Вибори в Одесі: проросійські заяви та шоу-біз
На виборах мера Одеси помітною є участь значної кількості проросійських кандидатів. Також до виборів долучилися представники міського шоу-бізу
Еспресо.TV у цій статті знайомить з основними кандидатами на посаду мера Одеси.
Фото: Facebook Геннадія Труханова
У виборах приймає участь чинний мер Одеси Геннадій Труханов. У передвиборчих опитуваннях він займає перше місце.
На виборах 2012 року Труханов був обраний народним депутатом від Партії регіонів по одномандатному округу № 136. У Раді був головою підкомітету з питань взаємодії з державними органами комітету з питань верховенства права та правосуддя.
2014 року переміг на позачергових виборах мера Одеси набравши 43% голосів виборців. З 2015 року керував політичним рухом «Довіряй справам».
На виборах у жовтні 2015 року переобраний міським головою Одеси (52% голосів).
Труханов відомий своєю проросійською позицією. В цьому плані його ставлять в один ряд з мером Харкова Кернесом.
У червні 2013 року Труханов підписав звернення депутатів від Партії регіонів і КПУ до польського Сейму з проханням “визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів”.
2016 року після опублікування так званих Панамських документів виявилось, що Труханов при реєстрації офшорних компаній на Британських Віргінських островах вказував російське, а не українське громадянство.
Перед цими виборами Труханов, так само як і Кернес вирішив повернути на мапу міста прізвище сталінського воєначальника Жукова. Труханов сказав, що в Одесі треба повернути вулицям попередні назви, які були перейменовані рішенням ексголови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі.
Зазначимо, що одеський проспект Маршала Жукова в 2016 році був перейменований в проспект Небесної Сотні. Встановлений там бюст Жукова демонтували.
Читайте також: Труханов заявив, що в Одесі проспекту Небесної сотні повернуть ім'я маршала Жукова
Труханов є фігурантом двох кримінальних справ: про недостовірне декларування, а також справи про заволодіння бюджетними коштами в сумі понад 92 млн гривень унаслідок придбання у власність приміщення адмінкорпусу колишнього заводу "Краян" за удвічі завищеною вартістю.
Читайте також: Битва за Київ: хто кинув виклик Кличку у боротьбі за столичну владу
Фото: Facebook Олега Філімонова
КВК так КВК. Мабуть так вирішили у партії “Слуга народу” і для того, щоб підтримати міф про Одесу як місто жартівників висунули на мера гумориста Олега Філімонова.
У період радянської перебудови Філімонов був зіркою одеської команди КВК. З 1991 по 2005 рік був учасником гумористичного телепроекту "Джентльмен-шоу".
У вільний від шоу-бізу час Філімонов викладав в Одеському державному університеті, завідував кафедрою романо-германської філології. Раніше він не працював на посадах, пов'язаних з управлінням містом.
Читайте також: Вибори у Харкові: чи втримає владу Кернес
Фото: Facebook Миколи Скорика (на фото він у центрі)
Ще одним учасником виборів став Микола Скорик від ОПЗЖ.
З травня 2006 року по листопад 2010-го він працював головою Одеської облради. У листопаді 2013 року був призначений головою Одеської обласної адміністрації.
На президентських виборах 2014 року підтримував Сергія Тігіпка.
Скорик обирався народним депутатом 8-го та 9-го скликання. У 2014 році обраний від «Опозиційного блоку» за партійним списком (№10). У 2019-му пройшов до Ради у списку ОПЗЖ під номером 16.
У серпні 2019 року Скорик на суді підтримав підозрюваних у трагедії в Одесі 2 травня, учасників антимайдану Мефьодова та Долженкова, яким інкримінували провокування масових заворушень. Підозрювані вийшли під заставу, яку зібрали Скорик з іншими членами ОПЗЖ.
Від “Європейської солідарності” у виборах бере участь бізнесмен та програміст Петро Обухов.
З 2011 року він працював над міськими інтернет-проєктами. Зокрема розробив додаток сервісу таксі "Бонд".
У 2014 році балотувався від "Блоку Петра Порошенка" до Верховної Ради (176-й номер у списку). Не був обраний.
У 2015 році також невдало балотувався до одеської обласної ради на виборах в мажоритарному окрузі. Представляв на виборах "Блок Петра Порошенка".
Обухов також відомий як засновник видання "Думская". Його вважають другом нардепа від ЄС Олексія Гончаренка.
Читайте також: Вибори мера Дніпра: чи переможе Філатов Вілкула
Учасником виборів від партії “Наш край” є Євген Червоненко.
Народний депутат IV скликання став широко відомим в українській політиці у 2004 році, коли він очолив охорону Віктора Ющенка.
Після перемоги першого Майдану Червоненко займав низку важливих посад. Був у 2005 році міністром транспорту і зв'язку України, потім очолював Запорізьку обласну державну адміністрацію (2005-2007 роки).
Після роботи в Запорізькій ОДА у грудні 2007 року призначений головою Агентства з питань підготовки та проведення Євро-2012. Однак спроба Червоненка долучитися до Євро-2012 виявилася невдалою. У листопаді 2008 року уряд ухвалив рішення щодо ліквідації Нацагентства з Євро-2012. Підготовкою до проведення чемпіонату займалися інші люди.
Під час останніх виборів Червоненко балотувався до Верховної Ради самовисуванцем від Малинівського району Одеси (округ №134). Посів друге місце, поступившись кандидату від "Слуги народу" Колєву.
Фото: Facebook Едуарда Гурвіца
У виборах одеського мера бере участь ветеран міської політики Едуард Гурвіц.
Він був двічі мером Одеси (з 1994 по 1998 рік і з 2005 року по 2010). Також Гурвіц тричі обирався народним депутатом України (в 1994 році - від "Народного руху", в 2002 – за списком "Нашої України", а в 2012 році - за списком партії "УДАР").
Гурвіц брав участь у виборах мера Одеси в 2015 році, проте за підсумками голосування посів третє місце.
Фото: Facebook Сергія Ківалова
Ще одним учасником виборів є президент університету "Одеська юридична академія" Сергій Ківалов.
У 2004 році під час першого та другого туру виборів президента займав посаду голови ЦВК. Саме з діями Ківалова була пов'язана велика частина звинувачень з боку громадськості щодо численних випадків фальсифікацій.
Після того як за рішенням Верховного суду було призначено повторний другий тур виборів (так званий третій тур), Ківалова було звільнено з посади. В українську історію він тоді ввійшов під прізвиськом “Підрахуй”, яке дали йому активісту Майдану.
Зазначимо також, що Ківалова шість разів обирали народним депутатом. На цих виборах він представляє “Морську партію Сергія Ківалова”.
Фото: Думская
Партія "Перемога Пальчевського" висунула на посаду мера адвоката Максима Болдіна.
При мері Гурвіці Болдін керував юридичним департаментом Одеської міськради. Він фігурував у кримінальній справі про незаконне відчуження об'єктів комунальної власності, але вина доведена не була.
Болдін останнім часом був відомий як захисник одного з фігурантів справи Гандзюк Ігоря Павловського. Активісти ініціативної групи «Хто замовив Катю Гандзюк» звинувачували його в дачі неправдивих свідчень про нібито незадовільний стан здоров'я Павловського, що дозволило підозрюваному вийти на свободу.
Влітку 2019 року “слуги народу” розглядали Болдіна як одного із кандидатів на посаду очільника Одеської ОДА.
Фото: Facebook Сергія Варламова
Ще одним учасником виборів є голова одеського відділення "Національного Корпусу" Сергій Варламов.
На минулорічних виборах як самовисуванець він балотувався до Ради у 135-му окрузі в Одесі. Варламов заявляє, що пріоритетними завданнями партії в Одесі є реставрація історичного центру, зупинка хаотичної забудови і “повернення пляжів одеситам”.
Партію ”Голос” в Одесі представляє підприємець Наталія Делієва. Делієва є головою "Асоціації жінок України" та "Першого благодійного театрального фонду".
Так само як і Філімонов Делієва має стосунок до одеського шоу-бізу. Чоловік Наталії – Лев Делієв є братом Георгія Делієва, художнього керівника шоу-трупи "Маски". Наталія у свою чергу була продюсером театру "Маски" і "Будинку клоунів". Також вона організовувала фестивалі "Комедіада" і "Руде місто".
Фото: Facebook Сергія Калінчука
Партія "За майбутнє" висунула на виборах мера хірурга Сергія Калінчука.
З січня 2011 до квітня 2012 року він очолював управління охорони здоров'я Одеської міської ради. З грудня 2013 по березень 2015 року займав посаду заступника голови Одеської ОДА з гуманітарних питань.
Вибори в Одесі не були б “одеськими”, якщо б в них не брав участь такий кандидат як ...Дарт Вейдер. За даними ЦВК, йому 38 років, працює в громадській організації "Мото хелс".
- Актуальне
- Важливе