Жодного випадку холери в Україні на сьогодні не виявлено, моніторинг триває щодня, - головний санітарний лікар Кузін
Станом на 13 червня на підтоплених унаслідок підриву Каховської ГЕС територіях не виявили жодного холерного вібріона, патогенного для людини. Також немає підтверджених випадків холери в жодній з областей України
Про це головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив у коментарі Еспресо.
"Щодо холери – відбувається щоденний моніторинг. На сьогодні жодного холерного вібріона, патогенного для людини, виявлено не було. Йдеться про всю територію, починаючи від Запоріжжя до Дніпра, Одеси. Понад те, перевіряємо всі випадки гострих кишкових інфекцій. Тобто якщо людина захворіла і потрапила в інфекційну лікарню, то з 1 червня й аж до кінця вересня додатково тестуємо кожен такий випадок на холеру в усіх областях. Відповідно, з 1 червня такі випадки ретельно тестуються. Жодного підтвердженого станом на зараз у нас немає", - наголосив він.
Ігор Кузін розповів, що дослідження поверхневих вод, централізованого постачання тощо проводять по всьому узбережжю на території Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Сумарно таких досліджень, починаючи з 6 червня, коли росіяни підірвали Каховську ГЕС, і до сьогодні, було проведено понад тисячу.
"Уже зараз ми починаємо отримувати результати. Те, що ми бачимо – забруднення саме поверхневих водойм, які стосуються Чорного моря, річки та русла Дніпра. На території Миколаївської, Херсонської, Одеської області – заборонено купатися. Зауважу, цього тижня ми також почали реєструвати появу вірусів у морській воді. Тому людина, яка потенційно порушуватиме встановлені заборони й купатиметься в таких водоймах, звичайно, може захворіти на гостру кишкову інфекцію. Це не смертельне захворювання, часто минає за 3-5 діб", - додав він.
Раніше в Military Media Center начальник відділу держеконагляду земельних ресурсів Державної екологічної інспекції України Олег Павленко зазначив, що повінь унаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС забруднила воду пально-мастильними матеріалами та отрутохімікатами. Він додав, що було виявлено холерну і кишкову палички, проте спалаху хвороб не зафіксовано
"Ми моніторимо південний округ, щодня відбираємо проби води й робимо аналізи. Дуже великої забрудненості немає, але вже є декілька випадків виявлення холерної та кишкової паличок. З нами паралельно робить аналізи СЕС, яка відстежує санепідеміологічну ситуацію, адже затопило дуже багато населених пунктів, надвірних будівель, каналізацій. Ми досліджуємо воду з хімії, а вони (фахівці санепідемстанції, - ред.) - з біології", - сказав представник Держекоінспекції.
Він додав, що воду з криниць можна буде вживати тільки після того, як їх прочистять і перевірять зразки в лабораторії.
"Питання в іншому - як вона буде сходити. Там ґрунти дуже важкі, ще й засолені. У нижніх горизонтах присутній гіпс", - додав Павленко.
Згодом у Штабі наслідків підриву Каховської ГЕС підсумували, що спалаху інфекційних хвороб унаслідок підриву Каховської ГЕС наразі не зафіксовано.
"Контроль за епідемічною ситуацією в підтоплених районах Херсону та області проводиться щоденно. Постійно моніториться стан питної води у водопроводі, свердловинах та колодязях, а також здійснюється моніторинг води з поверхневих водойм", - пише відомство.
Спеціалісти наголошують на важливості профілактичних заходів.
- Нагадаємо, 6 червня російські окупаційні війська здійснили підрив Каховської ГЕС, внаслідок чого її повністю зруйновано. Розпочалася евакуація мешканців небезпечних районів. Президент України провів екстрене засідання Ради безпеки та оборони, також відбулося засідання Державної комісії ТЕБ та НС. Детальний перебіг подій - тут. Також більше новин про ситуацію, пов'язаною з підривом ГЕС, можна знайти тут.
- 7 червня Міністерство охорони здоров'я припустило ймовірність спалаху холери внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС і затоплення низки населених пунктів.
- Унаслідок підтоплення на Херсонщині загинули щонайменше 10 людей. На вечір 12 червня 41 людина вважається зниклою безвісти.
- Станом на ранок 13 червня середній рівень підтоплення на Херсонщині внаслідок підриву Каховської ГЕС знизився до позначки 2,7 м, в Миколаєві - впав на 3 см.
- Актуальне
- Важливе