Вихід України з колоніального минулого не буде швидким, - правозахисник
Україна проходить еволюційний процес розставання з власним минулим. Але оскільки це минуле формувалося 300-400 років, то й вихід із нього не буде дуже швидким
Таку думку висловив відомий дисидент, член Української Гельсінської групи, голова Асоціації єврейських громад Йозиф Зісельс в ефірі програми "Вечір з Миколою Княжицьким" на телеканалі Еспресо.
"Я впевнений, що Україна потрапила у хвилю модернізації світу. Що я маю на увазі: імперські системи розвалюються, від них, як великі брили, відколюються держави, і починають свій вільний, незалежний шлях у майбутнє – демократичне, економічно розвинене. Цей шлях дуже непростий", - сказав дисидент.
На переконання Зісельса, за останні 100 років найменше 15 країн, які нас оточують, від Фінляндії до Ізраїлю, стали на цей шлях і дуже тяжко по ньому йдуть. Усі ці держави сьогодні, які колись були колоніями тих чи інших імперій, відчувають дуже системні чинники.
"Перше – це сильний тиск з боку метрополії, імперії, бо вона не дає можливості відірватися економічними важелями. Друге – це чорна пропаганда, яка йде від імперії на країну, яка хоче звільнитися. Дипломатичні інтриги на міжнародному рівні – імперія завжди має великі можливості для побудування таких інтриг. І нарешті останній важіль – це війна. Це агресія, коли імперія бачить, що іншими шляхами вона не може зупинити відірвання ще однієї країни від свого впливу. Усі країни пройшли через це. І Україна тепер проходить. І навіть війна тепер є в Україні, хоч ми й раділи дуже, що 25 років як ми звільнилися від імперії без війни", - пояснив правозахисник.
- Також, на думку Зісельса, українцям варто позбутися комплексу народу-жертви.
- Актуальне
- Важливе