Аналітика

Наступ РФ звівся до другорядних боїв. Вугледар важливіший за Бахмут. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
6 березня, 2023 понедiлок
22:46

Бахмут та Соледар свою задачу виконали і не дозволили противнику розвивати наступ на інших напрямках - окупанти скотились до вуличних боїв за окремі населені пункти та виснажили свої наступальні можливості

Зміст

Про Бахмут. Сьогодні президент Зеленський провів чергове засідання Ставки головнокомандувача, на якій обговорювалась ситуація навколо міста. Генерали Залужний та Сирський висловились за продовження оборонної операції та подальше посилення наших позицій. Перед цією Ставкою генерал-полковник Олександр Сирський, який відповідає за оборону цього напрямку, вкотре побувавши у Бахмуті, заявив, що бої у місті досягли найвищого напруження. Наші воїни мужньо захищають позиції, намагаючись не допустити оточення. Такі заяви пролунали сьогодні.

Бахмут свою задачу виконав та перевиконав

За словами військового експерта Сергія Грабського, з точки зору оперативно-стратегічних завдань Бахмут свою задачу виконав та перевиконав. Треба розуміти, що Генштаб знає ситуацію краще. Ми можемо лише припустити, чому рішення щодо продовження оборони прийняте. Грабський пов’язує його, в тому числі з істеричним виступом очільника ПВК "Вагнер" Пригожина про можливий відхід від Бахмута при недостатньому забезпеченні боєприпасами. Деякі похідні фактори кажуть, що ситуація перебуває на піку.  Лава запасних у росіян закінчується, бо військ може банально не вистачити. Вони себе перевиснажили боями за фактично другорядне місто.

Рішення військового керівництва дозволяє нам говорити про те, що створюються передумови для більш ефективних дій надалі, навіть якщо ми залишимо Бахмут. Ми створюємо передумови, що наш наступ на інших напрямках чи на Донбасі буде більш ефективним. 

Експерт додав, що через Бахмут росіяни не можуть собі дозволити відкриття нового фронту. Противник відмовився від спроби створити ударне угруповання, яке може наступати з Півночі. Що це як не оперативно-стратегічна перемога Сил оборони? Бойові дії на інших ділянках фронту не досягли жодного результату - Бахмут та Соледар, як один із фортів фортеці Бахмут свою задачу виконав і не дозволив противнику розвивати наступ на інших напрямках, зокрема на Харківщину. 

Ситуація в Бахмуті

Грабський зазначив, що противник більш-менш розвиває свій наступ навколо Бахмута. Зараз він рветься до Хромового, бо через нього йде дорога, яка поєднує Костянтинівку, Часів Яр і Бахмут. Він намагається перерізати одну з трас постачання. Військові кажуть, що росіяни наступають напрямками, які розходяться, а не одним кулаком. Намагаються зачепитися за щось і спробувати досягнути переваги. Зараз це створює для них загрозу, що можна буде цю долоню розчеплену обрубати на зап’ястку. 

Експерт сказав, що на півдні міста вдала атака 80-ої бригади ЗСУ дозволила відтіснити росіян від траси Костянтинівка - Бахмут і забезпечити підтримку наших підрозділів. До оточення Бахмуту ще досить далеко - поки ми тримаємо лінії постачання, які прикриваються артилерією з Часового Яру, то ми можемо утримувати місто.

Вугледар є більш значущим за Бахмут з перспективи подальших дій

Грабський наголосив, що на Вугледарі ми побачили просто феноменальний розгром російського угруповання, який на певний час змусив їх відмовитися від наступальних намірів. Місце, яке називалось місто Мар’їнка також є символом нашої стійкості - там противник не пройшов з початку війни. Це місце також є надзвичайно важливим з точки зору знищення ресурсів противника. Авдіївку теж противник взяти не зміг і намагається обійти з флангів. Вони з колосальними ресурсами (350-370 тис. осіб) скотились до вуличних боїв за окремі населені пункти та виснажили свої наступальні можливості. Наступ противника звівся до другорядних бойових дій. Ні про які кордони Донецької області противнику говорити не можна і навряд чи у нього це вийде до кінця весни.

Експерт додав, що Вугледар є більш значущим за Бахмут з перспективи подальших дій. Якщо росіянам вдасться відтіснити нас від Вугледару, він зробить більш безпечним сухопутний коридор з РФ до Криму.  Це дасть можливість їм посилити південне угруповання, що ускладнить нам звільнення Криму. Станом на зараз, Вугледар є ключем для Криму. Треба також усвідомлювати, що найкоротша відстань до Маріуполя від наших позицій під Вугледаром. І ми, і противник  розуміють стратегічну важливість цього напрямку, який нам дозволяє зараз контролювати основу логістики окупантів - залізницю. У Вугледарі може повторитися безумний штурм росіян, бо ситуація для них не змінилась, а ми готові приймати противника.

Для наступу потрібна авіація, зокрема гелікоптери

Грабський підтримує ідею, що потрібна авіація для наступу у будь-якому форматі. Нам будуть передаватися західні танки, які щонайменше на 15 тонн важче, ніж радянські зразки й потребують надійного прикриття з повітря. Розв'язувати це питання виключно засобами ППО буде достатньо складно. На операціях на 80-100 км також було б резонним використання гелікоптерів, як засобів бойової підтримки наземних угруповань. Тільки в комплексі ми можемо говорити про ефективний наступ: це і наземні війська прикриті ППО, артилерією, удари далекобійними засобами та прикриття штурмовою авіацією, гелікоптерами. У інакшому випадку - це трохи лотерея.

Субмарина нового покоління

На виставці озброєнь Idex-2023 компанія Highland Systems, заснована українськими розробниками, вперше представила прототип підводного стелс-човна "Кронос". Ця субмарина вміє атакувати морські ворожі цілі та може використовуватися як безпілотний апарат. 

Керівник компанії Олександр Кузнецов розповів, що автономність цієї субмарини - 54 години. Запас ходу - 54 км.  Зараз всі субмарини четвертого покоління, це - п’яте. Їх почнуть будувати за 5-7 років. У човен складно влучити, бо він переміщується під водою більше як літак. Торпеди та ракети у нього фізично влучити не можуть, бо його рух майже незалежний. Він може перевозити від п’яти до десяти людей десанту, забезпечувати його вихід під воду. Встановлення мін, непомітний підхід до судна, керування двома дронами у комплекті. Субмарина може нести від 4 до 6 торпед. Вона може 36 годин перебувати під водою автономно. Вона може вийти на зв’язок, отримувати сигнал, знаходити ціль, її розпізнавати й додавати в "білий" або "чорний" список та запросити дію. Субмарина також сама може патрулювати, слідкувати, заходити на атаку. Навіть якщо її знайдуть, в неї важко влучити.

Кузнецов додав, що був представлений уже третій прототип, який проходив випробування два місяці.  На думку розробника, країна, яка буде володіти підводними човнами такого типу, може змінити розстановку сил у морях.  Він сказав, що після всіх процесів можна буде випускати кожні 4 місяці по 10 субмарин. 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.13
    Купівля 41.13
    Продаж 41.63
  • EUR
    Купівля 43.13
    Продаж 43.89
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
14:37
генератори від USAID
USAID передало 63 генератори водопостачальникам чотирьох областей України
14:27
PR
Чорна п'ятниця 2024: де найвигідніше купити одяг, взуття і косметику?
14:26
У Києві відкрили реабілітаційний центр Recovery для військових, поліцейських і рятувальників
14:23
Російські солдати
У бойових діях проти України беруть участь майже 580 тис. росіян, - ГУР
14:16
Партнерський матеріал
Чому Шевченко не носив джинсів, або 4 пізнавальні книги для дітей про Україну та українців
14:05
OPINION
Як перемога Майдану наблизила поразку демократії
14:00
Збірна України з футболу, Ліга націй
Жеребкування в Лізі націй: Україна зіграє проти Бельгії у плейоф за місце у дивізіоні A
13:53
Оновлено
новини Львівщини
Окупанти обстріляли Херсон і область: скинули вибухівку на тролейбус, поранили двох людей
13:40
ГУР
ГУР заявило: росіяни вдарили по Дніпру балістичною ракетою з комплексу "Кєдр"
13:36
У трьох областях викрили організаторів схем зі "студентськими" відстрочками від мобілізації
13:29
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів
13:08
генератор
У Києві затвердили рекомендації для безпечного використання генераторів
13:00
Оновлено
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
13:00
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 22 листопада: скільки коштують євро, долар і злотий
12:55
Ліки
Якщо українці зловживатимуть антибіотиками, за 10 років пневмонія може стати невиліковною, - Ляшко
12:48
мокрий сніг
Синоптикиня Наталка Діденко розповіла, якої погоди чекати українцям цими вихідними
12:24
Донецька область, стела
Росіяни атакували передмістя Краматорська: загинула людина, є поранені
12:21
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Patriot - не зовсім та зброя, потрібні такі ЗРК, як на базі США в Польщі, - генерал Романенко про збиття міжконтинентальних ракет РФ
12:18
дрони
Українські виробники стали лідерами за кількістю заявок у серії міжнародних тендерів Коаліції дронів
12:00
OPINION
Гра в боягуза
11:55
Рафаель Гроссі МАГАТЕ
МАГАТЕ: РФ пошкодила 4 важливі для ядерної безпеки українські електропідстанції
11:40
Світовий банк
Україна отримає $4,8 млрд у межах проєкту PEACE від Світового банку, - Шмигаль
11:30
Огляд
світ, міжнародний огляд
Захід не вірить у ядерний блеф Путіна, але розглядає всі можливі сценарії через невизначеність Трампа. Акценти світових ЗМІ 22 листопада
11:23
Фанатам Queen пропонують купити дробові частки роялті від 4 пісень гурту
11:18
Україна скликає екстрене засідання з НАТО через удар РФ новою балістичною ракетою, - AFP
11:15
Пресреліз
Легенди Чарівнолісся - виставав
До зимових свят вийде інклюзивна аудіовистава для дітей "Легенди Чарівнолісся"
11:11
указ президента
Медведчук, Табачник, Лорак, Повалій: Зеленський позбавив держнагород 34 зрадників та ворога України
11:00
PR
Та Сама П’ятниця в Алло: грандіозний день розпродажів
10:58
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Експериментальне випробування РФ залишків міжконтинентальних ракет РС-26, - Згурець про удар по Дніпру
10:48
Міноборони допустило до використання у військах всюдихід-амфібію Argo Aurora
10:32
Джо Байден
Байден розкритикував ордери МКС на арешт Нетаньяху і Галланта та пообіцяв подальшу підтримку Ізраїлю
10:31
Spotify назвав пісню, яка найшвидше набрала 1 млрд прослуховувань на стримінгу
10:08
опалення
"Без тепла 934 житлові будинки, школи, лікарні": Мінрозвитку повідомило про критичну ситуацію з опаленням у Кривому Розі
10:06
На фото: Джонатан Мейджорс
Ексдівчина Джонатана Мейджорса забрала позов про напад, через який Marvel його звільнила
10:02
OPINION
Загроза ядерного удару з боку Росії дуже низька
09:40
Німеччина, військова форма
У Німеччині розпочалася підготовка до потенційної війни з Росією, - ЗМІ
09:34
Ексклюзив
Карта бойових дій за 6-13 листопада
У пожежному режимі керівництво РФ штовхає особовий склад на штурми, - комбат ударних БпАК "АХІЛЛЕС" про Куп'янщину
09:14
обстріл, ППО
У Маріуполі спрацювала ворожа ППО, у місті частково зникло електропостачання, - Андрющенко
09:04
Очільник МЗС Чехії Ліпавський приїхав до Києва
08:58
Танкер для доставки СПГ
У РФ завод з виробництва СПГ майже законсервований через західні санкції проти російської енергетики
Більше новин