Уже 10 країн ЄС виступили проти антиукраїнського "Північного потоку"
Лідери десяти країн Євросоюзу закликали не розширювати газопровід "Північний потік" (Nord Stream II) до Німеччини
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Reuters.
"Позиція Європейської Комісії щодо проекту Nord Stream II буде істотно впливати на сприйняття загальної зовнішньої політики і політики безпеки Євросоюзу серед його основних союзників і традиційних партнерів", - зазначається у листі.
Датований 26 листопада документ підписали голови урядів Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії, Греції, Естонії, Латвії та Литви.
Вони заявляють, що збереження транзитного маршруту через Україну є запорукою стабільності у всьому східноєвропейському регіоні та відповідає стратегічним інтересам Євросоюзу.
"Україна - це безпечний транзитний маршрут. Газ повинен протікати через Україну", - заявив єврокомісар із питань клімату та енергетики Мігель Аріас Канет журналістам у четвер.
- Віце-голова Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович під час виступу в Європейському парламенті заявив, що Брюссель не зацікавлений у новому російсько-німецькому газогоні "Північний потік-2".
- Слід зазначити, що "Газпром" підписав угоду акціонерів спільної проектної компанії, яка займатиметься будівництвом газопроводу Nord Stream 2.
- До складу нового консорціуму увійшли "Газпром" і європейські компанії E.ON, Shell, BASF / Wintershall, OMV і ENGIE. (51 відсоток - у російського концерну, у ENGIE - 9 відсотків, у решти - по 10 відсотків). Нові дві нитки загальною річною потужністю 55 млрд кубометрів пройдуть від російського узбережжя по дну Балтійського моря до Німеччини.
- Запуск Nord Stream 2 є частиною проекту "Газпрому" на шляху до відмови від українського транзиту. Після цього російські ЗМІ почали писати, що "Газпром" знайшов черговий спосіб позбавити Україну транзитних доходів.
- Актуальне
- Важливе