10 фактів з життя "гетьмана" Юрія Кармазіна, який знову хоче бути президентом
Юрій Кармазін вже вдруге бере участь у виборах президента України
Еспресо.TV вирішило нагадати десять фактів із життя кандидата, який називає себе гетьманом українського козацтва.
1. Йому 61 рік. Народився 21 вересня 1957 року у місті Звенигородка Черкаської області. Одружений, має доньку 1982 року народження.
2. З 1980 по 1992 роки юрист за освітою Кармазін працював у органах прокуратури. Зокрема, з листопада 1985 по серпень 1992 року він працював прокурором Приморського району Одеси. З липня 1992 року він став суддею Одеського обласного суду.
3. Вже на виборах 1994 року Кармазін став народним депутатом України другого скликання. Його було обрано у Приморському виборчому окрузі № 299. Цікаво, що одним з суперників Кармазіна тоді був гравець російського телевізійного шоу "Що? Де? Коли?" Анатолій Вассерман.
З липня 1994 року Кармазін працював головою тимчасової слідчої комісії ВР в справі компанії "Бласко". Комісія розслідувала дані про розграбування майна Чорноморського морського пароплавства (ЧМП).
Нагадаємо, що станом на січень 1993 року ЧМП мало 227 судів, але з них 160 були розкидані по офшорам. Після перетворення ЧМП в акціонерне товариство руйнівні тенденції посилилися. Доходи "Бласко-ЧМП" ховалися і виводилися в офшори. В результаті було порушено кримінальну справу про знищення майна пароплавства.
Сам Кармазін вважав, що одним з результатів роботи цієї комісії стало те, що колишній керівник "Бласко" - Павло Кудюкін отримав 10 років позбавлення волі.
Читайте також: 20 фактів із життя Петра Порошенка
4. Кармазін став нардепом також на виборах 1998 року. Його було обрано у виборчому окрузі № 134 (Одеська область). У цій Раді Кармазін входив до фракції Павла Лазаренка "Громада" (травень 1998 — лютий 2000 років), був позафракційним (лютий — липень 2000) та членом депутатської групи "Солідарність" (з липня 2000 року).
Голова комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та боротьби з оргзлочинністю і корупцією (липень 1998 — лютий 2000 рр.), голова комітету з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією (з лютого 2000 року).
5. Кармазін вперше висувався у президенти України на виборах 1999 року. У першому турі він отримав 0,3 % і посів 10-е місце серед 13 кандидатів.
Читайте також: 10 фактів із життя Юлії Тимошенко
6. У 2002 році знову став народним депутатом від виборчого блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" (№ 17 в списку). Голова підкомітету з питань законотворчості комітету ВР з питань правової політики.
Навесні 2005 року після перемоги Помаранчевої революції Кармазін підтримав Едуарда Гурвиця у боротьбі проти мера Одеси Руслана Боделана, який був на боці Януковича. Приморський районний суд Одеси, за нововиявленими обставинами тоді скасував підсумки виборів одеського мера 2002 року. Рішенням суду Гурвиця через три роки після виборів (!) було призначено міським головою Одеси. Нагадаємо, що Кармазін раніше працював у прокуратурі Приморського району.
7. На виборах 2006 року балотувався у нардепи від "Блоку Юрія Кармазіна". Блок набрав 0,6 % голосів виборців і не потрапив до Ради.
Також у 2006 році Кармазін був кандидатом на посаду мера Києва. Він посів четверте місце із 5,4 % голосів виборців. Нагадаємо, що тоді переміг Леонід Черновецький.
У 2007 році Кармазін повернувся до участі у великих політичних проектах і став нардепом від блоку „Наша Україна — Народна Самооборона“ (№ 58 у списку). У Раді він працював першим заступником голови комітету ВР з питань правосуддя.
8. У період правління Януковича опозиція звинувачувала Кармазіна в співпраці з владою.
8 лютого 2013 року Вищий адміністративний суд України позбавив Павла Балогу й Олександра Домбровського депутатських повноважень. Підставою для такого рішення ВАСУ став позов Кармазіна, який заявив про фальсифікації виборів в округах № 11 (Вінницька область) і № 71 (Закарпатська область). Балога і Домбровський перед цим відмовилися входити до складу фракції Партії регіонів.
Кармазін тоді заявив, що працює над матеріалами для оскарження обрання народних депутатів ще в низці округів.
9. У лютому 2016 року Кармазін став одним з організаторів так званих Революційних правих сил, які намагалися провести акцію під назвою "Третій майдан" та закликали до повалення влади.
Організація Революційні праві сили (РПС) вперше заявила про себе у кінці 2015 року. В лютому 2016 року її представники захопили готель "Козацький" у центрі Києва і намагалися скликати "третій Майдан". Акція не викликала навіть мінімальної підтримки з боку громадян.
У серпні 2017 року лідера РПС Юрія Заболотного (позивний "Кий") засудили до двох років в'язниці умовно за розміщення в YouTube закликів до повалення влади.
Читайте також: 10 фактів із життя Олега Ляшка
10. У травні 2018 року Кармазін проголосив себе гетьманом козацтва України.
19 травня 2018 року в Києві відбулася так звана Перша Всевелика Рада козацтв України, де делегати представляли козацькі організації різних регіонів України. На з'їзді були присутні понад 260 делегатів. Також, за словами Кармазіна, були присутні гетьман козацтва Болгарії Георге Христов, представники козацтва Німеччини, Словенії та Болгарії.
- Актуальне
- Важливе