Стало відомо, скільки років в Україні триватиме осучаснення пенсій
Відповідно до пенсійної реформи, процес осучаснення пенсій має завершитися у 2021 році
Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє прес-центр міністерства.
Він зазначив, що законопроект про пенсійну реформу парламент збирається розглянути у другому читанні вже у вересні цього року, аби з 1 жовтня запустити процес осучаснення пенсій. При цьому, за його словами, осучаснення пенсій має завершитися до 2021 року.
"Ми не можемо в один крок подолати 11 розмірів середньої заробітної плати, на основі яких розраховувались пенсії. Перший крок стосуватиметься 5,6 мільйонів пенсіонерів – це ті, кому пенсії призначались з 2008 по 2014 роки. У 2019 – му році пенсії осучаснюватимуться тим, хто йшов на заслужений відпочинок у 2015 та 2016 роках по рівню 2018 року. І так далі", - пояснив Рева.
Такмим чином, з 2021 року почнеться нормальний процес індексації, що дозволить уникнути повернення розриву між розміром виплат новим пенсіонерам й тим, хто вийде на пенсію на рік раніше.
- 13 липня Верховна Рада підтримала у першому читанні проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій".
- 22 червня Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради пакет законопроектів щодо пенсійної реформи.
- Пенсійна реформа передбачає підвищення мінімально необхідного для виходу на пенсію страхового стажу з 1 січня 2018 року зі 15 до 25 років і подальше щорічне його збільшення на рік.
- Також проект передбачає збільшення максимальної суми, з якої сплачується єдиний соціальний внесок до 15 мінімальних заробітних плат (на сьогодні - 48 тис. грн).
- Проект передбачає збільшення розміру ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) частці підприємств зі шкідливими умовами праці до 37% за першим списком і до 29% за другим списком. Для інших роботодавців ставка ЄСВ у 22% збережеться.
- Кабінет міністрів закладає в пенсійну реформу щорічну автоматичну індексацію пенсій.
- 10 липня комітет Ради із соцполітики рекомендував парламенту прийняти пенсійну реформу за основу.
- Актуальне
- Важливе