проблема дефіциту енергії на Лівобережжі посилюється
15:54
ракета Х-59
У розвідці Великої Британії проаналізували нову тактику РФ щодо ракетних ударів по Україні
15:42
Кабмін
Кабмін погодив звільнення очільників Київської та Полтавської ОВА
15:33
OPINION
Відбудова України: Польща має стати ключовим інвестиційним партнером
15:21
Володимир Зеленський
"Ключовим пріоритетом є ретельне розслідування": Зеленський обговорив з президентом Азербайджану авіакатастрофу під Актау
15:07
Грузія, біля будівлі парламенту
У Грузії триває масштабна акція протесту "Ланцюг єдності"
Більше новин