Голова МЗС Швеції не приїхав у Київ на неформальне засідання Ради ЄС із закордонних справ, бо забув паспорт, - ЗМІ
Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем не зміг бути присутнім на засіданні міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, яке відбулася 2 жовтня у Києві, тому що забув свій паспорт
Про це пише видання Die Presse із посиланням на джерела у дипломатичних колах.
Зазначається, що міністра не пропустили на польсько-українському кордоні через відсутність паспорта. Тому йому довелося відмовитися від восьмигодинної поїздки потягом до Києва.
Не всі 27 міністрів закордонних справ ЄС потрапили на неформальне засідання Ради ЄС із закордонних справ у Києві. Так, угорський колега Більстрема Петер Сійярто, нагороджений російським орденом Дружби, відмовився з самого початку. А очільники МЗС Латвії та Польщі Крішʼяніс Каріньш й Збігнєв Рау не приїхали через коронавірус.
Для чого приїжджали до Києва очільники МЗС країн Євросоюзу
У понеділок, 2 жовтня, у столиці України розпочалася неформальна зустріч міністрів Європейського Союзу із закордонних справ, яка стала першою в історії поза межами ЄС. Голів МЗС зібрав у Києві головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель.
Основною метою проведення зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Києві була європейська демонстрація підтримки України.
Крім того, серед тем порядку денного засідання представників МЗС Євросоюзу були інтеграція України в ЄС, а також підбивання підсумків деяких критичних заходів, таких як військова допомога і подальше посилення санкцій проти РФ.
Перед початком засідання міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок підтвердила обіцянку ЄС прийняти Україну до складу блоку в майбутньому та закликала запобігти атакам РФ на енергетичну інфраструктуру України.
Водночас експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв зазначив, що зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Києві є позитивним сигналом для України.
Увечері президент України Володимир Зеленський розповів у вечірньому зверненні, що виїзне засідання Ради у закордонних справах Євросоюзу - дуже символічний день. Він також зазначив, що це "формально поза межами", а приєднання України це "лише питання часу".
"Наша ключова інтеграційна мета – цього року вийти на рішення про початок переговорів щодо членства. І сьогодні я вкотре почув на зустрічах, на перемовинах, що це абсолютно можливо. Україна точно виконає свою частину роботи – сім рекомендацій Єврокомісії", - наголосив президент.
- Актуальне
- Важливе